Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 152

Тема: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Не знам дали тази тема е била дискутирана преди, но ми се струва доста интересна предвид сегашния курс на долара и поначало по-ниските цени на колите в щатите като нови и последващата солидна декапитализация. Давам малко примери:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___Ice-White-Taupe-Cloth-Manual-S60-with-Sirius-Satellite_W0QQitemZ180290798815QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item180290798815&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1318&_t rksid=p4506.c0.m245#history

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___05-MANUAL-6-SPEED-4WD-4X4-CONVERTIBLE-SUV-LOW-MI-FL_W0QQitemZ250299231083QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item250299231083&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1308&_trksid=p 4506.c0.m245

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___2008-08-SUBARU-FORESTER-AWD-LIGHT-BLUE-GREAT-PRICE_W0QQitemZ160285847597QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item160285847597&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1318&_trksi d=p4506.c0.m245

Въпросът е дали има фирма, на която може да се пусне линк от EBay и те срещу такса да отидат да купят колата от мое име, да я натоварят на контейнер и да ми я пратят до Варна заедно с всички нужни документи. Тая фирма да е коректна. Разбира се възниква и въпроса за цената ... А може би най-важният проблем от всички е как на тази кола и се вади БГ регистрация. Приемаме, че моделът се продава в Европа и е почти идентичен с тоя в щатите. Какви документи трябват, за да се регистрира колата в БГ?

Гледам, че по улиците се появяват коли внос от щатите та се чудя как го правят и колко излиза. За частите е ясно, ама там продавачите директно пращат. С колите работата е доста по-трудна.

Място
    Сандански
    Публикации
    745
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Дискутирано е доста пъти. В една от темите има линк към фирма, която предлага точно такава услуга. Мисля цената беше около 20000 лв., но не съм сигурен, казвам това по памет.
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

Място
    София
    Публикации
    3,097
    Точки (при гласуване)
    19

Явно,не е чак толкова трудна,при мен в момента има три Субару Форестър,пристигнаха преди месец и половина от щатите.Привършвам ремонта на първото,а новата му собственичка вече няма търпение да го подкарва.Не съм се интересувал колко излиза докарването и т.н.Там,за Техно тест,митата и прочие вече е доста предъвквано.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

За която и кола внос от там ти трябва фактура,TITLE/ТАЛОН/,за да не береш ядове тук в технотест трябва да отговаря на следните изисквания:
    1.Да има жълти мигачи.
    2.Да има км/ч на скоростомера/малко са тези,които нямат/.
    3. Предното стъкло, шофьорския и пасаджерския не трябва да има фолио/да не са потъмнени/,за другите няма проблем.
    4.Може да имаш проблеми с фаровете,не е лошо да вземеш от някой на заем/европейски,имат разлика в разпаскването на светлината, докъто минеш технотеста.
    Докарването ще ти струва около 2500 долара/това ти е транспорта до Варна/.Лошото е,че незнаеш какво купуваш,снимките са си снимки.Най добре е ако имаш познат,който да можеш да ангажираш с това,иначе на фирмата не и пука какво купува,освен това имаш транспорт до самата фирма,той се движи м/у 600-800 долара в зависимост от това на какво разтояние отстои колата от фирмата изпращач.
    Последно редактиран от hamilton ; 28-09-08 в 15:19 Причина: допълнение

Място
    София
    Публикации
    2,561
    Точки (при гласуване)
    21

'Котка в чувал".Това е .Вкарах 6 /шест /коли 2007г,олеле майко!!!!Плаче ми се, ама и не натоварвам никой с грижите си.От САЩ или само НОВО или НИЩО.Застрахователната измама ,не е измислена в България,това трябва да е ясно на всеки.

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на vokel Преглед на публикациите
    'Котка в чувал".Това е .Вкарах 6 /шест /коли 2007г,олеле майко!!!!Плаче ми се, ама и не натоварвам никой с грижите си.От САЩ или само НОВО или НИЩО.Застрахователната измама ,не е измислена в България,това трябва да е ясно на всеки.
    Човека ти го каза,нямаш ли твой човек на който му пука за теб е торба с късмети,може да улучиш,но не се знае какво,на първия линк,цената на колата е много нереална,на Вранглера за тази година също нещо куца.Ето ти националния сайт на Америка www.autotrader.com на "zip code" напиши 60645 и се ориентирай кое колко струва,ако видиш нереално ниски цени,това са зарибявки,както в нашето мобиле
    Последно редактиран от hamilton ; 28-09-08 в 17:09 Причина: корекция

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,120
    Точки (при гласуване)
    16

Вчера отворихме контейнер с три коли 2006-2007 избирани там от наш човек : горе-долу отговарят на очакванията ми , може би една идея по-мърляви.
    От тамошното пристанище до Варна -запад имаме 4300 $ транспорт ( тамошния транспорт беше отделно), 450 лв такси , 220 лв разтоварване , 300 лв за митн. агентство , по около 120-140 лв на кола банкова гаранция , мито , ддс , акцизи, .
    Технотест 500-600 лв или ДЕКРА (отскоро) - 1200 лв ама идват на място.Стоповете си ги правим жълти - слагаш жълта крушка на светлината за задната и сменяш кабелите или нещо подобно - импровизизация , с фаровете ще видим как ще се оправяме - ще пиша.
    За тези дето дават фарове под наем сте чували.
    Цялата процедура отне три месеца и половина досега - парите за първата кола ги изпратих в средата на юни.
    Талоните ( title) трябва да са чисти - да не пише SALVAGE , REBULDABLE или EXPORT - такива засега не се регистрират тук.
    Някои пращат колите до Германия , там минават ТЮФ (може да е по-скъпо , но с по-малко простотии) , регистрират там , и с немските номера отиват направо в КАТ , АКО НЕ Е АКЦИЗНА.
    Това знам засега.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,120
    Точки (при гласуване)
    16

И още нещо забелязах - в аутотрейдера като изкараш примерно десет Вранглера или Черокита , поне осем от тях са 2WD.

Място
    Бургас
    Публикации
    1,560
    Точки (при гласуване)
    17

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на ивайло Преглед на публикациите
    И още нещо забелязах - в аутотрейдера като изкараш примерно десет Вранглера или Черокита , поне осем от тях са 2WD.
    Да това е много тъпо,изобщо незнам как има хора,които изобщо ги купуват,хем джип,ама не баш

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,196
    Точки (при гласуване)
    29

Пощенския код даден по горе е Чикаго, не е ли по лесно да се търси кола около големите пристанища на источния или западния бряг? Нямат 4х4 защото никoй не ги купува за тази цел, на 80% си ги карат само по пътищата. Има и много читави коли тук, но не по арабските автокъщи / това май е познато от Германия / Внимавайте с коли купувани от райони с наводнения, урагани...

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на NIKSD Преглед на публикациите
    Пощенския код даден по горе е Чикаго, не е ли по лесно да се търси кола около големите пристанища на источния или западния бряг? Нямат 4х4 защото никoй не ги купува за тази цел, на 80% си ги карат само по пътищата. Има и много читави коли тук, но не по арабските автокъщи / това май е познато от Германия / Внимавайте с коли купувани от райони с наводнения, урагани...
    Посочил съм този зип,защото там живея,а ти като напишеш на "Distance" "Any distance",пак ти показва колите в цяла Америка

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,120
    Точки (при гласуване)
    16

След като живееш там , мога ли да си позволя един въпрос - какъв е проблемът коли със "SALVAGE title" да минат "преглед" (DMV се казва май) там и да дойдат тук чисти ? Трудно ли е , скъпо ли е или иска време ?

Място
    Пловдив
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Вчера отворихме контейнер с три коли 2006-2007 избирани там от наш човек : горе-долу отговарят на очакванията ми , може би една идея по-мърляви.
    От тамошното пристанище до Варна -запад имаме 4300 $ транспорт ( тамошния транспорт беше отделно), 450 лв такси , 220 лв разтоварване , 300 лв за митн. агентство , по около 120-140 лв на кола банкова гаранция , мито , ддс , акцизи, .
    Технотест 500-600 лв или ДЕКРА (отскоро) - 1200 лв ама идват на място.Стоповете си ги правим жълти - слагаш жълта крушка на светлината за задната и сменяш кабелите или нещо подобно - импровизизация , с фаровете ще видим как ще се оправяме - ще пиша.
    За тези дето дават фарове под наем сте чували.
    Цялата процедура отне три месеца и половина досега - парите за първата кола ги изпратих в средата на юни.
    Талоните ( title) трябва да са чисти - да не пише SALVAGE , REBULDABLE или EXPORT - такива засега не се регистрират тук.
    Някои пращат колите до Германия , там минават ТЮФ (може да е по-скъпо , но с по-малко простотии) , регистрират там , и с немските номера отиват направо в КАТ , АКО НЕ Е АКЦИЗНА.
    Това знам засега.
    Колега дай някакви кординати на DEKRA,че Технотест е ад.
    Последно редактиран от nerak ; 29-09-08 в 22:15 Причина: намерих си данните които търсих

Място
    област Монтана
    Публикации
    108
    Точки (при гласуване)
    14

приятел на мой приятел има лиценз за дилър в сащ, та колите ги купува от някакви търгове дето са само за дилъри с лицензи......само знам, че колите му са продадени преди още да са дошли контейнерите до БГ.

Място
    София
    Публикации
    2,561
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на kassey Преглед на публикациите
    приятел на мой приятел има лиценз за дилър в сащ, та колите ги купува от някакви търгове дето са само за дилъри с лицензи......само знам, че колите му са продадени преди още да са дошли контейнерите до БГ.
    Проблемът е като дойдат в България. А една приятелка ,дето има друга приятелка ,каза ,че тази последната прави...най добрите сделки.

Всички имат регистрация за дилъри,не е някакъв кой знае проблем,всички плащат за нея/150$/ и всички СМЯТАТ да продадат преди "ТИТАНИК "да акустира на "Варна-запад".
    Е ,там започват парадоксите,защото акустират в България.Оле ле,майко.
    Там виждаш, как някакъв "обикновен"/да не обидя някого/стифидор,казва на един от шефовете на пристанището-"не ме занимавай с твоите 4 коли" /на твоите хора /,имам 50 вагона "за пълнене"/разтоварване/

Почуствах се много малък.Нюню.

До тук добре -загубил си някакви пари /вече като си видял общото състояние/,НО предстои да загубиш още.
    Защото идва -".....тест".
    аха
    Там има 2 начина :

1.Пистолетът за топъл въздух за отпред и светодиодите -2-7 -20 за отзад.Знаещите знаят този код.И всеки алармаджия.Незнаещите да не се захващат.За "Хонда Сивик" 2007г. -рефлектори от Сеат Ибиза.

2.Борката от Варна.

За предпочитане е-третият начин.

Та казах по горе -или ново или "голям риск със собствени пари"-т.е. нищо.През Солун разбира се,вече не стачкуват.

Всеки сам избира кога да започне играта.На печаливщите -честито.На загубилите-мисля ,че бях ясен.

Място
    София
    Публикации
    972
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на kassey Преглед на публикациите
    "Дилър с лиценз" означава, че човекът е регистриран някъде си и наистина ще си плати когато спечели търга. А търга - по интернет. Колата - по снимка. Гаранция - Франция.

Преди няколко дни случайно попаднах на едно предаване по "Дискавъри". Ходеха по автокъщи в Колумбия и се интересуваха от вносни американски коли, след това издирваха предишните собственици в САЩ.

Запомних един червен миникупър. На екрана - кукла! А се оказа, че е salvage кола след урагана "Катрина". Собственичката в щатите си беше получила застраховката и си беше купила друг купър, а salvage колата след куп прехвърляния се оказала в чужбина (нов внос брато, току що излезе от контейнера!), без никъде да пише, че е била наводнявана с морска вода.

Чудна работа, хората един панталон не купуват от сергия, защото няма къде да го премерят, а кола от Америка - няма проблем, кога да броя парите!

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,120
    Точки (при гласуване)
    16

ДЕКРА АУТОМОТИВ :
    02 9307522
    02 9307351 - ФАКС
    Само че от три дни звъня и не мога да се свържа. Днес ще търся други контакти.

Колега VOKEL , какво прави Борката от Варна и може ли да ми дадеш контакт ?

п.с. Само фаровете са ми проблем.

Място
    Sofia
    Публикации
    558
    Точки (при гласуване)
    12

След като живееш там , мога ли да си позволя един въпрос - какъв е проблемът коли със "SALVAGE title" да минат "преглед" (DMV се казва май) там и да дойдат тук чисти ? Трудно ли е , скъпо ли е или иска време ?
    Това е малко парадоксално,ако колата се продава с такъв тайтъл в щата "Илинойс" и ти си жител на този щат,нямаш право да я купиш,но може да я купи някой от съседен щат,да си я оправи и да си я регистрира в друг щат и обратното .Забрана да се вкарва в България такива коли с нечисти тайтъли е от скоро.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,120
    Точки (при гласуване)
    16

Ако някой има актуален телефон на тези от ДЕКРА , моля да го сподели , защото този , който имам не отговаря , а дочух , че на 2-3 октомври ще идват във Варна и искам да ги чуя предварително.
    Благодаря предвеарително.

Страница 1 от 8 1 2 3 4 5 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ
    От pe4en във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 696
    Последно мнение: 02-06-19, 13:12
  2. Става ли ви лошо в кола, когато се возите?
    От Тодор (Zaarin) във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 48
    Последно мнение: 25-08-08, 12:39
  3. Става ли за рибарска кола Mitsubishi Space Runner 94-96 ?
    От ixeos във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 8
    Последно мнение: 31-07-08, 15:39
  4. Срок за регистрация на кола нов внос
    От Иван Горчев във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-04-07, 15:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации