Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Автомобил от Сащ

    Ако прочетеш малко по-нагоре ще видиш стъпките. Колегата Sariones ги е описал в този пост:
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...98#post2352898
    Има и други сайтове. Дори и да не предлагат shipping, има агенти, които го правят. Аз лично в момента съм в тази процедура. Колата все още е в Атланта, Джорджия. Имам оферта от агент за $450 до Савана и $595 до Бремерхафен.

    Коментар


    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Доколкото знам, в Германия ако внасяш кола от САЩ се плаща само 19% ДДС и 10% мито на фактурната стойност.Няма акциз.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        Акциз не се плаща в нито една европейска държава, а считано от 1 януари 2010 г. включително и у нас. Даже може да си възстановиш надвнесен акциз и ДДС за внесен автомобил с мощност на двигателя над 163 к.с/DIN (120 kW/DIN) през периода 01.01.2007 г. - 31.12.2009 г (от момента на влизането ни в ЕС до момента на влизането в сила на изменението на Закона за акцизите и данъчните складове).

        Коментар


        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Колеги, бърз въпрос по горната тема.
          Мой приятел иска да купи кола от свой познат, който си е вкарал автомобил от Щатите. Колата е регистрирана с БГ номера, но не е платено мито и ДДС. Продавачът твърди, че колата не трябва да се прехвърля на трето лице 12 месеца, считано от датата на регистрацията й, за да не се плаща мито и ДДС.
          Има ли нещо вярно в това и как точно е регистрирана колата в България без да са платени мито и ДДС? Да не е по горното правило, че колата е била собственост на продавача 6 месеца в Щатите преди да се осъществи вноса? Моля колегата Sariones да се включи!

          Коментар


          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Точно така. Няма друго обяснение.

            Коментар


            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Предварително се извинявам,че пиша в тази тема,но не намерих тема за Швеция а пък и колата си е американка.Става дума за GMC Yukon Denali 1999 г 258 к.с.Мой роднина който живее отдавна в Швеция си сменя автопарка и този джип буквално ми го подарява-просто трябва да отида до Швеция и да си го докарам от там.Та въпросът ми е-тъй като колата е американка трябва ли тук да минавам технотест?Джипът е регистриран в Швеция,в момента е със шведски номера и 3 м назад е минал технически преглед.Все пак не купувам колата директно от САЩ а от страна в ЕС.

              Коментар


              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Швеция е член на ЕС. Щом автомобилът е регистриран там, то той вече е преминал хомологация (технотест или типово одобрение) за ЕС.

                Коментар


                • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Здравейте , извинявам се ако вече е обсъждано за документите на кола от САЩ но не го намерих, поради тази причина искам да попитам какви документи са необходими от САЩ за регистрация в КАТ

                  Коментар


                  • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Аман от консуматори тук! На предишната страница е писано. Само дето има леко изменение в цените.
                    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...98#post2352898

                    п.п. И се пише една декларация за придобиване (приложение 2 към чл.12 от наредба I-45 за регистрация).
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Леле леле! Договор трябва, ако тайтъла не е на твое име (не трябва превод). Прави се превод на Тайтъла (в преводаческа фирма). С митническата декларация, тайтъла (барабар с превода), договора и застраховка ГО (идеята на застраховката е, че автомобила ще се регистрира в България) отиваш в КАТ (може и в София, може и във Варна) за да вземеш транзитни номера. Можеш да караш с американски номера, ама няма застраховател дето да ти пусне застраховка на американски номер!! Тоест пак да кажа, правиш застраховка с идеята да получиш в случая транзитни номера (застраховката разбира се ще бъде валидна и после). Слагаш транзитните номера и пътуваш. Транзитните номера са валидни 1 (един) месец. През това време трябва да минеш или през ДЕКРА, или през ТЮВ СУД, или ТЮВ НОРД. С протокола отиваш в ИААА за типово одобрение. Е след това плащаш Продуктова такса (или дето му казват Екотакса) и си регистрираш автомобила.
                      Разходи:
                      -превод-около 20лв.
                      -застраховка- колкото дойде (за 3м. мин.-около 70лв.)
                      -транзитни номера-около 50лв.
                      -ДЕКРА (или другите)-около 1000лв.
                      -ИААА-около 100-на лв. (може тука да бъркам)
                      -Продуктова такса-около 250лв.
                      -регистрация-76лв.(тука влиза и първоначалния ГТП)
                      Успех!

                      Това ли са все още стъпките за регистрация на кола от САЩ през 2019?

                      Координати на ДЕКРА, ТЮВ СУД, или ТЮВ НОРД в София?

                      Вярно ли е че не се плаща мито и ДДС ако си притежавал колата за повече от 6 месеца и се прибираш за постоянно?

                      Как показваш че се "прибираш за постоянно"?

                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Има лека промяна в цените, но не е чак толкова фрапираща. Продуктова такса от 200 до 300 лв. (в зависимост от възрастта на возилото (това за леки и товарни автомобили до 3,5т.)). От лабораториите са ДЕКРА и ТЕХНОТЕСТ (като ТЕХНОТЕСТ комай е с цена около 500 лв.). Координати има в интернет (не ми се рови през телефона). Другото си е пак така. За митница някой друг да сподели!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Да внеса лека поправка. От Русе съм и тук ми искаха превод на ДОГОВОРА (а не на талона). В период от няколко месеца внесох два автомобила - единия произведен през 2010 г., другия - 2011. И за двата продуктовата такса бе 290 лв.
                          За пред Митница - мисля, че се заявява с декларация, но трябва да проверя.
                          За други въпроси - на лични.

                          Коментар


                          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Здравейте.

                            Някой скоро да е вкарвал кола от САЩ през Бремерхафен(Германия).
                            Процедурата по изваждане от контейнер, плащане на ДДС и мито сложна ли е? Митнически агент трябва ли ?

                            Мерси предварително.

                            Коментар


                            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Първоначално публикуван от Stan The Man Преглед на мнение
                              Здравейте.

                              Някой скоро да е вкарвал кола от САЩ през Бремерхафен(Германия).
                              Процедурата по изваждане от контейнер, плащане на ДДС и мито сложна ли е? Митнически агент трябва ли ?

                              Мерси предварително.
                              За период от няколко месеца внесох два автомобила през Бремерхафен. Процедурата е далеч по безболезнена в сравнение с тукашната. Агентът ми в САЩ имаше контрагент в Бремерхафен, така че не ми се е налагало да търся такъв. Митническото представителство ми струваше Е80, декомпресия Е270. При втория автомобил имаше и допълнителни такси (сканиране с рентген - Е80 и т.н.). Обмитяването става с документи, изпратени им по e-mail. След няколко дни получих фактура. Парите предаде шофьорът при получаването на автомобила.
                              Повече конкретика - на л.с.

                              Коментар


                              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Отговарям на въпрос, който получих като л.с.:
                                Мито се дължи върху сумата на цена на МПС и цена на транспортните разходи. ДДС се дължи върху сбора от трите.
                                Например:
                                МПС - $9 000
                                Транспорт - $1 000
                                Общо = $10 000
                                Мито=$10 000 х 0.1 = $1 000.
                                ДДС=($10 000 + $1 000) х 0.2=$2 200
                                Мито и ДДС се плащат в местната валута, т.е. в България - в левове, в Германия - в Евро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X