Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Не знам дали тази тема е била дискутирана преди, но ми се струва доста интересна предвид сегашния курс на долара и поначало по-ниските цени на колите в щатите като нови и последващата солидна декапитализация. Давам малко примери:

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___Ice-White-Taupe-Cloth-Manual-S60-with-Sirius-Satellite_W0QQitemZ180290798815QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item180290798815&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1318&_t rksid=p4506.c0.m245#history

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___05-MANUAL-6-SPEED-4WD-4X4-CONVERTIBLE-SUV-LOW-MI-FL_W0QQitemZ250299231083QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item250299231083&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1308&_trksid=p 4506.c0.m245

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Cars-Trucks___2008-08-SUBARU-FORESTER-AWD-LIGHT-BLUE-GREAT-PRICE_W0QQitemZ160285847597QQddnZCarsQ20Q26Q20TrucksQQddiZ2282QQcmdZViewItem?hash=item160285847597&_trkparms=72%3A727|39%3A1|65%3A12|240%3A1318&_trksi d=p4506.c0.m245

    Въпросът е дали има фирма, на която може да се пусне линк от EBay и те срещу такса да отидат да купят колата от мое име, да я натоварят на контейнер и да ми я пратят до Варна заедно с всички нужни документи. Тая фирма да е коректна. Разбира се възниква и въпроса за цената ... А може би най-важният проблем от всички е как на тази кола и се вади БГ регистрация. Приемаме, че моделът се продава в Европа и е почти идентичен с тоя в щатите. Какви документи трябват, за да се регистрира колата в БГ?

    Гледам, че по улиците се появяват коли внос от щатите та се чудя как го правят и колко излиза. За частите е ясно, ама там продавачите директно пращат. С колите работата е доста по-трудна.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Дискутирано е доста пъти. В една от темите има линк към фирма, която предлага точно такава услуга. Мисля цената беше около 20000 лв., но не съм сигурен, казвам това по памет.
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • #3
      До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Явно,не е чак толкова трудна,при мен в момента има три Субару Форестър,пристигнаха преди месец и половина от щатите.Привършвам ремонта на първото,а новата му собственичка вече няма търпение да го подкарва.Не съм се интересувал колко излиза докарването и т.н.Там,за Техно тест,митата и прочие вече е доста предъвквано.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        За която и кола внос от там ти трябва фактура,TITLE/ТАЛОН/,за да не береш ядове тук в технотест трябва да отговаря на следните изисквания:
        1.Да има жълти мигачи.
        2.Да има км/ч на скоростомера/малко са тези,които нямат/.
        3. Предното стъкло, шофьорския и пасаджерския не трябва да има фолио/да не са потъмнени/,за другите няма проблем.
        4.Може да имаш проблеми с фаровете,не е лошо да вземеш от някой на заем/европейски,имат разлика в разпаскването на светлината, докъто минеш технотеста.
        Докарването ще ти струва около 2500 долара/това ти е транспорта до Варна/.Лошото е,че незнаеш какво купуваш,снимките са си снимки.Най добре е ако имаш познат,който да можеш да ангажираш с това,иначе на фирмата не и пука какво купува,освен това имаш транспорт до самата фирма,той се движи м/у 600-800 долара в зависимост от това на какво разтояние отстои колата от фирмата изпращач.
        Последно редактирано от hamilton; 28-09-08, 15:19. Причина: допълнение

        Коментар


        • #5
          До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          'Котка в чувал".Това е .Вкарах 6 /шест /коли 2007г,олеле майко!!!!Плаче ми се, ама и не натоварвам никой с грижите си.От САЩ или само НОВО или НИЩО.Застрахователната измама ,не е измислена в България,това трябва да е ясно на всеки.
          B+

          Коментар


          • #6
            До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
            'Котка в чувал".Това е .Вкарах 6 /шест /коли 2007г,олеле майко!!!!Плаче ми се, ама и не натоварвам никой с грижите си.От САЩ или само НОВО или НИЩО.Застрахователната измама ,не е измислена в България,това трябва да е ясно на всеки.
            Човека ти го каза,нямаш ли твой човек на който му пука за теб е торба с късмети,може да улучиш,но не се знае какво,на първия линк,цената на колата е много нереална,на Вранглера за тази година също нещо куца.Ето ти националния сайт на Америка www.autotrader.com на "zip code" напиши 60645 и се ориентирай кое колко струва,ако видиш нереално ниски цени,това са зарибявки,както в нашето мобиле
            Последно редактирано от hamilton; 28-09-08, 17:09. Причина: корекция

            Коментар


            • #7
              До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Вчера отворихме контейнер с три коли 2006-2007 избирани там от наш човек : горе-долу отговарят на очакванията ми , може би една идея по-мърляви.
              От тамошното пристанище до Варна -запад имаме 4300 $ транспорт ( тамошния транспорт беше отделно), 450 лв такси , 220 лв разтоварване , 300 лв за митн. агентство , по около 120-140 лв на кола банкова гаранция , мито , ддс , акцизи, .
              Технотест 500-600 лв или ДЕКРА (отскоро) - 1200 лв ама идват на място.Стоповете си ги правим жълти - слагаш жълта крушка на светлината за задната и сменяш кабелите или нещо подобно - импровизизация , с фаровете ще видим как ще се оправяме - ще пиша.
              За тези дето дават фарове под наем сте чували.
              Цялата процедура отне три месеца и половина досега - парите за първата кола ги изпратих в средата на юни.
              Талоните ( title) трябва да са чисти - да не пише SALVAGE , REBULDABLE или EXPORT - такива засега не се регистрират тук.
              Някои пращат колите до Германия , там минават ТЮФ (може да е по-скъпо , но с по-малко простотии) , регистрират там , и с немските номера отиват направо в КАТ , АКО НЕ Е АКЦИЗНА.
              Това знам засега.

              Коментар


              • #8
                До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                И още нещо забелязах - в аутотрейдера като изкараш примерно десет Вранглера или Черокита , поне осем от тях са 2WD.

                Коментар


                • #9
                  До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  http://www.esr.bg
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    И още нещо забелязах - в аутотрейдера като изкараш примерно десет Вранглера или Черокита , поне осем от тях са 2WD.
                    Да това е много тъпо,изобщо незнам как има хора,които изобщо ги купуват,хем джип,ама не баш

                    Коментар


                    • #11
                      До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Пощенския код даден по горе е Чикаго, не е ли по лесно да се търси кола около големите пристанища на источния или западния бряг? Нямат 4х4 защото никoй не ги купува за тази цел, на 80% си ги карат само по пътищата. Има и много читави коли тук, но не по арабските автокъщи / това май е познато от Германия / Внимавайте с коли купувани от райони с наводнения, урагани...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Пощенския код даден по горе е Чикаго, не е ли по лесно да се търси кола около големите пристанища на источния или западния бряг? Нямат 4х4 защото никoй не ги купува за тази цел, на 80% си ги карат само по пътищата. Има и много читави коли тук, но не по арабските автокъщи / това май е познато от Германия / Внимавайте с коли купувани от райони с наводнения, урагани...
                        Посочил съм този зип,защото там живея,а ти като напишеш на "Distance" "Any distance",пак ти показва колите в цяла Америка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          След като живееш там , мога ли да си позволя един въпрос - какъв е проблемът коли със "SALVAGE title" да минат "преглед" (DMV се казва май) там и да дойдат тук чисти ? Трудно ли е , скъпо ли е или иска време ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            Вчера отворихме контейнер с три коли 2006-2007 избирани там от наш човек : горе-долу отговарят на очакванията ми , може би една идея по-мърляви.
                            От тамошното пристанище до Варна -запад имаме 4300 $ транспорт ( тамошния транспорт беше отделно), 450 лв такси , 220 лв разтоварване , 300 лв за митн. агентство , по около 120-140 лв на кола банкова гаранция , мито , ддс , акцизи, .
                            Технотест 500-600 лв или ДЕКРА (отскоро) - 1200 лв ама идват на място.Стоповете си ги правим жълти - слагаш жълта крушка на светлината за задната и сменяш кабелите или нещо подобно - импровизизация , с фаровете ще видим как ще се оправяме - ще пиша.
                            За тези дето дават фарове под наем сте чували.
                            Цялата процедура отне три месеца и половина досега - парите за първата кола ги изпратих в средата на юни.
                            Талоните ( title) трябва да са чисти - да не пише SALVAGE , REBULDABLE или EXPORT - такива засега не се регистрират тук.
                            Някои пращат колите до Германия , там минават ТЮФ (може да е по-скъпо , но с по-малко простотии) , регистрират там , и с немските номера отиват направо в КАТ , АКО НЕ Е АКЦИЗНА.
                            Това знам засега.
                            Колега дай някакви кординати на DEKRA,че Технотест е ад.
                            Последно редактирано от nerak; 29-09-08, 22:15. Причина: намерих си данните които търсих

                            Коментар


                            • #15
                              До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              приятел на мой приятел има лиценз за дилър в сащ, та колите ги купува от някакви търгове дето са само за дилъри с лицензи......само знам, че колите му са продадени преди още да са дошли контейнерите до БГ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X