Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    ПРАВИЛНО,евала,никакви такива.По-добре таралясник на 15 години от колкото една на 3 с пребоядисани врати и преден капак щото сьседа се напил и я нашарил с флакона.
    Вива ла революсион,по нашенски какво правят не знам ма не са прави,и майка им не е права / да не каже някой,че ги псувам сега /.


    Неплатена на банката и я дрьпнали
    Ползвана при престьпление
    Ударена
    Вандалщина / спрей и после пребоядисана,ходи я хвани /
    наводнена
    Тия дарените на разни организации не сьм сигурен


    Пример ли?Строшен фар и решетка на моя 320 - фара е 650 кинта,решетката / говоря за това вьтре само,без рамката / е над 500 оригинал,това да ми строшат и минава салвидж.Фара е 35 кинтана джьнка,решетката последно я гледах за 50 ма много ми се видяха и идва с рамка та трябва да си играе човек да я маха.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Искаш да кажеш, че в технотест не гледат състоянието на автомобила а се взират в някаква бумажка? Да си сменят името тогава, какъв технотест?
      Защо ли се очудвам...?
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
        А могат ли да минат технотест?
        Да нямаш проблеми, технотеста не ги интересува като какъв е определен статута на автомобила в САЩ, а дали е технически изправен да се движи по пътищата на EU.
        TLC 90 1KZ-TE 2000г.
        "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

        Коментар


        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
          Да нямаш проблеми, технотеста не ги интересува като какъв е определен статута на автомобила в САЩ, а дали е технически изправен да се движи по пътищата на EU.
          Сигурен ли си? Навсякъде другаде дето четох са на мнение че гледат точно това. Има и историй на опарили се.

          Коментар


          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
            Сигурен ли си? Навсякъде другаде дето четох са на мнение че гледат точно това. Има и историй на опарили се.
            Ами сигурен ли съм, не знам

            Поне на мен преди около 2 месеца проблем не ми направиха (по първия начин, не по втория )

            .... пък ти продължавай да четеш !
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Наистина имаше период, в който не минаваха '' салвидж'' талони, и наистина беше идиотско. За сега не знам как е.

              Коментар


              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                Сигурен ли си? Навсякъде другаде дето четох са на мнение че гледат точно това. Има и историй на опарили се.
                Абе ЕЖК ... Преди около месец два нямаше проблеми, ама знам ли при всичките писания по форумите сега как е!?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Абе ЕЖК ...
                  Това не знам какво означава.

                  Разпитвам и чета защото искам да си докарам селвидж автомобил за проект. Ще е тъпо да го докарам и да си го карам из двора. Може би ще се обадя да питам директно

                  Коментар


                  • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                    Това не знам какво означава.
                    Една Жена Каза.

                    Коментар


                    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Една Жена Каза.
                      Една Жена ми Каза.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Една Жена ми Каза.
                        Ааа, не!! А къде остава ефекта на разваления телефон.
                        Казала го е на братчеда на брадчедката, а пък го е чула на пазаря лани.

                        Коментар


                        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ааа, не!! А къде остава ефекта на разваления телефон.
                          Казала го е на братчеда на брадчедката, а пък го е чула на пазаря лани.
                          Очевидци я видели да кима с глава.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                            Това не знам какво означава.

                            Разпитвам и чета защото искам да си докарам селвидж автомобил за проект. Ще е тъпо да го докарам и да си го карам из двора. Може би ще се обадя да питам директно
                            ... категорично най-правилният подход
                            Въпреки, че и това не е сигурно защото докарването ще ти коства като минимум 2 месеца, а до тогава ехеееееееее...
                            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                            Коментар


                            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Колеги, акциза при внос от щатите още ли е безумните 60лв/kW за кола над 150kW?

                              Мда, домързя ме да чета предните страници ... а една на назад си пише, че вече няма акциз
                              Honda Africa Twin RD07 '95

                              Коментар


                              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Здравейте, прочетох темата и все още оставам с въпроси. Живея в САЩ и смятам да се прибирам в България догодина. Имам една 400Е от 1993, стойност не повече от $3500. Но така, с такива опции в такова състояние в Европа не мога да намеря. Вносът и таксите сигурно ще са доста пари, но ако я продам тука не знам какво ще взема в Европа. Като за начало, знам че там превъртат километражи. Тук пораци сервизни рекорди и историята на колите, веднага може да се хване това. В Европа нямам такава гаранция. Шанса и да си намеря тези опции които имам за тези пари е малък. Поради тези причини бих искал да си взема колата.

                                Разбрах, че като пристигне колата не се дължи мито,акциз,ДДС ако е била на мое име над 6 месеца. Имам талон от Южна Каролина, колата е закупена от Калифорния (там живях тогава). Тук няма много особени документи за покупко-продажба. Може в свободен текст (и не става пред нотариус). Мисля, че пазя такова копие къде съм закупил колата.
                                1. Трябва ли това копие да бъде преведено и легализирано и ли само преведено? Трябва ли апостили? (скъпа е процедурата за апостил)
                                2. Оригиналният талон трябва ли да е преведен (и легализиран)?
                                3. Колата като се транспортира документите остават с мен или се оставят в колата?
                                4. Взимам колата от Варна и? Аз съм от София. Разбрах, че трябва първо да се вземат временни номера. Това от КАТ София ли става? Предварително ли се взимат или с колата трябва да се отиде?
                                5. Мога ли да карам колата с Американските номера?
                                6. Кога трябва да се пусне застраховка гражданска отговорност?
                                7. Кога се минава техническия преглед?
                                8. Задължителен ли е този "технотест" който е безбожно скъп? Ако не минеш, има ли безплатен ретест?

                                Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X