Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Каско ,Гражданска ще са му по скъпи.
    Полицаите ще го спират за проверка поне един път на ден .
    Проблеми с крадците.Може и да съм забравил нещо,беше преди две години.
    Пиша от собствен опит.
    Последно редактирано от Иво Томов; 23-02-13, 22:19.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #92
      От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
      Каско ,Гражданска ще са му по скъпи.
      Полицаите ще го спират за проверка поне един път на ден .
      Проблеми с крадците.Може и да съм забравил нещо,беше преди две години.
      Пиша от собствен опит.
      Благодаря, колега!
      Да разбирам, че няма нормативна пречка да си остане със щатската регистрация.
      Иначе за тези неудобства си прав. Не се бях замислял. Ще му обърна внимание.
      Ако реши, обаче да си я пререгистрира с Бг номера, какви допълнителни разходи го очакват, заради това, че колата е внос от САЩ и ако си го правил колко ти излезе тази процедура, като пари и разправии?
      Имам предвид Технотест, мито ..., друго има ли? Въобще трябва ли да внася мито при положение, че е със двойно гражданство и колата си е на негово име?
      Още веднъж, благодаря!

      Коментар


      • #93
        От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        Мито, не би трябвало да се дължи. В случая става реч за лична вещ, а не за стока за търговия.

        Коментар


        • #94
          От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Мито, не би трябвало да се дължи. В случая става реч за лична вещ, а не за стока за търговия.
          И аз така си мисля, но не съм сигурен вече в нищо, в тая държава.
          А актуални цени на Технотест, някой знае ли и задължително ли се минава? Евентуални алтернативи - Dekra ...(други)?

          Коментар


          • #95
            От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Ако се прибира в БГ окончателно ,както някои е написал по горе не плаща ДДС има право на лични вещи,но мисля че траябваше да са ползвани.
            Кола ,пералня,хладилник,музика и др.
            За техно тест,аз платих 300-400лв,фаровете не са по Ев. стандарт има опция да си намери европеииски фарове на заем за един ден минава теста и после слага старите пак. Аз не намерих и си платих за това.
            Техно теста е задължителен,поне така беше преди две години.
            Пожелавам му успех.

            П.П. Става дума за Додж Чарджер и Краислер 300С
            Последно редактирано от Иво Томов; 24-02-13, 09:26.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #96
              От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
              Ако се прибира в БГ окончателно ,както някои е написал по горе не плаща ДДС има право на лични вещи,но мисля че траябваше да са ползвани.
              Кола ,пералня,хладилник,музика и др.
              За техно тест,аз платих 300-400лв,фаровете не са по Ев. стандарт има опция да си намери европеииски фарове на заем за един ден минава теста и после слага старите пак. Аз не намерих и си платих за това.
              Техно теста е задължителен,поне така беше преди две години.
              Пожелавам му успех.
              Мерси пак, колега !
              Мисля, че горе-долу съм наясно вече!

              Коментар


              • #97
                От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                И аз така си мисля, но не съм сигурен вече в нищо, в тая държава.
                )?

                То няма държава, дето всичко да е ясно и непроменимо вовеки....

                Коментар


                • #98
                  От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Питайте в КАТ дали трябва "Техно тест". Че нещо и с тези кожодери се мътят нещата, от известно време.
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар


                  • #99
                    От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    технотеста все още съществува и е 1200 лева и при Декра и при "технотест"
                    аз минах на Монтерото Декра отне ми 15 минути
                    Колкото до безмитният внос достатъчно е колата да е била на името на вносителя за повече от 6 месеца
                    всичко останало се оправя от митническата агенция скоро се занимавах с такъв случай
                    ако имате въпроси по внос от САЩ пишете с това се занимавам повече от 7 години

                    поздрави !

                    Коментар


                    • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                      Питайте в КАТ дали трябва "Техно тест". Че нещо и с тези кожодери се мътят нещата, от известно време.
                      "Технотест" нямат право да издават протоколи за ЕО на подобни автомобили (т.с. извън ЕС). За "Декра" мисля, че и те не издават (ма питайте ги де).Такива протоколи би трябвало да бъдат издавани от ИА "Автомобилна Администрация". Ама от кога и как питайте там (според чичко Гугъл си имат и телефони за връзка).
                      п.п. Всъщност "Технотест" мисля, че имат право да издават протоколи за възстановяване само на определен вид снети от отчет автомобили. Ма ако има някой от "Технотест" да сподели по-точно.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Колеги как стои въпроса с коли със "salvage title"? По конкретно ме интересува дали могат да се регистрират?

                        Ако не могат, плаща ли им се акциз, мито и ддс?

                        Коментар


                        • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                          Колеги как стои въпроса с коли със "salvage title"? По конкретно ме интересува дали могат да се регистрират?

                          Ако не могат, плаща ли им се акциз, мито и ддс?
                          1. Да няма проблем, след преминаване на технотест.

                          2. Плаща се всичко дължимо при вноса.
                          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                          Коментар


                          • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                            1. Да няма проблем, след преминаване на технотест.

                            2. Плаща се всичко дължимо при вноса.
                            А могат ли да минат технотест?

                            Коментар


                            • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Не ти разбирам въпроса. Какво значи "могат ли да минат технотест"? Да ти покажа обяви на които пише "салвидж тайтъл-трефт"- това са коли крадени, изплатени от застрахователя, свалени от регистрация, и след намирането им, продадени на търг. И си идват със салвидж. По същия начин, ако е конфискувана с багажник пълен с наркотици. Сещам се поне още няколко случая, където колата може никога и с пиронче да не е драна.
                              За няколко годишна кола с думнал мотор и компютър, застрахователя може да я направи салвидж. Сменяш мотора и компютъра и си е като нова. Не е задължително да е удряна колата за да е със салвидж. Е, повечето са салвидж заради удари, но си ги правят и си ги карат.
                              Това горното важи за УСА, за България не знам, ние нали все едни умни ги мислим...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Не ти разбирам въпроса. Какво значи "могат ли да минат технотест"? Да ти покажа обяви на които пише "салвидж тайтъл-трефт"- това са коли крадени, изплатени от застрахователя, свалени от регистрация, и след намирането им, продадени на търг. И си идват със салвидж. По същия начин, ако е конфискувана с багажник пълен с наркотици. Сещам се поне още няколко случая, където колата може никога и с пиронче да не е драна.
                                За няколко годишна кола с думнал мотор и компютър, застрахователя може да я направи салвидж. Сменяш мотора и компютъра и си е като нова. Не е задължително да е удряна колата за да е със салвидж. Е, повечето са салвидж заради удари, но си ги правят и си ги карат.
                                Това горното важи за УСА, за България не знам, ние нали все едни умни ги мислим...
                                Здрасти, наясно съм такъв тайтъл какво може да означава. Въпроса ми е точно такъв защото информацията ми е че като видят печата salvage на технотест и отказвали да прегледат автомобила. Справка - мотофорума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X