Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Първоначално публикуван от kassey Преглед на мнение
    приятел на мой приятел има лиценз за дилър в сащ, та колите ги купува от някакви търгове дето са само за дилъри с лицензи......само знам, че колите му са продадени преди още да са дошли контейнерите до БГ.
    Проблемът е като дойдат в България. А една приятелка ,дето има друга приятелка ,каза ,че тази последната прави...най добрите сделки.

    Всички имат регистрация за дилъри,не е някакъв кой знае проблем,всички плащат за нея/150$/ и всички СМЯТАТ да продадат преди "ТИТАНИК "да акустира на "Варна-запад".
    Е ,там започват парадоксите,защото акустират в България.Оле ле,майко.
    Там виждаш, как някакъв "обикновен"/да не обидя някого/стифидор,казва на един от шефовете на пристанището-"не ме занимавай с твоите 4 коли" /на твоите хора /,имам 50 вагона "за пълнене"/разтоварване/

    Почуствах се много малък.Нюню.

    До тук добре -загубил си някакви пари /вече като си видял общото състояние/,НО предстои да загубиш още.
    Защото идва -".....тест".
    аха
    Там има 2 начина :

    1.Пистолетът за топъл въздух за отпред и светодиодите -2-7 -20 за отзад.Знаещите знаят този код.И всеки алармаджия.Незнаещите да не се захващат.За "Хонда Сивик" 2007г. -рефлектори от Сеат Ибиза.

    2.Борката от Варна.

    За предпочитане е-третият начин.

    Та казах по горе -или ново или "голям риск със собствени пари"-т.е. нищо.През Солун разбира се,вече не стачкуват.


    Всеки сам избира кога да започне играта.На печаливщите -честито.На загубилите-мисля ,че бях ясен.
    B+

    Коментар


    • #17
      До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Първоначално публикуван от kassey Преглед на мнение
      приятел на мой приятел има лиценз за дилър в сащ, та колите ги купува от някакви търгове дето са само за дилъри с лицензи......само знам, че колите му са продадени преди още да са дошли контейнерите до БГ.
      "Дилър с лиценз" означава, че човекът е регистриран някъде си и наистина ще си плати когато спечели търга. А търга - по интернет. Колата - по снимка. Гаранция - Франция.

      Преди няколко дни случайно попаднах на едно предаване по "Дискавъри". Ходеха по автокъщи в Колумбия и се интересуваха от вносни американски коли, след това издирваха предишните собственици в САЩ.

      Запомних един червен миникупър. На екрана - кукла! А се оказа, че е salvage кола след урагана "Катрина". Собственичката в щатите си беше получила застраховката и си беше купила друг купър, а salvage колата след куп прехвърляния се оказала в чужбина (нов внос брато, току що излезе от контейнера!), без никъде да пише, че е била наводнявана с морска вода.

      Чудна работа, хората един панталон не купуват от сергия, защото няма къде да го премерят, а кола от Америка - няма проблем, кога да броя парите!

      Коментар


      • #18
        До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        ДЕКРА АУТОМОТИВ :
        02 9307522
        02 9307351 - ФАКС
        Само че от три дни звъня и не мога да се свържа. Днес ще търся други контакти.

        Колега VOKEL , какво прави Борката от Варна и може ли да ми дадеш контакт ?

        п.с. Само фаровете са ми проблем.

        Коментар


        • #19
          До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          След като живееш там , мога ли да си позволя един въпрос - какъв е проблемът коли със "SALVAGE title" да минат "преглед" (DMV се казва май) там и да дойдат тук чисти ? Трудно ли е , скъпо ли е или иска време ?
          Това е малко парадоксално,ако колата се продава с такъв тайтъл в щата "Илинойс" и ти си жител на този щат,нямаш право да я купиш,но може да я купи някой от съседен щат,да си я оправи и да си я регистрира в друг щат и обратното .Забрана да се вкарва в България такива коли с нечисти тайтъли е от скоро.

          Коментар


          • #20
            До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Ако някой има актуален телефон на тези от ДЕКРА , моля да го сподели , защото този , който имам не отговаря , а дочух , че на 2-3 октомври ще идват във Варна и искам да ги чуя предварително.
            Благодаря предвеарително.

            Коментар


            • #21
              До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              ДЕКРА АУТОМОТИВ :
              02 9307522
              02 9307351 - ФАКС
              Само че от три дни звъня и не мога да се свържа. Днес ще търся други контакти.
              .
              Колега, а Декра какви точно услуги изпълняват? Същото като Технотест или? Защото знам, че Технотест са/бяха единствените оторизирани от Министерство на Транспорта да издават сетрификати за типово одобрение, както и трансформации, което май си още един наш парадокс, частна фирма да върши работата на държавата!
              ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
              lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #22
                До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                "

                Чудна работа, хората един панталон не купуват от сергия, защото няма къде да го премерят, а кола от Америка - няма проблем, кога да броя парите!
                Кво толкова се чудиш,панталон можеш да си купиш отвсякъде,ако всеки от нас парите го биеха през ръцете,никой нямаше и да се сеща за коли втора употреба,камоли със такива тайтали

                Коментар


                • #23
                  До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  при едни познати "жичкаджии" от година и нещо стои една наводнявана Хонда... Почти нова кола, а всяко болтче е ръждясало... цялата инсталация, компютър и т.н. е ръждиво и отсякъде се ръси соли и ситен пясък... но ако я снимаш от 10м си е "кукла"...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Да , същото като Технотест уж , досега само за нови коли , отскоро вече и за втора употреба - това ми го казаха от КАТ Варна офицерите. Все пак искам да говоря и с тях самите . От известно време се чува и за друга фирма - ТЮФ НОРД , но за техните сертификати съм чувал противоположни неща ( става дума дали ги признават в КАТ или не).

                    Коментар


                    • #25
                      До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      при едни познати "жичкаджии" от година и нещо стои една наводнявана Хонда... Почти нова кола, а всяко болтче е ръждясало... цялата инсталация, компютър и т.н. е ръждиво и отсякъде се ръси соли и ситен пясък... но ако я снимаш от 10м си е "кукла"...
                      От наводняваната няма спасение,един приятел си купи такова Audi A8 2006 НА 1500 мили за 8000 долара,побеляха му косите от нерви,след 6 месеца я продаде на следващия кандидат баровец,а с парите почерпи.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Колега VOKEL , какво прави Борката от Варна и може ли да ми дадеш контакт ?

                        п.с. Само фаровете са ми проблем.
                        Имаш лично с нужната информация.
                        B+

                        Коментар


                        • #27
                          До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          Да , същото като Технотест уж , досега само за нови коли , отскоро вече и за втора употреба - това ми го казаха от КАТ Варна офицерите. Все пак искам да говоря и с тях самите . От известно време се чува и за друга фирма - ТЮФ НОРД , но за техните сертификати съм чувал противоположни неща ( става дума дали ги признават в КАТ или не).
                          Доколкото разбрах ТЮФ Норд ще са представени чрез ТехноТест!
                          ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                          lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • #28
                            До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            От преди 4-5 години съм си внасял автомобили от САЩ,за лично ползване/аз и сега сега си ги карам / само джипки.За да си докараш свестен автомобил ,трябва лично на место да си го избереш или много твой човек там да го направи после следват ред плащания и процедури логистични застраховки,натоварване/може на контейнер може и на борд по евтино е/.Салвидж титъла се парафира за бракувани возила/ крадени с изпл.застр. ,птп след употреба на алкохол ,конфискувани от федералните/ .Тези автомобили не могат отново да се регистрират в нито един щат и да се движат-САМО за експорт,резервни части или са нарязват на скраб.Именно това салвиджа .Тези талони се подпечатват и подписват от секретаря на съответният щат и се отписват като брак.Моите са от Илинойс.Преди когато аз си купувах никой там не се интересуваше от тези возила.Вземах ме ги без пари/ Гранд Черокита по 16000-20000мили по за 2-4000долара последствие се появиха украинците които се занимаваха със търговия тези товареха цели кораби
                            Цените съответно се вдигнаха/
                            А сега когато и нашите и руснаците се сетиха да си пазаруват пазара съвсем се изкриви.Но ако се купува втора употрба по добре е от сухите щати -Калифорния и т.н.
                            ZJ 5.2 / WJ 4.7

                            Коментар


                            • #29
                              До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                              Доколкото разбрах ТЮФ Норд ще са представени чрез ТехноТест!
                              Имам един познат немец от тюв,за коледните празници ще си кореспондираме със симпатягата и ще го питам,надявам се да не са със технотест,и мисля че няма да са.а иначе имам познат с който работех до скоро,урежда регистрации в кат и разни неща в технотест,но и той е един....писна ми от тия всичките като него и реших да се оправям сам занапред,те и без това тия взимат пари почти за без нищо.а бизнеса с американските коли нещо не е много добре вече(нещо само за доста скъпи коли има смисъл),абе и това е ялова работа.много разправия и изгубени нерви и пари почти за без нищо.аз в началото на годината изгорях убаво покрай тия коли,хванах един мъртъв период и сега мъка.много ари трябва да се вкарват в тия неща и е непосилно,а и не си заслужава инвестицията ако мащаба е малък....пазара в България е отвратителен,също и този на услугите,аз от 2 години търся инвеститори за създаването на нещо висококачествено,което до 2-3 години ще се изплаща,но се срещам с хора които искат да си вкарат кеша и на следващия месец да са на нула и след това само да си лежат и да дебелеят.май ще направя сервиз в нова зеландия...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                                Имам един познат немец от тюв,за коледните празници ще си кореспондираме със симпатягата и ще го питам,надявам се да не са със технотест,и мисля че няма да са.а иначе имам познат с който работех до скоро,урежда регистрации в кат и разни неща в технотест,но и той е един....писна ми от тия всичките като него и реших да се оправям сам занапред,те и без това тия взимат пари почти за без нищо.а бизнеса с американските коли нещо не е много добре вече(нещо само за доста скъпи коли има смисъл),абе и това е ялова работа.много разправия и изгубени нерви и пари почти за без нищо.аз в началото на годината изгорях убаво покрай тия коли,хванах един мъртъв период и сега мъка.много ари трябва да се вкарват в тия неща и е непосилно,а и не си заслужава инвестицията ако мащаба е малък....пазара в България е отвратителен,също и този на услугите,аз от 2 години търся инвеститори за създаването на нещо висококачествено,което до 2-3 години ще се изплаща,но се срещам с хора които искат да си вкарат кеша и на следващия месец да са на нула и след това само да си лежат и да дебелеят.май ще направя сервиз в нова зеландия...
                                Колега!,я ми пиши на мейла за да ми обясниш за твои проект,,,имам интрес ако ми прозвуча нещо позетивно
                                не съм от тези дето искам да съм на нула след месец,,,но пък искам да се оверя в позитовноста на проекта.

                                И дай твой номер ако може,,за да се чуеме .
                                успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X