Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

    Цената е 140лв.благодарение на моя приятел "Любашки 777",а симптомите са като на лагер - вие на оборот!Проверката може да стане и като се вдигне на крик - хваща се колелото в горния и долния край и се разклаща...има ли хлабина....опаааааа - лагер!!!

    Коментар


    • #17
      До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

      луфт трябва да има,дори по голям и от на лека кола,все пак е джип без луфт няма да стане,а аз виенето со прав,само от едната страна ли го смени?прав ли бях че семерината е опуснала и от там е заминал лагера?




      поздрави

      Коментар


      • #18
        До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

        Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
        луфт трябва да има,дори по голям и от на лека кола,все пак е джип без луфт няма да стане,а аз виенето со прав,само от едната страна ли го смени?прав ли бях че семерината е опуснала и от там е заминал лагера?




        поздрави
        Ако семеринга,бе изпуснал то лагера щеше да е в супер състояние защото ще се омаслява от маслото в дифа и то непрекъснато!Друг е въпроса,че при теч на масло щях да го забележа по вътрешната част на джантата и барабана на главината + доливане в дифа.Но в случая става въпрос за доста години и незнайно колко км.е изминал джипа?
        За луфтовете си прав, но при мен след шума и съответната проверка констатирах,че същият /луфта/е над допустимите граници - особенно при сравнение на двете задни колела.
        Още не съм го сменил но и това ще стане...

        Коментар


        • #19
          До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

          Ако може темата да се лепне за да си стои отгоре?

          Наистина полезна информация,дори и 5 години да изкара,си е нещо,радвам се че си успял да решиш проблема





          Поздрави

          Коментар


          • #20
            До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
            луфт трябва да има,дори по голям и от на лека кола,все пак е джип без луфт няма да стане,а аз виенето со прав,само от едната страна ли го смени?прав ли бях че семерината е опуснала и от там е заминал лагера?




            поздрави
            А на товарен камион луфта на лагера трябва да е още по-голям и от на джипа. Все пак е камион
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Ако семеринга,бе изпуснал то лагера щеше да е в супер състояние защото ще се омаслява от маслото в дифа и то непрекъснато
              Не във всички случаи , макар че е логично . Едно време сменях на Москвич . Хем семеринга изпуснал , хем лагера разбит - та беше пълно с масло в спирачния барабан... но пък от друга страна това беше автомобил не почиващ на логика. Но това е друга тема.
              Колега , на снимките на вътрешната черупка срещу OPTIMAL....Germany има един номер който не се чете. Би ли го написал , щото предполагам че това е каталожния номер на лагера.
              А когато тръгнеш по магазините е по -добре да питаш за "лагер - еди кой си номер " , вместо "за Фронтера" . По понятни причини - като чуят марката на колата и цената става екзотична
              Последно редактирано от fanatic; 28-09-08, 10:50.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                T0-198!

                Коментар


                • #23
                  До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                  Да така е аз като ходя за части се запасявам с номер и като вземат да ме разпитват за какво ми трябва (за каква кола) и продължавам към следващия магазин.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                    За колегите с мотор "Екотек":Лагера ви има една единствена разлика от C20NE и тя е,че външна му ширина е 31,4мм.Всички други размери са същите.
                    Предполагам,че информацията е ценна и затова я подавам веднага.Иначе много,ама много неприятно е да ходиш и да търсиш нещо което е трудно за откриване....

                    Коментар


                    • #25
                      До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                      Банда,днес започнах с демонтажа!Ма......та ми се Е......а!До момента една заоблена глава на болт,рязане с ъглошлайф /как ще изкарвам остатъка на болта не знам/,два часа бой с чука,лагера в момента е показан от леглото едва 5-6мм.Абе с една дума ужас....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Банда,днес започнах с демонтажа!Ма......та ми се Е......а!До момента една заоблена глава на болт,рязане с ъглошлайф /как ще изкарвам остатъка на болта не знам/,два часа бой с чука,лагера в момента е показан от леглото едва 5-6мм.Абе с една дума ужас....
                        Взе ли топуз да биеш с него.Става без проблем.Вземи на заем от някой сервиз.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                          Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
                          Взе ли топуз да биеш с него.Става без проблем.Вземи на заем от някой сервиз.
                          И този вариант бях обмислил но не остана време да търся подобно изделие,а възможността да си отремонтирам сам джипа ми е крайно ограничено и дори не потърсих,а се хвърлих в приключението смело...
                          Навремето си бях направил такъв за "Ладата" наистина голямо удоволствие е да се избива лагер с такова нещо.
                          Последно редактирано от STEF BMW; 30-09-08, 20:23. Причина: Редакция.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                            Лагера е избит!!!Утре мисля да монтирам!
                            Ето малко снимки.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                              Този срязания болт пробвай да му завариш глава или някакво желязо,и нагрей ще тръгне.
                              sigpic

                              Коментар


                              • #30
                                До: Смяна на лагер на задна полуоска ОФА-КБ.

                                Може ли някой да ми каже поглеждайки първата снимка - този конус в ръкава,какво точно върши и защо е проектирано по този начин?Не е гладък,а по скоро бих казал,че е грапав?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X