Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

    Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
    първо трябва да проверите километри.това става в дарукар или мотопфое.там също ще провериш и точната година.отсега слагам бас че е 95.един сигурен белег на по-старите модификации е единичното последно гърне.ако е 98 задължително трябва де а с две гърнета и два ауспуха отзад.сигурно няма и климатик който да охлажда.пропушването при даване на газ на тдсите може да се счита за нормално,но трябва да изчезва почти веднага.търговеца като е толкова запознат да отиде с теб в супердизел и да коригирате помпата.ако е прав струва 30-40 лева,ако не ще разберете и двамата. кво да ти кажа със сигурност нов внос от италия ще има сума пари за оправяне.няма ли някой който да е каран тук.така поне ще има история на подръжка,ще е гледан и тн.
    С две гърнета е има и климатроник.

    Коментар


    • #32
      Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

      Предстои ми покупка на такава машина - много ми хареса и почти съм "скочил в тигана" (дал съм капаро). Молбата ми е ако някой има такова чудо да каже няколко думи за него. Какво трябва да сменя най-напред, какво да проверя и т.н. Иначе джипа е с двигател на BMW - 136 к.с., има ниворегулация, на която са сменени и 4-те сфери. Като го пробвах - върви добре,но съединитела е някак си странно мек, и самата кола не се изстрелва като и дадеш рязко газ, ами е мудничка. Иначе вдигах до 140 км/ч. Има бавни и бързи скорости - превключват се с едно копче. Има и компютър ама е на италиански - може ли да се смени езика на английски. Незнам как да проверя дали има блокировки на диференциалите. Ако има някой който да обясни тези неща ще съм благодарен. И за всякакви съвети, разбира се!

      Коментар


      • #33
        Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

        Въпосния автомобил няма ниворегулация а сериино се оборудва с въздушно окачване, на което при теб явно са сменени възглавниците- това е добре. Съединителя е нормално да е мек, стига да няма прекалено голям свободен ход.
        Двигателя е малко слабичък за този автомобил, така че не очаквай да е самолет. Виж да ли не губи антифриз и да надува маркучи - често се среща при тези двигатели да се претоварят и да спукат глава или да издухат гарнитура на главата.
        Виж как пали като е топъл- ако пали по-трудно от студен- разтегната ангренажна верига в най скъпия случай, по-евтиния е да се направи модулация на помпата. Но като цяло при изправен мотор не би трябвало да му се молиш да върви.
        Провери бавните предавки - дали включват и дали върви на тях.
        За блокажите- Автомобила е снабден с тракшън контрол [TC], който работи при включена предавка, ненатиснат съединител и подаване на газ. Механични блокажи няма.
        Раздатката е с междуосев диференциал + виско муфа.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-09-09, 18:09.
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #34
          Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

          Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
          Въпосния автомобил няма ниворегулация а сериино се оборудва с въздушно окачване
          А в какво се състои разликата между ниворегулация и въздушно окачване?
          И може ли да се смени езика на който излизат надписите на борд-компютъра от италиански на английски?

          Коментар


          • #35
            Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

            Ниво-регулация му казват измикярите в германия и се опитват да ти представят нещо сериино като екстра.
            Не знам за автомобил със сериино въздушно окачване , който да не може да си променя височината. Но както и да е, на болшинството хора трябва да им се обясни с по-прости думи. Иначе ако ти говорят за сфери- сори ама сфери има при хидравлични окачвания- Ситроен, Мерцедес , Ланча Капа Комби, и други автомобили.
            Езика се сменя, но ще се наложи да отидеш в МП или дару- става през Тестера. Иначе нз да се сменя без тестер.
            Обърни внимание дали въздушното окачване се вдига бързо- влез в джипа, затвори всички врати, спадни го и после го вдиги до горе, не трябва да се бави. Компресора му е електрически, така че и да подаваш газ нищо не се променя, но двигателя задължително трябва да работи.
            Пробвай да го вдигнеш до горе и да не го пипаш буквално 1-2 дена- виж дали не се е килнал на някоя страна- ако се е наклонил значи спада от някъде. За 3 дни да спадне малко не е проблем, важното е да няма огромни разлики. Не винаги причината е възглавница, може да има проблем и в клапанен блок, може в бърза връзка.
            Надявам се при теб единствената забележка да е езика на таблото
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #36
              Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
              Пробвай да го вдигнеш до горе и да не го пипаш буквално 1-2 дена- виж дали не се е килнал на някоя страна- ако се е наклонил значи спада от някъде. За 3 дни да спадне малко не е проблем, важното е да няма огромни разлики. Не винаги причината е възглавница, може да има проблем и в клапанен блок, може в бърза връзка.
              Първо искам да ти благодаря за отзивчивостта!
              Продавача каза, че му е сменял някакви пръстенчета на помпата (или нещо подобно), дето стрували към 15 евро и уж всичко било наред.
              Ама не ми се вярва да стои 2-3 дена максимално "надървен", това не го знаех и не съм го пробвал!!! Все ще изпуска от някъде... ама нали помпата като караш си го донадува??? Трябва ли да се притеснявам?!
              Скъпа ли е тази помпа или другото(клапанен блок) дето може да е причина за спадането? Ако изпуска може ли да се кара, или ако се спука някоя от тези възглавници когато съм в гората какво ще правя, трябва ли да ме дърпат или направо платформа??? Малеее, стига бре

              Коментар


              • #37
                Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                За блокажите- Автомобила е снабден с тракшън контрол [TC], който работи при включена предавка, ненатиснат съединител и подаване на газ. Механични блокажи няма.
                Раздатката е с междуосев диференциал + виско муфа.
                Имам едно копче на таблото, което като го натисна и на дисплея на скоростомера изписва или "LOW" или "HIGH" - и нещо прещраква. Ясно е че това са бавни и бързи - пробвах ги, работят! На бавните целия джип скача. Немога да открия как работи този TC(тракшън контрол) и какво прави? Това блокаж на межфуосевия диференциал ли е, и дали изобщо моята версия го има. Между другото изчетох целия форум за RR и намерих сайт който ти разшифрова номера на шасито, и според него аз ще купувам ето това нещо:
                SAL Manufacturer code: Land Rover
                LP Model: Range Rover, second generation (38A model)
                A Wheel base: 108 inch
                M Body type: 4-door station wagon (LWB)
                W Engine type: 2.5 litre BMW diesel turbo
                8 Steering and transmission: Left-hand drive (LHD), 5-speed manual (LT85, LT77, LT77S, R380 or other)
                V Model year: 1997
                A Assembly location: Solihull, UK
                Този модел "38А" никъде не го срещнах из форума, навсякъде говорите за "38Р" , каква е разликата?
                Забравих да кажа, че няма аербаци(незнам дали има значение за модела).
                Последно редактирано от cicovesko; 13-05-07, 16:46.

                Коментар


                • #38
                  Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                  Поко- Помпата представлява електрически компресор, до него е клапанния блок. По принцип не пипай нищо, докато не почне да пада някъде напълно за 1 нощ. Компресора не работи постоянно а когато се наложи. Освен това има и бутилка за сгъстен въздух- почти като камион е. Ако спадне от всякъде опира на тампони, нисък е и мн друса. Възглавница може да се смени и в гората, стига да знаеш как.
                  Бързи- бавни се превключват като изключиш от скорост и натиснеш бутона. след дова чакаш да ти подаде сигнал че превключването е готово. Чак тогава включваш на скорост и тръгваш. Бавните предавки са за гората да не тормозиш съединителя и когато катериш примерно някой проход с ремарке, лодка и др. На бавнимаксималната скорост ти е към 60 км/ч.
                  Тракшън контрола си работи постояно и дебне кога да сработи- сработва когато някое колело буксува, като на буксуващото колело му затяга спирачката. Този джип е с мн оптимизирано 4х4 - просто караш.
                  Но за ербега го закарай в МП- да не се окаже че е имал някога.
                  http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                  Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                    Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                    Но за ербега го закарай в МП- да не се окаже че е имал някога.
                    Ето вижте снимки на моя и на един друг от мобилето, и двата са без аербаци и на волана и на пасажера от дясно. Само не ми казвайте че няма такова изпълнение, щото ми изгоря капарото...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                      Ами каквото и да ти кажат е вече малко късно, нали? Първо се консултирай, после капарирай. Освен това е лудост да го вземеш без да го закараш да го види Асен в МП!!! Това не е УАЗ-ка да му смениш половината части за 200 лв!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                        Аз най-общо бих допълнил,че това е модел който при покупка изисква много обстоен преглед на всички системи от сервиз който поддържа точно този модел и разполага със точния софтуер.Тука само да не се почне-моя приятел със сервиза има всички компове.Такъв софтуер има само в дару и мотопфое.Мотора е най малкия проблем.дори основен ремонт при него се събира в 2000-2500 лева,докато проблем в други електронни системи би бил по скъп.да напомня за окачването при проби всички врати и капаци трябва да са затворени както и да не се натиска педала на спирачката.аз не варвам някой търговец да му е сменил четирите въздушни възглавници на окачването и да е платил за това 1800 кинта.искай фактурите.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                          Ето вижте снимки на моя и на един друг от мобилето, и двата са без аербаци и на волана и на пасажера от дясно. Само не ми казвайте че няма такова изпълнение, щото ми изгоря капарото...
                          Може да си е така- гледам че е от постните- текстилен салон и седалки с ръчки.
                          Но по принцип се кара в сервиза да го огледат поне от долу, да няма нещо да тече, за което да накараш продавача да го оправи. Диагностиката е с предварителна уговорка (записан час) и там по някой път излизат разни работи. Така миналото лято дойде клиент с подобен джип, докарал си го на самоход от Холандия и след като го проверихме за грешки и др работи , километража почна да показва със 100к км от горе, но колата пък беше доста запазена и човека не се смути особено.
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                            Благодаря на всички които се отзоваха със своите компетентни мнения и съвети. След направения обстоен анализ се отказах от сделката(съответно загубих капарото), но се сдобих с много добър джип NISSAN PATROL GR 2.8 TDI - X.1999, дълга база, изпълнение SE. И сега се премествам в форума за NISSAN. Успех на всички!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                              За покупката браво и честито,ама що не стоиш и в този форум.Сигурно има какво да научиш и от тук.Успех.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Ще купувам Range Rover - 2.5TD/97

                                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                                За покупката браво и честито,ама що не стоиш и в този форум.Сигурно има какво да научиш и от тук.Успех.
                                Благодаря! Аз съм си в този форум, но в раздел "Нисан".
                                И съм обеден, че тук е мястото от където човек като мен може да научи всичко за джиповете които го интересуват. Така че съм си "част" от Вашия(нашия) форум...!
                                Още веднъж благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X