Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    алармата не може нито да се смени нито да се изключи защото е интегрирана в главния компютър който контролира всички елсистеми.има няколко режима които могат де се контролират, но не и да се изключи.както и това че алармата се активира дори и без дистаниционно а само със заключването на колата.от една страна е много полезно от страна на сигурността,от друга няма отделен модул което малко притеснява.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #17
      Добре де ,софтуерно не може ли да се оправи в МОТО-PHOE ,ако си е заключиш с ключ няма проблем така ли?

      Коментар


      • #18
        ако заключваш с ключ няма проблем.няма какво да оправят в мотопфое.мен дори в дару не са искали да ме приемат.просто казват или мърдаш колата настрани и палиш или в центъра заключваш и отключваш с ключ,като същевременно имаш и работеща аларма която да охранява колата.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #19
          Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

          Aвтомобила e 1998г. на кое трябва да обърна внимание преди да го купя?
          Как се представя този тип мотори на BMW?
          Струва ли си да се занимавам?

          Коментар


          • #20
            Re: range rover 2.5tds?

            най-голямо внимание трябва да обърнеш на правилната работа на електрониката и въздушното окачване.тъй като там са скъпите компоненти.километрите дори и да е връщан километража се записват и на друго място в компа където никой не пипа.
            мотора на бмв е приказка и засти и сервизи които да го оправят има навсякъде.слабите му страни са две:изисква идеално състояние на охладителната система-разбирай помпа(150лв),термостат (54лв),виско(150лв)
            другото е ангренажната верига.тя изкарва поне 200 000 км,но към 150 000 изисква лека корекция на помпата.далечните,но показателни симптоми за нейното износване е така наречения топъл стар.когато мотора е топъл и се загаси и запали отново при разтегната верига стартът е труден.върти много.след такава корекция аз лично не съм имал проблеми със запалването вече 40 000 км.смяната на целия ангренажен комплект е около 800 лева с труда.
            дали си струва да се занимаваш?зависи какво ти трябва и колко струва+в какво състояние е.в общи линии това е луксозен и престижен автомобил със всичките му плюсове и минуси.бих препоръчал покупка на колкото се може по-нов екземпляр,особено след 2000г,но се намират рядко.За сметка на това на много добри цени за това което получаваш.Ако имаш други въпроси съм насреща.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #21
              Re: range rover 2.5tds?

              Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
              най-голямо внимание трябва да обърнеш на правилната работа на електрониката и въздушното окачване.тъй като там са скъпите компоненти.километрите дори и да е връщан километража се записват и на друго място в компа където никой не пипа.
              мотора на бмв е приказка и засти и сервизи които да го оправят има навсякъде.слабите му страни са две:изисква идеално състояние на охладителната система-разбирай помпа(150лв),термостат (54лв),виско(150лв)
              другото е ангренажната верига.тя изкарва поне 200 000 км,но към 150 000 изисква лека корекция на помпата.далечните,но показателни симптоми за нейното износване е така наречения топъл стар.когато мотора е топъл и се загаси и запали отново при разтегната верига стартът е труден.върти много.след такава корекция аз лично не съм имал проблеми със запалването вече 40 000 км.смяната на целия ангренажен комплект е около 800 лева с труда.
              дали си струва да се занимаваш?зависи какво ти трябва и колко струва+в какво състояние е.в общи линии това е луксозен и престижен автомобил със всичките му плюсове и минуси.бих препоръчал покупка на колкото се може по-нов екземпляр,особено след 2000г,но се намират рядко.За сметка на това на много добри цени за това което получаваш.Ако имаш други въпроси съм насреща.
              цената е 14к за 1998 на 160000км от Италия запазен е карах го малко не лопа единствено малко по пушва при форсиране и има побитости по капака, и тавана от градушка. Мотора свети понеже е мит.Каде могат да се видят реалните му км и това че пропушва лош признак ли е? А също и каква диагностика му се праи преди евентулно да реша да го взема?

              Коментар


              • #22
                Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                Първо отговори на тези въпроси:

                1. с автоматични скорости ли е?
                2. има ли кожа?
                3. има ли десен еър бег?
                4. има ли борд комп? ( не за съобщенията, а трип компютър и т.н.)

                Ако ги няма тези екстри не се чуди, такава е горе-долу цената (съвсем леко притеснително ниска),
                километрите както спомена братчеда се записват и в bekm-a, ама ти няма как да ги прочетеш сам, освен да отидеш където имат определен софт.
                Обаче има един такъв момент, когато дадеш контакт за момент излиза съобщение което казва ( не знам на какъв език му излизат съобщенията) "грешка в километража" както казах показва се за 1-2 секунди и изчезва. Ако вижаш това съобщение значи.......
                LZ1PER

                Коментар


                • #23
                  Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                  Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                  Първо отговори на тези въпроси:

                  1. с автоматични скорости ли е?
                  2. има ли кожа?
                  3. има ли десен еър бег?
                  4. има ли борд комп? ( не за съобщенията, а трип компютър и т.н.)

                  Ако ги няма тези екстри не се чуди, такава е горе-долу цената (съвсем леко притеснително ниска),
                  километрите както спомена братчеда се записват и в bekm-a, ама ти няма как да ги прочетеш сам, освен да отидеш където имат определен софт.
                  Обаче има един такъв момент, когато дадеш контакт за момент излиза съобщение което казва ( не знам на какъв език му излизат съобщенията) "грешка в километража" както казах показва се за 1-2 секунди и изчезва. Ако вижаш това съобщение значи.......
                  ръчна скоростна кутия, няма кожа, еар бег не погледнах дали има, има някакъв компютър който пише на италиански, халогени няма ,чистачки на фаровете няма това е.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                    Почти съм сигурен, че от дясно вместо еър бег има дръжка над жабката, ами няма какво да се чудиш за цената, това изпълнение е някаква "смотана" серия и варира м/у 14-18000лв.
                    Ако го гледаш пак, обърни внимание на това което ти писах-дали излиза за кратко съобщение ( макар и на италиански) когато подадеш контакт и запомни какво пише.
                    Относно халогените, възможно е и да няма, не търси никаква връзка, и това не е критерий за модел от тази серия, има модели, които са без тях и колкото и да ти е странно ако ги няма оригинално не можеш да ги монтираш допълнително, въпреки че има капаци, левия е рашетка и зад него има радиаторче, което трябва да се охлажда.
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                      Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                      Почти съм сигурен, че от дясно вместо еър бег има дръжка над жабката, ами няма какво да се чудиш за цената, това изпълнение е някаква "смотана" серия и варира м/у 14-18000лв.
                      Ако го гледаш пак, обърни внимание на това което ти писах-дали излиза за кратко съобщение ( макар и на италиански) когато подадеш контакт и запомни какво пише.
                      Относно халогените, възможно е и да няма, не търси никаква връзка, и това не е критерий за модел от тази серия, има модели, които са без тях и колкото и да ти е странно ако ги няма оригинално не можеш да ги монтираш допълнително, въпреки че има капаци, левия е рашетка и зад него има радиаторче, което трябва да се охлажда.
                      Значи щом е "смотана" серията не си струва ли да разбирам?

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                        Оказа се че има еар баг SRS на мястото на пътника. Не можах да видя съобщението на компа щото му падна акумулатора

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                          Първоначално публикуван от batharbatko Преглед на мнение
                          Оказа се че има еар баг SRS на мястото на пътника. Не можах да видя съобщението на компа щото му падна акумулатора
                          Ясно, ами Братчеда да се включва с неговите познания за модела, аз май такъв, без кожа,с ръчни скорости, без чист. на фаровете и с десен еър бег не съм виждал, всички са били с дръжка от дясно, но факт е че има.
                          Както и да е, не разбрахме какво те притеснява?
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                            Ако реша евентуално да го взема какво трябва да му се провери? Каква диагностика да му правя? Не съм карал дизел и за това питам. Пропушва при форсиране. Търговеца ме обеждава че това се отстранявало чрез настройка на помпата и тнт Така ли е?

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                              първо трябва да проверите километри.това става в дарукар или мотопфое.там също ще провериш и точната година.отсега слагам бас че е 95.един сигурен белег на по-старите модификации е единичното последно гърне.ако е 98 задължително трябва де а с две гърнета и два ауспуха отзад.сигурно няма и климатик който да охлажда.пропушването при даване на газ на тдсите може да се счита за нормално,но трябва да изчезва почти веднага.търговеца като е толкова запознат да отиде с теб в супердизел и да коригирате помпата.ако е прав струва 30-40 лева,ако не ще разберете и двамата. кво да ти кажа със сигурност нов внос от италия ще има сума пари за оправяне.няма ли някой който да е каран тук.така поне ще има история на подръжка,ще е гледан и тн.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Range Rover 2.5tds, 1998. Какво се гледа при покупка?

                                какво да се гледа?на първо място всички електронни системи.частите по окачването и мотора не са толкова скъпи,но ел.блоковете са.
                                1.климатроника(hevac)-има бая датчици и мотори по-него
                                2.BCM-отговаря за всички ел чаркове по-купето-случва се да корозира-струва една наточена уазка.
                                3.блокове на окачването-един електронен и един с клапани.този с клапаните има вариант да се ремонтира,но по-добре да е изправен.провеката става с много тестове.
                                всичките тези електронни тестове най-добре да се направят на фирмен софтуер(ROVACOM-май беше)-т.е. в дару или МП.

                                При нужда и въпроси аз и PEPPY76 сме насреща.
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X