Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро машини - снимки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро машини - снимки

    Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]423736[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423737[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423738[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423739[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423740[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423741[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423742[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423743[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423744[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423745[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423746[/ATTACH]...в град Мизия,пред една автобаза видях това чудо на техниката.Било вършачка,така поне ми казаха едни хорица.Само това успях да разбера,но ще се радвам ако някой запознат внесе светлина по въпроса.Благодаря и успехи!
    Просто...нямам думи!Браво колега за снимките на машината
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • От: Ретро машини - снимки

      Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
      ....
      В Габрово има подобна бангия само че валяк. При първа възможност ще я снимам да видите

      Коментар


      • От: Ретро машини - снимки

        Ето малко снимки от един музей в Русия през ноща

        http://chistoprudov.livejournal.com/18998.html
        LZ1ZAH

        Коментар


        • От: Ретро машини - снимки

          Хубави снимки! Ама това е музей само по думите на собственика. В едно поле е нахвърлял колите и ги е оставил да се самоунищожат, скоро ще се саморазпаднат.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • От: Ретро машини - снимки

            Еми на мен не ми се вярва точно да ги е захвърлил, но действително такива автомобили оставени на самоунищожение ако е така е много жалко няма спор.
            LZ1ZAH

            Коментар


            • От: Ретро машини - снимки

              Мястото е много популярно. Представлява едно поле, в което той събира колите. Стоят под открито небе, направо върху почвата, зиме и лете. Някои са вече изключително сериозно ръждясали, а всички са във вид, който се очаква от кола, която стои години на открито и не мърда. Вярно, няма редки и супер ценни модели, общо взето по-масови коли са, но там ще си и загинат.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • От: Ретро машини - снимки

                Е това си брънкаше смело по снега, управлявано от две хлапета В Берковица.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4824.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5351515
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Ретро машини - снимки

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Е това си брънкаше смело по снега, управлявано от две хлапета В Берковица.
                  [ATTACH=CONFIG]424177[/ATTACH]
                  Ех,красота! Как си мечтая за едно такова!

                  Коментар


                  • От: Ретро машини - снимки

                    Това се продаваше в карса за за около 3 и нещо к

                    Коментар


                    • От: Ретро машини - снимки

                      Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                      ...в град Мизия...
                      Това е т. нар. локомобил, по същество стационарен двигател. Прикача се към всевъзможни машини вкл. и вършачки, но съвсем не само.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Ретро машини - снимки

                        Това е т. нар. локомобил, по същество стационарен двигател. Прикача се към всевъзможни машини вкл. и вършачки, но съвсем не само.
                        Като го го гледам ми се струва че с малко пипане по него може отново да заработи.
                        В техникума който съм завършил имаше подобна машина трактор-паровоз. Не знам дали още съществува или е направен на пирони. Едва ли има останала в България поне една действаща парна машина която не върви по релси . Ще бъде страхотно ако успеем да намерим някой комплектен паровоз и да го съживим.


                        Последно редактирано от VESO4AR; 01-03-12, 15:10.

                        Коментар


                        • Re: От: Ретро машини - снимки

                          Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                          Това се продаваше в карса за за около 3 и нещо к
                          все още се продава, сега цената и е 2 500 лв има я в обява

                          Коментар


                          • От: Ретро машини - снимки

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Това е т. нар. локомобил, по същество стационарен двигател. Прикача се към всевъзможни машини вкл. и вършачки, но съвсем не само.
                            ...благодаря за инфото колега,и аз така предполагах,че по време на работа е в стационарно положение ,а се използва само енергията му,но би трябвало да има поне силоотводен вал или по някакъв друг начин ползват движението от горивото?А може и да си го има,просто не съм бил наблюдателен...
                            HUSGVARNA 630 SMR
                            PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                            Коментар


                            • От: Ретро машини - снимки

                              Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                              ...благодаря за инфото колега,и аз така предполагах,че по време на работа е в стационарно положение ,а се използва само енергията му,но би трябвало да има поне силоотводен вал или по някакъв друг начин ползват движението от горивото?А може и да си го има,просто не съм бил наблюдателен...
                              По спомени се сещам че всичко що се е прикачало допълнително, е задвижвано с голям "ремък", който се е прикачал към някое от задвижващите колела или специален вал с колело.
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • От: Ретро машини - снимки

                                Колелото от дясно движи нещата. Това широкото, закачено високо горе. На него се слага ремък, колан. Съответно, на отсрещната машинария има друго такова колело и движението се предава. Може да е вършачка, трошачка, нещо за някакво производство, помпа... каквото закачат, това.

                                Ето подобно в действие, едно време: http://www.lostbulgaria.com/?p=1160
                                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X