Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: MapSource - проблеми и въпроси

    Качи си CNEU (има тема специално за него в подфорума за карти) - рутира кат тако'а
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: MapSource - проблеми и въпроси

      Рутира, ама по главните пътища. Балканите имам предвид. Много е рехав все още тъдява. Ама работят хората...
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • До: MapSource - проблеми и въпроси

        Първоначално публикуван от sms71 Преглед на мнение
        ..Някой може ли да ми каже къде може да греша при качването на маршрутите от Мапсорса към Nuvi 765?
        Маршрута чрез устройството ли го качваш или директно в картата (през рийдър)? При мен се получаваше подобно нещо (с друг GPS), но само ако го качвам без устройството.
        Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

        Коментар


        • До: MapSource - проблеми и въпроси

          и аз опитах да инсталирам mapsourca и ми излезе това:

          MaPSource could not find any installed MaPSource map products.
          Please install one or more MaPSorce map products and start MaPSource again.

          п.п. прочетох този форум и пак .... дърво.
          Може ли някой да прати линк за Mapsourca и после да каже от къде и до коя версия да обновя, защото в страница 3 или 4 има един пост с линк към програмата и като го цъкна AVASTA ми хваща троянец. Вече съм наясно с изтриването на регистрите, ако трябва и това да направя и после пак да инстална.Благодаря предварително и ви моля за съдействие.

          Коментар


          • До: MapSource - проблеми и въпроси

            Обновяваш до последна: http://www8.garmin.com/support/downl...ils.jsp?id=209
            Преди имаше линк в друга тема на форума за програмата, но вече е невалиден / https://htftp.offroad-bulgaria.com/V93/GPS/Garmin.zip /. Най-добре си намери диск.

            Коментар


            • До: MapSource - проблеми и въпроси

              Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
              и аз опитах да инсталирам mapsourca и ми излезе това:

              MaPSource could not find any installed MaPSource map products.
              Please install one or more MaPSorce map products and start MaPSource again.

              п.п. прочетох този форум и пак .... дърво.
              Може ли някой да прати линк за Mapsourca и после да каже от къде и до коя версия да обновя, защото в страница 3 или 4 има един пост с линк към програмата и като го цъкна AVASTA ми хваща троянец. Вече съм наясно с изтриването на регистрите, ако трябва и това да направя и после пак да инстална.Благодаря предварително и ви моля за съдействие.
              Темата:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669

              Работещ линк (от същата тема):
              http://corsar.avtostop.ru/gps/soft/m...ource_lite.zip

              За ъпгрейда - колегата е дал по-горе.

              Успех!

              Коментар


              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                Здравейте. Някой може ли да ми обясни,стъпка по стъпка,как се работи с Mapsourse. Ще съм много благодарен.
                Просто не мога да разбера как да си кача карта на GPS-а през тази програма.
                По лесния начин е да качвам карти направо в навигацията *img формат,но не мога да открия за Гърция,Турция,Унгария,Чехия,Словакия,Словения.
                Благодаря още веднъж,предварително.

                P.P.Скаран съм малко с компютърните технологии и затова търся някой да ми обясни като на първокласник

                Коментар


                • До: MapSource - проблеми и въпроси

                  [QUOTE=neron83;1132641]Здравейте. Някой може ли да ми обясни,стъпка по стъпка,как се работи с Mapsourse. Ще съм много.....

                  Здравей, колега.Аз едва ли съм този, който ще ти обясни точно как да работиш с Mapsource, но мога да се опитам да помогна по някакъв начин.След като се лутах няколко дни из форума и се опитах да напасна парчетата от пъзела не можах да се справя с тая гад Mapsource.Вярно е че доста от участниците в него се опитаха да ми помогнат, но уви. Значи, като за начало трябва поне един път да прочетеш тази тема от самото начало.След това, ако искаш мога да ти пратя работещи линкове за програмата и ъпдейта (трябва да знаеш че е най добре да деинсталираш предната версия нацяло, да изчистиш регистрите, старите карти и така да започнеш инсталирането на новата програма).Ако пък нямаш проблеми с инсталацията прочети това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669 малко по долу пише за Mapsource точно по твоя въпрос. Надявам се че съм бил полезен до някаква степен, А И СЕ НАДЯВАМ ЧЕ И ДРУГИТЕ ЩЕ СЕ ВКЛЮЧАТ.

                  Коментар


                  • До: MapSource - проблеми и въпроси

                    MapSource има чудесен HELP.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: MapSource - проблеми и въпроси

                      Тъй като темaта на pacific е закючена, реших да драсна няколко реда тук.
                      Дилемата е следната: като изтегля програмката GmapTool и като я инсталирам (на лаптопа) ми излизат т.нар. маймуни (нищо не се чете).Пробвах да я тегля от други места пак същото.Това според мен е от някаква грешка при инсталацията на Windows-a. Опитах да я кача на PC-то там тръгна, но пък както вече съм писал компа спря да разпознава GPS-а, като външно устройство (само зарежда батерията).Та ако някой може да прати някое линкче към друга подобна програма и да драсне 2-3 реда как се работи с нея ще съм много благодарен (нали трябва да си помагаме ).Защото инъче трябва да кача GmapTool и на двете PC-та и да гледам от компютъра, за да работя с програмата на лаптопа.

                      Ако този въпрос не е за тук, моля да бъда извинен!

                      Коментар


                      • До: MapSource - проблеми и въпроси

                        Мисли по следното направление : Защо лаптопа разпознава GPS-а, а компа ти не? Направи така, че да може да го разпознае. Вероятно става дума за USB драйвер за GPS-а. Такъв можеш да намериш из нета, дори от сайта на GARMIN.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • До: MapSource - проблеми и въпроси

                          kimba1 , на друг USB порт пробвал ли си? Бих споменал и кабела , но пък той работи на лаптопа.
                          Много хора биха искали при включване към USB уреда да остава само на заряд. Това се прави с едно резисторче от 4 краче на маса. При теб точно това се случва.

                          При инсталацията на MapSource би трябвало тя да си качва и драйверите.

                          Коментар


                          • Mapsource-опция за камион

                            Извиняваите за тъпиа вапрос но искам да попитам чрез мапсурс могат ли да се задават допалнителни опци за камион преди инстала на карата в GPS

                            Коментар


                            • До: Mapsource-Оциа за камион

                              Не само за камион , ами никакви не могат да се задават. Това е само един прост трансфер до уреда.
                              Отделно от картата могат да се качват POI , готови маршрути (само на Nuvi7XX) и други такива.

                              Коментар


                              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                                Да пробвал съм и на други и пак беше така.Като пробвах преди малко на PC-то всичко е ок, някак си от самосебеси се оправи.
                                А за това GPS-a да се зарежда от компютъра някой във форума го беше написъл как става.Ще опитам да обясня по спомени.Та значи, свързваме GPS-а към компа със USB-то, машинката започва да зарежда в този момент вадим кабела и изчакваме 2-3 секунди и пак го вкарваме.И така "тамагочито" започва само да зарежда батерията, както когато е включено в колата.Може също и да влизаш в менютата и да си разглеждаш картата и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X