Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

    Поради спесификата на работатат с която си вадим пържолите, са идвали и при мене, и при брат ми. Ама не заради пушкалата, това че събираме железа им е най-малкия приблем. Дреме им за няколко кашона патрони, когато охраната на ядрената подводница не може да те спре...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

      Аз пък мисля, че двамата братя, са просто много умели... инвеститори... Хайде сега някой да ми каже в какво може по успешно да си вложи парите... В което да има вложени ценни метали, технология, да бъде винаги търсена стока и цената му гарантирано да расте... ;-)
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Поради спесификата на работатат с която си вадим пържолите, са идвали и при мене, и при брат ми. Ама не заради пушкалата, това че събираме железа им е най-малкия приблем. Дреме им за няколко кашона патрони, когато охраната на ядрената подводница не може да те спре...
        Е вие пък какво сте виновни, че охраната им не може да си опази подводницата дори от лодки като вашите???

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Аз пък мисля, че двамата братя, са просто много умели... инвеститори... Хайде сега някой да ми каже в какво може по успешно да си вложи парите... В което да има вложени ценни метали, технология, да бъде винаги търсена стока и цената му гарантирано да расте... ;-)
        Това е сигурно. Дори подозирам, че ако не дай си Боже настанат времена, в които да се вижда коя инвестиция наистина е смислена, то ще се окаже че патронките са по-ценни, полезни и смислени дори от златото.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #49
          От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Аз пък мисля, че двамата братя, са просто много умели... инвеститори... Хайде сега някой да ми каже в какво може по успешно да си вложи парите... В което да има вложени ценни метали, технология, да бъде винаги търсена стока и цената му гарантирано да расте... ;-)
          Бинго!
          Единственото нещо което притежавам и не си губи цената, са пушкалата и патроните. Да споменавам ли, че за последната година само, имам закупени 4 пистолета, които вече не могат да бъдат купени нови от магазина. Познайте какво стана с цените им?
          Снимките които е публикувал брата са от тая вечер. Вече не се занимаваме да купуваме по кутия-две. Като купиш кашон 1000 броя, доставката е безплатна. И наистина объркахме поръчката, сега имам 22 пълнителя за пушка която съм платил на 100% ама ми я търсят, че и в склада я нямало. Лесно можех да ги върна половината пълнители, ама за какво, утре ще са двойна цена.

          Проблема със съхранението срои на дневен ред. Имам над 7000-8000 патрона 9мм, .45АСР, .357, 38, .5.56 и около 25 000 за флоберката. Държа всичко това в пластмасови тъмно зелени кутии с гумено оплътнение на капака, правени за муниции. Гледам за всеки калибър да имам поне по 1000 патрона. Врътката е, че започнах да им губя края. Сега ще им правя списък и ще номерирам кутиите. Така като слушам, май ще държат с години. Дано!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #50
            От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Аз пък мисля, че двамата братя, са просто много умели... инвеститори... Хайде сега някой да ми каже в какво може по успешно да си вложи парите... В което да има вложени ценни метали, технология, да бъде винаги търсена стока и цената му гарантирано да расте... ;-)

            Говори ми говори,викам жената да те прочете 3 пьти бавничко

            Майтапа настрана,но си е вярно,добрия модел и марка си дьржи цената,тя като набие 200 кинта в обувки и след пьрвото крьгче колко струват?Па и колко място сьбират не е истина.

            Аз дьржа само патроните за дьлгите заключени и една част от малките калибри,флоберките 22 децата може да се замерят с тях,едно 10-15 000 имам от тия и си стоят в пласмасов леген с капак / да си го представите по-лесно /.Имам 2 кутии заключени с добри ЦЦИ в тях за екшьн,да не ги тьрся кьде са ако ми потрябват на момента,при изнасяне да речем.
            Пушки заключени нямам,на флоберката сьм и махнал болта да не се пуцат децата,другите дьлги са отключени,но пьк патроните са им по пеликан куфари или пласмасови Плано или МТМ с гумен ринг.Заредени пьлнители по малките касички,по 2 на пищов и 6 за карабината,знам ли кой арабин ще се разпищови на двора.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

              Първоначално публикуван от tsoz Преглед на мнение
              В бутилка с капачка тип минерална вода и пакетче силикагел.

              Ето визуализация на идеята на колегата. Струва ми се добра. Дори и в земята да ги заровиш така опаковани мисля, че ще издържат поне 5 години.
              Прикачени файлове
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #52
                От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                Това с бутилките е много идейно. Ако ще се събира в бутилки "Девин" на братята ще им трябват такива от по 12 литра .
                O888888-211

                Коментар


                • #53
                  От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                  А конденз и окисляване няма ли да има в ПВЦТО?
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #54
                    От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                    Нали затова е Silica-гела...
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #55
                      От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Ето визуализация на идеята на колегата. Струва ми се добра. Дори и в земята да ги заровиш така опаковани мисля, че ще издържат поне 5 години.
                      Това ПВС е практически неразложимо в земята . След 1000 години като го откопаят археолозите патроните още са годни ако има с какво да ги изстрелят .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        UPS GROUND
                        Number of Packages: 9
                        Scheduled Delivery: 04/29/2020
                        Weight: 394.4 LBS
                        Reference Number 1: 178XXXX
                        UPS Service: UPS GROUND
                        Number of Packages: 5
                        Scheduled Delivery: 04/30/2020
                        Weight: 279.5 LBS
                        Reference 178ХХХ


                        Я малко да живне темата,това е последната инвестиция която се чака след 5 дни,300 кила патрони,от сега се кефя като се сетя как ше им се зарадва жената
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 25-04-20, 20:32.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X