Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    .....Затворът остана в някакво междинно положение.....
    Те това искам да го видя

    Моето пиштовче е малко (30 см)....майтап бе
    6.35 поради теглото си пълнителите му са прани заедно с дрехите от жена ми (тя пере всичко) в пералнята - 60гр. нормално замърсено, след това отделени, изсушени на слънце и изгърмяни, проблеми нямаше
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

      Това не е проблем мини през някое от по старите софийски стрелбища и питай какъв купон става като някой реши да гърми патрони донесени от дядо му през втората световна намерени по мазета и тавани. Ако блока някакси заклини при такъв истрел няма проблеми но ако куршума остане някъде около средата на цевта механиката изхвърли гилзата и вкара следващия патрон при истрел следва раздуване на цевта виждал съм Макаров след такова изпълнение на който оръжейника му режеше с ножовка цевта за да го разглоби.
      Последно редактирано от sek.1; 28-09-08, 06:03.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

        Миналата година бях гонач и на една рекичка ми изпадна от джоба един патрон докато пиех вода. 13нули некъф магнум. Постоя 2-3 минути във водата докато го извадя и пак си го прибрах в джоба. после забравих. Сетих се след един месец, ама в джоба имах 7 еднакви патрона, кой беше мокрия ? Естествено изгърмях ги всичките по мишена нямаше никаква разлика.........
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #19
          До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

          "Тънките" масла правят голяма беля!

          Коментар


          • #20
            До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

            Срок на съхранение на всички видове бойни припаси в щатна опаковка (дървен сандък, с херметично затворени метални кутии в който изделията, поставени в картонени кутии в определен брой и ред) 50 години.
            Командващия рода войски със заповед може да удължи срока на съхранение с 5 години.
            Командващия армията със заповед може да удължи срока с още 5......
            Според действащата инструкция по правило се изстрелват първо най-старите и най-малките партии бойни припаси, съхранявани в склада.
            Надявам се да съм бил полезен.

            Коментар


            • #21
              До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

              Аз бих искал да ви задам следния въпеос...

              Вие си копувате пищови, за да си ги държите в касата ли?!?!!?

              Що за тема разисквате въобще?!
              Според мен всеки притежател на оръжие би следвало да стреля поне няколко стотин патрона на месец... ( иначе не виждам за какво го има въобще това оръжие... ) и следователно се питам какво въобще Ви е еня за годността, времето и съхранението на боеприпасите... при положение, че са с годност десетки години, а Вие ги " въртите и обменяте " всеки месец с нови... изстрелвайки старите...?!

              Коментар


              • #22
                До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                Уважаеми колега, приемете че със сигурност не можете да сте наясно с всичко в този свят... Ако нещо можете да кажете по въпроса моля ще се радвам...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Уважаеми колега, приемете че със сигурност не можете да сте наясно с всичко в този свят... Ако нещо можете да кажете по въпроса моля ще се радвам...
                  С удоволствие бих казал и споделил много неща, но просто аз лично не намирам смисъл подобна тема да се разисква... имайки се в предвид изложените по-горе от мен разсъждения защо не виждам смисъл в темата...
                  В крайна сметка имам оръжие именно за да го ползвам и да стрелям с него, а не да държа и складирам боеприпаси, които да не ползвам десетки години наред...
                  Това ми бе идеята като цяло...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                    Уважаеми колега, това че вие не намирате смисъл в подобна тема е нещо което касае само вас. Аз лично намирам голям смисъл но не ви ангажирам с него... Моля приемете че по света не всички са еднакви, нито пък имат еднакви цели и виждания... Просто уважавайте целите на другите дори и когато не ги разбирате...


                    Темата да припомня е колко време могат да се съхраняват патрони без загуба на качествата им... Също и зависимости между вида патрони, използваният барут и прочие... Ловните се оказва че след максимум 5-6 години променят характеристиките си дотолкова че могат да станат опасни... Бойните имат по-дълъг срок на съхранение но все още не съм намерил точна и достоверна информация за поне един модел боеприпас...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                      Боеприпаса е като жив организъм, трябва да познаваш добре живота и историята му.., неговата и на неговите "роднини"! За да знаеш какво да очакваш от него..

                      Имам впредвид ако искаш да направиш добър изстрел с нещо по-сериозно от махленските шишанета 9х19 където се утаява пласмента на ментетата и всъщност са си чисти "лейки" над 15 метра, но много хора са щастливи, че са уцелили мишената и го считат за достатъчно!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        ... Бойните имат по-дълъг срок на съхранение но все още не съм намерил точна и достоверна информация за поне един модел боеприпас...
                        Написал съм го .....става въпрос за 9мм. 9х18 за ПМ, 7,62мм. обр. 43 г. т.е. за АК, 7,62мм. обр. 908/30 г. т.е. за ПК ПКТ ПКБ РПК СПМ СВД, всички модификации РГ, вкл. и 40мм. ВОГ-25 изстрели за ГП-25 (това http://handgun.kapyar.ru/page.php?pg=601 ), надкалибрени изстрели за РПГ и други военни образци бойни припаси...Но съхранявани САМО в ЩАТНА опаковка.
                        Последно редактирано от bodo; 30-01-09, 21:12. Причина: синтактична грешка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                          Благодаря ви уважаеми колега, може ли да помоля за линк или подсказка към официална литература по въпроса... И това което сте публикували само за патрони Арсенал ли е или въобще?
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                            Аз колекционирам боеприпаси. Та като ми попадне някой , който е на стотина и повече години от РТОВ а и преди нея, би трябвало да ги обезопася, щото си имам специална витрина за тях.
                            Запазена ли е гилзата, та дори и корозията да е напреднала, то боеприпаса е годен.
                            Може би не за точна стрелба, но за да направи някоя беля......
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-11, 12:38.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                              96-98 година си гърмяхме с патрони 76-78 година
                              проблеми никакви
                              говорим за патрони за калашник
                              всъшност като се замисля за цялата служба видях 3 засечки
                              а ние стреляхме всеки ден и по много
                              от партида 20 000 патрона предвидена за унищожаване от нашият взвод
                              нито един не засече
                              патроните бяха дадени за изстрелване поради изтичане на срока им на годност каквото и да означава това
                              1 седмица само чистене на автомати и лентоване и стрелби
                              бяха ни се изпобелили пръстите
                              Господин Вещер , Вие сте първия човек , с който едно към едно ни съвпада кръвната група А1Б+!Вие сте мой кръвен брат! Имам и въпрос : 12 годишни стоп патрони за Макаров годни ли са или да ги пускам в тоалетната ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Патрони и съхранение, как, колко време и къде?

                                Интересна тема. Не съм срещал писмена инструкция за сроковете на годност на боеприпасите, не съм и търсил. За мен определящо е правилното съхранение, на сухо и тъмно място, по възможност в оригиналните опаковки и на сравнително постоянна температура.
                                Практически:
                                Най-малка годност около 5 години /при спазване на горните условия/ по мои наблюдения имат ловните боеприпаси в картонените гилзи. Способността да се произведе изстрел се съхранява но не е ефективен. Ловния барут е "изтърдял" както казват ловците, явно настъпват физико-химични промени в него.
                                При бойните патрони има примери и в двете посоки. В ОСО-то стреляхме с 8мм
                                патрони за "Манлихер" от 1939 г. с пречупените кръстове по кутиите. Сандъци сме изстреляли по 1080 патрона без засечки. Още стрелят тези патрони. 9 мм. Пара оригинални немски от 1943 г. също се представяха отлично. 9 мм Пара български ВДФ-46 г. даваха малко засечки. 7.62 ТТ 52 г. без проблем. Най-много откази даваха 7.65х17 като се случваше и на "служебни" в МВР. Имаше едни които ги били правили в Казанлък по патент на "Геко".
                                6.35 и 9х17 "къси" бяха без конкуренция. При тях ако половината стреляха беше
                                добре.
                                В днешно време когато боеприпасите са "на магазина" и са нови, този проблем не би трябвало изобщо да съществува.
                                В армията ако боеприпаси за стрелково оръжие започнат да дават засечки, този който ги е съхранявал трябва да отиде на военне съд.
                                Личното ми мнение е, че при правилно съхранение могат да издържат десетки години.
                                П.П. Стрелял съм револверен патрон "Лебел" от началото на миналия век, целия
                                беше патиниран, но за всеки случай му извадихме куршума. Отвътре се показа нещо като парафин, но по-твърдо. Гръмна като топ
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X