Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едрия лов - 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Едрия лов - 2008

    Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
    ...но къде отива традицията все пак?
    Аз съм млад ловец все още без традиции, ама с ентусиазъм.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • До: Едрия лов - 2008

      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
      Аз съм млад ловец все още без традиции, ама с ентусиазъм.
      Ентусиазма сам по себе си е много важен фактор! Поддържай го!
      Дето вика Роби "дръжте барута сух!"

      Коментар


      • До: Едрия лов - 2008

        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
        Има и олекотени варианти за цивилни ---> http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=2515254&parent=5994


        @чаро 4х4, термалната е за през деня, инфрачервената за нощта, ама то си има уреди за нощно виждане, така че...

        Един ден пушките ще се заменят с бластери, а вие искате да върнете лова векове назад и да излизаме с лък, а?
        Това, към което си дал линк, няма да ти върши абсолютно никаква работа в гората или полето! Просто възможностите му са прекалено мънички! Те хората си пишат за какво може да се използва!
        Най-набиващите се на око недостатъци са мъничкия дисплей (2,2") и липсата на оптическо приближаване (електронното не върши работа, щото образа се замазва и няма да различиш кротко пасяща си крава от напечена от слънцето скала)!
        А иначе ми се струва, че много преди пушките да се заменят с бластери, няма да са останали вече обекти за лов!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • До: Едрия лов - 2008

          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
          Аз съм млад ловец все още без традиции, ама с ентусиазъм.
          Това че си млад и ентусиаст е добре,но защо тръгваш по този път?То по-добре отиди в някой обор и стреляй на воляПовечето ловци търсят тръпката в лова.Другото е месари.Казвам ти го с най-добри чувства.тръпката да откриеш животното,да го намериш и издебнеш е уникална.Но не с термо камерата ,а по следите.Да разчетеш живота му дето се казва.Убийството не е най-важното.Мръвката-също.Пробвай се на хищници.Трупай там опит и ако го направиш и успееш,от мен да знаеш че догодина смело ще напишеш:Млад съм ентусиаст съм,но с опит.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • До: Едрия лов - 2008

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            ...и няма да различиш кротко пасяща си крава от напечена от слънцето скала)!
            А иначе ми се струва, че много преди пушките да се заменят с бластери, няма да са останали вече обекти за лов!
            Естествено, че при слънчево време няма да се ползва камерата.
            За другото си прав - няма да има нищо за ловуване. Днес изпешачихме над 10 км. и само 2 чакала вдигнахме.

            След време с бластерите ще ловуваме...ъъъ...виртуално!

            @derhunter, не съм месар, пробвах прасешкото веднъж и не ме кефи. Направих суджуци и луканки - и ги раздадох.
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • До: Едрия лов - 2008

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Това че си млад и ентусиаст е добре,но защо тръгваш по този път?То по-добре отиди в някой обор и стреляй на воляПовечето ловци търсят тръпката в лова.Другото е месари.Казвам ти го с най-добри чувства.тръпката да откриеш животното,да го намериш и издебнеш е уникална.Но не с термо камерата ,а по следите.Да разчетеш живота му дето се казва.Убийството не е най-важното.Мръвката-също.Пробвай се на хищници.Трупай там опит и ако го направиш и успееш,от мен да знаеш че догодина смело ще напишеш:Млад съм ентусиаст съм,но с опит.
              То тоя лаф с месарите много модерен станал.Аз без месо 2 пъти на ден не мога.Та колега,аз съм месар и гледам да имам винаги меса на трапезата.Преди да стана ловец си купувах повече месо,сега купувам по-малко,защото нося от улова.Жена ми е голям майстор на дивечовото месо и не желая да се лишавам от тази благинка. Анатемосай ме сега,да сме спокойни всички,че жена ми тези дни ще прави кавърма от диво прасе.,че тази събота паднаха още 4.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • До: Едрия лов - 2008

                МНОГО СПАМ.....
                МОДЕРАТОРИТЕ МОЛЯ ВИ!!!
                Темата е да се похвалим с трофеите и слуката през сезон 2008г.
                има под форум "Лова днес и неговото бъдеще" в който може да се коментира, ако искате и за ядрени бомби по прасета, термални камери, преследващи куршуми, ракети гарантиращи шоков ефект върху дивеча и какво ли не още.
                Поздрави

                Коментар


                • До: Едрия лов - 2008

                  Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                  Специално за теб приятелюЦели 142,6 точки
                  ЧЕСТИТО, БРАВО КОЛЕГА!!!
                  Е ЗА ТОВА Е ТЕМАТА
                  Поздрави

                  Коментар


                  • До: Едрия лов - 2008

                    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                    То тоя лаф с месарите много модерен станал.Аз без месо 2 пъти на ден не мога.Та колега,аз съм месар и гледам да имам винаги меса на трапезата.Преди да стана ловец си купувах повече месо,сега купувам по-малко,защото нося от улова.Жена ми е голям майстор на дивечовото месо и не желая да се лишавам от тази благинка. Анатемосай ме сега,да сме спокойни всички,че жена ми тези дни ще прави кавърма от диво прасе.,че тази събота паднаха още 4.
                    Мислех да го подмина.Явно добре се справяш.Четеш извън контекста.По адвокатски.Не съм аз този дето анатемосва,клира не ми е дал права

                    От тук нататък-по темата.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • До: Едрия лов - 2008

                      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                      То тоя лаф с месарите много модерен станал.Аз без месо 2 пъти на ден не мога.Та колега,аз съм месар и гледам да имам винаги меса на трапезата.Преди да стана ловец си купувах повече месо,сега купувам по-малко,защото нося от улова.Жена ми е голям майстор на дивечовото месо и не желая да се лишавам от тази благинка. Анатемосай ме сега,да сме спокойни всички,че жена ми тези дни ще прави кавърма от диво прасе.,че тази събота паднаха още 4.
                      Да останем в темата каквато е предложена, цитата като че ли изненадва. Едно допълнение, в някои дружинки тия хора ги наричат мръвкари, месар е достойна професия.
                      Иначе тоя излет бяха две, но не за хвалене, приплоди. Очакваме снега да ги свали от Балкана, а и да покаже дирите и местообитанията.
                      Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                      Коментар


                      • До: Едрия лов - 2008

                        Поне аз да ви пусна нещо по темата...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Едрия лов - 2008

                          Много се извинявам но чета заглавието на темата.То е:
                          "Едрия лов -2008".
                          От заглавието се разбира че темата е за разговори на тема едрия лов,които разговори не включват само ловните успехи,а всичко което касае този едър лов,та дори и измененията в закона за броя патрони и техния вид,дори и за това до къде можем да караме джишповете си в гората и къде е забранено.Темата би трябвало да включва всякакви дебати и мнение касаеши това удоволствие- едрия лов.
                          Ако искаме да помолим модераторите да променят заглавието на темата например така:
                          "Снимки и разкази от успешен лов на едър дивеч-2008 г."
                          Тогава няма да напиша и ред засягащ уреди,коли,вид оръжия и пр.всичко извън успешния излет.
                          Благодаря за вниманието и наслука.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • До: Едрия лов - 2008

                            Ако имаш желание за дебати разни на тема лов и законови разпоредби,пускай тема.Не че няма такива,но те наистина са разхвърляни къде ли не.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: Едрия лов - 2008

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Ако имаш желание за дебати разни на тема лов и законови разпоредби,пускай тема.Не че няма такива,но те наистина са разхвърляни къде ли не.
                              Изтрих написаното,аз пък каво правя???Сори.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар


                              • До: Едрия лов - 2008

                                Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                                Поне аз да ви пусна нещо по темата...
                                Eeeeeeeeeeeeee haki, тая година ти отсрами и "успа". Браво!
                                Що се отнася до трофея, не вярвам скоро някой да те бие!
                                На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X