Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Може и да стане може да покараме някъде лекичко щото преди няколко часа като се връщах от Х.Равнец паднах на страничен наклон на билото и уцелих с рамото един камък... добре че не счупих нещо рамото ми е синьо сега и съм като пребит ама това е който го е страх от мечки да не ходи в гората.

    Коментар


    • #32
      То май не остана Карловска хижа където не съм бил.Май трябва да почерпя.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Николай
        Всяка сутрин вместо да правиш физзарядка
        на мен физзарядката му не ми пречи......ама никак даже........
        а ти не му даваи идеи да я зареже

        Коментар


        • #34


          на мен физзарядката му не ми пречи......ама никак даже........
          а ти не му даваи идеи да я зареже
          Значи след физзарядка

          Коментар


          • #35
            То тея 2-3 часови физарядки ..........
            Ама, ше видим де може пък да се опитам по-ранко да почна да ставам сутрин
            Ще се организираме някой ден и ще видим.. аз само трябва да си намеря едни очила, че тоя прах дето ще изгълтам не е си истина на какво ще ми станат и очите покрай дробовете
            Николай, наистина кофти с рамото по-добре се пази, че много кофти така.. аз за сега малко само от усукване и натъртване на краката се страхувам ама да видим кво ша е нататък.. одеве като прочетох постовете ти ... и не издържах отидох, сложих един тампон на оптегача от лада и се яхнах и отидох надоре във вилните места по един път да видя до каде ще ме заведе, но тъй като тръгнах само с каска и ръкавици и по 3-4-ти гащета и.. преди това тука из дерето из горичката си изпонадрах краката по една пътечка та реших да не рискувам да оставам без бензин.... после пък тука в дерето тръгнах нагоре по рекичката малко траял си направих
            Раздрусаха ми се и там бъбреците излезнах на 2-ра скорост с яко газ дерето на скокчета тамка към пейката починах си и се прибрах и ся съм доволен така да се каже
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #36
              Николай, днес ходих нагоре до кръста с кучето....
              Абе то кеф кеф ама чак пък толкова не вярвах, че може да бъде кефа !
              Гледам обаче, че ти май май си хванал друг път а аз минах по една по-лесна пътечка, която ми се стори доста приятна, но ми се струва, че за там се иска не толкова рязък мотор и да е по възможност колкото се може по-лекичък !
              Разкарвах се по пътеките нагоре и мисля, че ще е много яко с мотор да се излезне и ще е съвсем възможно (което беше противоположно на моите мисли )
              Та, аз мисля, че тук из раьона можем да се съберем и да си направим дори едно състезанийце (из между нас си разбира се !).
              намерих едно доста "готино" деренце по което има едно място да се слиза подобно на старозагорския кръг от канал... само дето там по тая скала тече вода и спирачки йок, ама това се оправя де ако се изяви желание !
              В трасенцето което си правя мисля, че ще се включи и ходене горе до кръста обикаляне тук из дерето по пътечки, които аз съм си харесал + малко обикаляне горе из водоема, който щяха да правят над Карлово и накрая за разпускане може да се сложи едно ходене примерно до певците или дори по-далеч, само по черните пътища и обратно и то като се позамислиш се натрупват доста километри и в крайна сметка има от всичко..... от скоростните отсечки та чак до траялските места и красивата природа
              Дето се вика само зимам си моторетката и се почваме... Да видим какво ще излезне направо ще останеш очарован от това, което съм замислил и в крайна сметка излизат си някаде около 50 километра каране, но в тях са включени ходене до кръста и както казах някои траялски места следователно ако не си доволен си правиш 2-ра обиколка и си капалдъ за цели 2-3 дни от каране
              Ще видя тези дни да направя и нещо като карта ако не съм зает, че ми се понатрупаха малко повече задачи
              Така че се приготвяй, зима иде ама "луд умора нема" нали знаеш
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #37
                Пътеките по които може да се мине с мотор съм ги маркирал със зелена боя на всяко завойче на всеки кръстопът има стрелки точки така че да не се объркват тези които го минават за първи път,гледам че и други се мъчат даже са подравнявали завоите на места са кастрили клони което аз лично не одобрявам. Според мен тази пътека до кръста си е един чудесен ендуро тест и който я мине веднъж пак ще се върне защото е много технична особено в по горния край има два камъка един след друг като стъпала,едва последния път ги минах без да се замислям.Ако се научиш да караш по РАЗУМНО можеш да го минеш и с твояTS

                Коментар


                • #38
                  Не става, моя TS е много тежък, няма предна спирачка и е много слабичък..... последния път се опитах да излезна на незабравка с него... но стигнах на около 300-400 метра след завоя на който има стълб за лифта и до там... неможа даже и на 1-ва на полусъединител да излезне..... и в крайна сметка се оказа 175 а не 250 както всички си мислехме
                  Сега чак съм смаян как го сравнявах с по-големи машини.... хахаха голко зор видя завалийката.... ама няма сега съм го изкормил в гаража няма и да го отварям да гледам какво му е ! Взимам си някакво хубаво ново моторче да знам, че карам и това е с този ако отида на горе ще излезна верно, но ще псувам поне 50% от трасето, макар, че е лесно и приятно, но просто тези камъни и това окачване..... нямам думи...
                  Да, днес забелязах маркировката със спрея ! Но аз се отклоних някаде мисля че в дясно на една от маркировките кадето си показал след "Вратата" !
                  Ако искаш можем някой ден да си направим разходка с коментиране на трасето по време на минаването му ПЕШ обаче.... докато си взема мотор разбира се
                  Направи ми впечатление че обаче ти излизаш отдолу по билото, което е под камъка, а аз се заврях в дясно по една пътечка и до кръста излезнах по нея и 10 метра преди да се качиш на кръста има една чешмичка !
                  На снимките ми се струва, че ти излизаш от ляво на тази пътечка а под тази пътечка, за която ти говоря има една още по-трудна, която нямам намерение скоро нито да катеря, нито да слизам
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • #39
                    Със заминаването си на село вчера съм пропуснал така чаканото ходене до кръста в Карлово, но момчетата от нашия "клуб" са си направили все пак няколко снимки за спомен !
                    Можете да видите поредните превземащи това трасе >>> ТУК <<<.
                    Интересното обаче е, че тоз момък (Миладин) е превзел трасето по пътеките за хората, което ако е това трасе, за което аз се сещам, значи е доста голям лудак, щото по принцип от там се излиза със мнооооооооооооооооого повече мъки от колкото по пътечката направена от Николай

                    Скоро ще следва продължение
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #40
                      Даниеле, много е добро това моторче бе...
                      Само защо го мъчите с тези гуми? Кажи на момчето да си смени гумите и тогава ще разбере истинските възможности на КТМ-а.

                      Коментар


                      • #41
                        То хич гуми няма ама ако реши да се качва на кръста сам ще се наложи да му сложи
                        Питай го мене що не са ме снимали като се засякохме на табелата :x



                        П.П.Днес следобяд май за последен път тази година се качихме на билото,на сините камъни сняг студ вятър а иначе на х.Рай доколкото се виждаше отгоре нямаше сняг съжалявам че не си взех фотото да снимам

                        Коментар


                        • #42
                          Моторчето няма гуми, щото както казах нямаме пари !
                          Няма да ви казвам с какво масло каза че ще го кара в ДВИГАТЕЛЯ, защото тогава ще се хванете за главата
                          Ако мотора знаеше какво му предстои щеше да се псува, че се е родил мотор, но както и да е...
                          Николай нямам представа защо не те е снимал, като се чуем ще го питам и ще ти пиша
                          На мене тоя КТМ не ми харесва само това, че понатежава леко и ми се струва малко дългичък
                          Иначе върви повече от ХТ 600
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #43
                            Абе ще си купите и вие двутактови мотори ама неисе, нали сега е модерно мотора да не пуши и да ръмжи силно

                            Коментар


                            • #44
                              Двутактов мотор може да си купя аз лично само за мотокрос....щото му излиза по-ефтина поддръжката, а по принцип вървят повече по-малките кубици
                              За ендуро едва ли ще си зема някога отново 2Т
                              Плюс това наистина си е готино да чуваш подкукоросващия саунд на някое яко 4Т
                              ----
                              ПП. Питах комшията що не са те снимали и рече, че нямали батерия то и за това има и толкова малко снимки от излизането им нагоре..
                              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                              [/FONT]________________________________________
                              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                              [/CENTER]
                              [/CENTER]

                              Коментар


                              • #45
                                Писссссснааа ми вече да го пиша тоя пост и все една и съща грешка да правя... това ми е за 4-ти път да го пиша този пост и то все поради една и съща грешка, накрая ще го махна тоя "Backspace"
                                Първия път беше на 22.11 та сопалян текст ми отиде на кино и после айде ена клавиатура по-малко
                                Както и да е, деня беше 22.11.2006 още от предната вечер се бях наточил да се размажа от каране, и се разбрах с един френд да
                                покараме на другия ден...иии речено сторено, станах весел още от сутринта кучето не ме дърпаше да го искарвам на вън, компа
                                не беше блокирал, слънцето не ми светеше в очите и се бях наспал като пич и настроението ми беше на 6+ ... абе направо ден
                                мечта към 11:30 се започна етапа със разхождане с 11 литрова бутилка от минерална вода покрай училището по време на голямо
                                междучасие, но голяма работа все пак наливането на бензин е все още наложително (до времето коагто ще си имам собствена
                                бензиностанция )..
                                В 12:00 се почна карането със лека загрявка на моторите с разходка до сопотския язовир, след което тръгнахме към кръста
                                (което беше фикс идеята от предната вечер, за което виновник е Николай с неговите снимки ) и още в началото се
                                откри следната гледка...

                                Не се залъгвайте от визията на това пухче ! Мина тези камъни без дори да загасне а аз се подмятах на седалката на
                                МЗ-та като брашнян човал заради смотаното си окачване :x (на снимките не си личи, но тези каманаци бяха поне 5 пъти по кофти за мен от колкото изглеждат на снимката другия път ще ги снимам както трябва, за да си проличи )

                                За съжаление на момъка му свърши бензина, а хем го бях предупредил още от вечерта да сипе повечко , но явно смисъла на израза "споко ще источа от симсона" все още не губи смисъла си та се върнахме, испратих го, отбих се в гаража и си заварих степенката, понеже гаднярката мръсна натискаше спирачката вместо мен като карам исправен та си реших кардинално проблема и тръгнах отново нагоре.... брех то било по-лесно прав по каманаците отколкото да ти се друса задника като тухла на седалката... След преминаването на каманака стигнах до тези скалички (много готини)..

                                След това скоростна отсечка... и хопп ето вече и аз имам снимка на "портата"

                                Имаше труден начин, за продължаване към целта...

                                ... Имаше и лесен...

                                Но, колкото и да ми се искаше да се потормозя нямах право на рискове понеже бях сам и реших да карам на сигурно... и последвах маркировката на Николай..

                                Стихнах до това завойче, но се сетих, че нагоре имаше доста каманак.. а забравих да спомена че след заварката на степенката
                                започна да ми трака 1-ва скорост така все едно крещеше "ще блокирвааааааам" та не ми се оставаше по каманаците
                                с блокирал 140 килограмов мотор и продължих по таз пътечка (продължение на завойчето)..

                                Изглед към западната част на града и завойчето след размазващия каманак

                                Беше малко мъглив този ден..

                                Но, както и да е, пътечката не беше задоволяващо дълга, а аз едва бях започнал деня с приключенията, та се върнах надолу с идеята да обиколя всяка една пътечка из така наречената "Апостолова горичка" и отидох на едно място, на което си мислех,
                                че ще става яка пистичка за мотокрос..

                                Имаше дори място за коментаторите

                                Но ето тази "лека" неравнвност, която нацелих на навлизане и на излизане от горичката ме разубеди !На влизане я нацелих съвсем неочаквано и спокойно в изправено положение, след което предната гума си потъна цяла под шумата аз акробатично се преметнах пред кормилото целувайки предния калник и приземявайки се артистично на гръб шумата....
                                A на излизане отново съвсеем ненадейно си я нацелих (пак) и това просто ме накара да фотографирам туй коварно място.. толкова лесно паднах, а мотора си държеше кантар и то съвсем спокойно

                                Но след тази изненадваща "лека" неравност и 5 минутните опити да излезна от нея и усърдното хабене на съединител все едно караш по лед (от исъхналите иглички и листата) излезнах просто нямаше как да не снимам мястото още веднъж

                                След това си намерих отгоре толкова мечтаната равна горска пътечка минаваща измежду високи дървета..макар и късата и дължина
                                (100м-150м) я минах поне 6-7 пъти от кеф с газ колкото може направо се влюбих в нея..

                                След това тръгнах някаде из между боровете и взех, че излезнах на основната пътечка от трасенцето, което си правя в момента за тренировки..

                                Нооо не за дълго.. слезнах във вилната зона и там хванах едно "пътче", на което испитателните обекти отново бяха бъбреците ми а теорията беше, че имам окачване по мотора... естествено не бе доказана

                                След теста по окачването се отправих към пътека близо до мястото, където си въртим по принцип..

                                Тук на това място си нямате представа даже колко кал може да се натрупа по мотора след дъжд... аз един път пробвах с комшийчето докато си караше априлията втори път не искам и да си помислям (сградата в дясно която се вижда е училището, в което учех)

                                Но все пак продължаваме напред...


                                След навлизането в горичката изгубих таз пътека къде се шмугнах и аз незнам, някъде из боровете беше, но все пак стигнах поредното място за снимка..

                                Тук нямам представа защо гледам така

                                След това отидох да снимам така наречената "мотокрос писта" определено не си личеше да е била такава, но според мен може да се възстанови ако е имало нещо такова изобщо някога... определено има достатъчно място...(между Карлово и Сопот)..

                                А, този дирек мамицата му..... кой го сложи там незнам ама едва спирах след тренировката на скокчета покрай дървото..

                                След това нещо ожаднях и хванах къра към едно кладенче, освежих се и хванах пътечка, която беше доста обещаваща (сорка за
                                качеството, но по-хубавите снимки не съм ги направил, понеже не съм натиснал бутона за снимане както трябва )..

                                Докато не стигнах до тук за съжаление..

                                На връщане ВИДЯХ ЧОВЕК!!! яяя веднага бързо докато е време снимка за спомен на мотора (най ме кефи екипировката )

                                След 20 минутното контене на фотографа и обясненията ми, че на този апарат се гледа екранчето, а не окото, че да оцелиш фокуса тръгнах надолу и вече така се бях надъхал, че теглих едни майни на скоростите и си рекох "к'вото ще това да става.. ако трябва ще спя на скалите, но тръгвам към кръста" и ето 1-вата снимка на фона на залязващото слънце..

                                Ето тук леко си личи каманака, за който разправях в началото където ми паднаха бъбреците в гащите направо..

                                Моя милост на фона на града, залязващото слънце............ и излизащата из под фанелката яка на якето

                                Источната част на града преди залез, на която се вижда (най-в ляво) т.н. местност "Бежбунар", за която твърденията на Николай, че е като трасетата на БЕШ и има много каране там се поттвърди 1-2 седмици след това от мен и комшичето, с което караме...

                                Отправям се нагоре, минавам и завойчето, на което се отказах да продължа и спирам отново за снимка.. (точно зад мотора се вижда Бежбунар-а (в ляво) от там като се хване, можеш да идеш вече където си поискаш..)

                                След това следваше нагорнище с много камъни като първите, през които минах тръгвайки към кръста, само където наклона беше около 40 градуса.. та си пооплюх малко брадата и за съжаление не снимах, но все пак ги минах и съм точно под камъка, над който се намира кръста...

                                Ей тези камъни мамицата им..... представете си цял ден да караш, уморен, мотора загрял, няма вътак, нанагорнище... и 50 метра преди целта ти се пльосват на пътя 40-45 сантиметрови камъни а подобно препятствие трябва да минаваш за първи път Направо си отпсувах на това място защо съм оставил желязото заварено на най-долната част на рамката (точно където е най-ниската точка на тежеста и се хлъзга по препятствията, за да ги преминеш) където ми беше закрепена степенката но в крайна сметка ги преминах псувайки и си подпрях моточето с камък, че нямаше как да тръгна след като изгасих мотора, за направя снимката..

                                Ииии..... оооо господи... какво е това !?

                                Целта е постигната, нещо под кръста напъваше да излиза от щастие... та направих и снимки за спомен..


                                Целия град стоеше пред залеза, направо супер гледка...

                                A времето така кофти ме заплашваше с нощувка на балкана че се наложи да слизам и нямах време да правя повече снимки, макар и атрактивното палене на таралежка по време на качването на едно ръбче (около 40 санта), което слязох без да помисля как ще се качвам след това, но в крайна сметка преминах препятствието и на бързичко си слезнах надолу със има няма половин карбуратор бензин

                                Пред вратата на гаража ме чакаше стража, на която строго бях наредил да не напуска поста си и да не допуска външни лица да
                                преминават покрай гаража.. (явно съм бил достатъчно строг за да се испълнява 5 часа под ред тази заповед )

                                Намигнах на стражара, освободих го от пост...

                                Вкарах машината, сложих една срязана бутилка да събира маслото капещо от дупката на изгубения болт докъто намеря тапичката на
                                една спринцовка......монтирах приспособлението... теча бе предотвратен, а аз се прибрах доволен и разглобен от близо 6
                                часовото каране
                                ----
                                ПП. Ако четете този текст, значи съм успял да напиша поста успешно от.... петия път...
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X