Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

    Статистически местата без оръжие у населението са криминогенни зони. Където оръжието е свободно, няма тежки престъпления. Където и когато има много и тежко оръжие, няма даже войни.
    Мнения против? Обосновани?
    Ратуващите за обезоръжаване на народа не са просто буклуци, не са и само вредни. Те са опасни. Както за безопастността на гражданите, така и за мира изобщо. Всеки плюе на улицата. Малцина пикаят по дворовете. Има ограда и куче - няма проблем.
    Последно редактирано от Стефан; 22-09-08, 00:26.

    Коментар


    • #17
      До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

      Аз съм на мнение, че пазара и търговията с оръжие трябва да се либерализира, както е либелизирана продажбата на хладно и газово оръжие. Всеки да си носи тежките законови последствия от незаконното му ползване.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #18
        До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

        Като си говорим ето нещо по темата:
        http://www.mediapool.bg/site/bulgari...300305bg.shtml
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Като си говорим ето нещо по темата:
          http://www.mediapool.bg/site/bulgari...300305bg.shtml
          "За 2004 г. са образувани 1098 дознания, 805 са приключени с мнение за повдигане на обвинение, а 36 са преобразувани в следствие."
          Тъжна картинка.... от 1098 дознания - 36 следствия... най-вероятно - нито една присъда...
          Доколкото съм запознат, голяма част от "трофейното" оръжие у нас е от Първата световна война... с доста сериозна антикварна стойност. Въпреки няколкото акции по събиране и изземване на оръжието, особено след 09.09, останало в гражданите след злополучното приключване на войната, когато армията ни просто се разотива по домовете си с личното си оръжие, наистина все още има доста оръжие по съндъците по таваните
          Не си спомням обаче да е било извършено престъпление с такова оръжие...
          Според мен българинът просто обича да има оръжие, като всеки мъж. То е заложено в гените ни. Това, че 55% от хората не обичали оръжието сигурно е вярно ... отговаря на процента на жените у нас. Ако сложим и другите 10%... (условно ги наричам "мъже")...

          Не съм съгласен обаче с мнението на колегата chris_vicom.
          Разрешителен режим трябва да има. Както и психотест.
          Ако всеки малоумник или по-тъмнозелен събрат с генетични криминални заложби може просто да отиде в магазина и да си купи оръжие....
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #20
            До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

            Аз скромно твърдя, че Венци беше казал наскоро мисля "най-надежния начин за селекция" на участниците в еди си какво, пари, пари и пак пари...

            Наскоро си говорих с КОСаджията на квартала и сме единодушни, една такса за истински курс, такса за придобиване, такса за носене + според мен задължителна ежегодна застраховка гражданска отговорност на всеки носител на оръжие срещу евентуално простреляни хорица...

            Ако сумата е близка до 5 цифри на бройка оръжие, бройката на желаещите ще спадне с много нули, поне в България...

            Аз на изпита видях полу-жени полу-СОТаджийки и разни СОТаджии от трета възраст, които просто бяха следващите пълнители на черните статистики на самопростреляни или "респектирали някой в кръчмата след 3 големи"...

            Изпита е изпит само на хартия, документите са бошлав работа, психото го няма никакво е как тогава аджаба да се селектира огромния брой идиоти и желаещи и още по-лошото, носители на оръжие...

            Има КОСаджии които си го казват - на физически лица оръжие НЕ, НЕ и пак НЕ, поне докато не се стигне до съд, така поне хората се опитват малко да контролират ситуацията, до колко ефективно друга бира...

            На изпита "колегите" ми поне 70-80% от тях бяха млади гъзета с дебилно мислене стил "СТРИЙТ ФАЙТЪР" а останалите бяха пенсионери които откровено си бяха "физиологично непригодни" за употреба на КНО...

            Само едно момче, бе дошло от Видин чак, за да се научи да борави и да получи КНО защото е било няколко пъти обект на обири от сещате се кои представители на нашата нация, всичко останало беше гъзария и проСОТия след пенсия...

            Нищо лично към професията СОТаджия, говоря само за конкретните представители...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

              Уважаеми колеги, моето лично мнение е че ако някой има сериозна нужда от КНО за самозащита то трябва да се замисли над доста неща... малка част от които е свързана с оръжията...

              Аз лично съм против въвеждането на "имуществен" ценз. Не е редно да ограничаваме хората по признак пари... Трябва да има такси, но те трябва да са реални (не пледирам да са ниски) но отговарящи на това за което става въпрос, а не поставящи определен ценз...

              Освен това би било по-правилно ако закона диверсифицира методите и начините за уреждане на собствеността и владеенето на КНО... Не случайно употребих термина владеене... Има много хора които биха си съхранявали КНО в къщи и нямат нито желание нито нужда от изнасянето му навън... Обезвреждането и съхранението на това оръжие като просто един макет не е решение поне за мен... А това че някой има КНО в къщи пък въобще не ме притеснява... аз ходя на гости само там където реша... Аргумента че може да го изнесе на вън и да извърши престъпление не е много състоятелен... Който иска да извърши престъпление ще си намери и оръжие...


              Освен това аз лично бих направил пълна амнистия на собствениците на незаконно оръжие като обаче ще ги прекарам по реда за регистрация и в тази връзка това би донесло много други недиректни ползи като оправяне на данъци, задължения и прочие... на много хора...

              Има достатъчно много държави в които владеенето на оръжие е масово... например Швейцария... а колко инциденти има там свързани с този факт...?

              Така че закона трябва да се промени така че да отговаря на реалните нужди и смисъл от КНО... а не да се водим по нерядко силно малоумните обществени настроения в ЕС...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                Венци Петров - Президент!

                Дотук добре, за КНО - ок, ами ловното оръжие?
                Що сволач има пушки, като почнеш от изкуфяли пенсии с треперещи ръце и изперкал мозък, та стигнеш до "young guns" - 18 - 20 годишни пубери с партизански наклонности.
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #23
                  До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Аз скромно твърдя, че Венци беше казал наскоро мисля "най-надежния начин за селекция" на участниците в еди си какво, пари, пари и пак пари...

                  Наскоро си говорих с КОСаджията на квартала и сме единодушни, една такса за истински курс, такса за придобиване, такса за носене + според мен задължителна ежегодна застраховка гражданска отговорност на всеки носител на оръжие срещу евентуално простреляни хорица...

                  Ако сумата е близка до 5 цифри на бройка оръжие, бройката на желаещите ще спадне с много нули, поне в България...

                  Изпита е изпит само на хартия, документите са бошлав работа, психото го няма никакво е как тогава аджаба да се селектира огромния брой идиоти и желаещи и още по-лошото, носители на оръжие...
                  Това какво означава, че мислиш че всеки който не може да извади 5 цифрена сума за разрешително, е идиот? Или пък мислиш че всеки, който може да извади тая сума, задължително не е идиот? А сводниците, наркопласьорите и други подобни, които все още не са залавяни и не са съдени, в каква категория ги слагаш? Защото аз съм сигурен че всеки от тия с готовност и лекота ще извади 5 цифрената сума за разрешително по твоя критерий, за разлика от момчето дето се е напатило от циганите и за разлика от всеки средностатистически гражданин, който редовно и честно си плаща данъците!
                  И какво ще излезе накрая, че тия дето имат пари да се вържат към СОТ, ходят с охрана и се возят в бронирани лимузини, ще получат и право на самозащита, разните недоказали се все още криминалчета също ще получат право на самозащита (поне докато не се докажат), а Бай Спиро с 600лв. заплатка и дедо Ванчо с 200лв. пенсийка няма да имат право на адекватна самозащита!
                  Ти самия успя ли да вземеш разрешително и готов ли си да се ръсваш на всеки 2 години по 10 000 лв. за подновяване (не се сещам за по-малка 5 цифрена сума)?
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Това какво означава, че мислиш че всеки който не може да извади 5 цифрена сума за разрешително, е идиот? Или пък мислиш че всеки, който може да извади тая сума, задължително не е идиот? А сводниците, наркопласьорите и други подобни, които все още не са залавяни и не са съдени, в каква категория ги слагаш? Защото аз съм сигурен че всеки от тия с готовност и лекота ще извади 5 цифрената сума за разрешително по твоя критерий, за разлика от момчето дето се е напатило от циганите и за разлика от всеки средностатистически гражданин, който редовно и честно си плаща данъците!
                    И какво ще излезе накрая, че тия дето имат пари да се вържат към СОТ, ходят с охрана и се возят в бронирани лимузини, ще получат и право на самозащита, разните недоказали се все още криминалчета също ще получат право на самозащита (поне докато не се докажат), а Бай Спиро с 600лв. заплатка и дедо Ванчо с 200лв. пенсийка няма да имат право на адекватна самозащита!
                    Ти самия успя ли да вземеш разрешително и готов ли си да се ръсваш на всеки 2 години по 10 000 лв. за подновяване (не се сещам за по-малка 5 цифрена сума)?
                    E добре де смаляваме с една нула , хиляда или две хиляди лева са ОК като за сито на прима виста печатна грешка съм допуснал...

                    А бай Ваньо и бай Спиро няма за какво да се тревожат, те така или иначе не живеят в София щото с 200 лв в София... а в провинцията за какво им е оръжие, там за 20 лв не ти застрашават живота, най-много да те набият ВЪВ или СЛЕД кръчмата, но оръжие се ползва ако ти е застрашен живота!!!

                    Виж дедо Петко у балкано, знае 2 и знае 200, има си големи каракачанки пуска ги вечерта да пазят от цигани а ако има много за крадене, явно не му е проблем да даде и 1-2 000 за КНО...

                    А сутеньорите и бандитите те и сега дават не по-малко рушвети за да си вадят оръжие, как иначе съдени или разни там контингенти имат законно КНО, щото аз знам известен брой такива индивиди, с неизвестен брой оръжия...

                    Когато няма ясни и недвусмислени и добре написани закони, според следващото по ефективност средство е парата, сухата пара която трябва да се извади от всеки, няма бивш военен няма полицай, няма депутат няма социално слаб, не можеш ли да си платиш, значи не ти трябва оръжие...

                    Който не му е изгодно, да иде на село, там е спокойно не се краде и пушкала ти не трябват...

                    Никак не целя да съм обиден в тона си или нещо подобно, просто съм малко луднал от работа и мисля в проза )

                    Много поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                      Аз пък не мисля, че оръжие трябва да се дава на сульо и пульо. Не веднъж ми се е случвало подпийнали индивиди да ми вадят нож. Предпочитам такива като тях да нямат пистолети, защото човек който се крепи едва на краката си с нож не е сериозна заплаха, но с пистолет...

                      При това със сегашните закони, аз лично намирам носенето на КНО за абсолютно безсмислено. С него не мога да се защитя от крадци(имат достатъчно акъл, за да не правят въоражени грабежи), не мога да седя след 10 часа в заведение предлагащо алкохол(по-рано пък не чуствам сериозна заплаха да се разхождам по улиците, а по-късно няма особено много причини да се мотая по тях)... ако се чуствах засрашен от покушение срещу живота си посред бял ден, бих помислил по-скоро за промяна в него... От както има лесни банкови преводи, кредитни и дебитни карти, не се налага да се носят големи суми, през ноща има таксита които идват на повикване от мобилен телефон и те карат до входа и т.н. Пък и както споменах при обикновен обир, така или иначе не можеш да го използваш. За един портфейл или автокасетофон, няма смисъл да се лежи в затвора. Отделно обществени каси за оръжие няма, а с него не те пускат на една камара места, включително такива на които се ходи по работа. И като претеглиш плюсовете и минусите, излиза че правиш много жертви, за нещо почти безсмислено. Държането на оръжие в каса, пък го намирам за нещо като държането на кола в гаража и карането й 2 пъти в годината. Опасно и не редно.

                      Въпросът дали трябва да се променят и законите регулиращи носенето и употребата е малко по-различен. От една страна бих искал, ако се прибирам след полунощ да имам такова, но пък като се замисля какво ще е всеки втори в кръчмата да е с такова на колана и ми се отщява. То не че сега някой го спазва, но поне не са много хората с такова. Стрелбата по крадци, може би наистина ще намали престъпноста, но пък колко ли невинен народ ще бъде застрелян с оправдание "Опита се да ме обере".
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Отделно обществени каси за оръжие няма...
                        Има и то не от вчера, нищо чудно и 24/7 да са...

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        ...но пък колко ли невинен народ ще бъде застрелян с оправдание "Опита се да ме обере".
                        Отдавна е премахнат текста като неконституционен в закона, който твърдеше, че ако те нападнат при проникване с взлом или нощем, или са повече от 1 и си обект на грабеж може да си ползваш оръжието, и да те оправдаят...

                        И защо ползвате оръжие само срещу хора???

                        Ако нападнат семейството ви глутница помияри или видиш ротвайлер да ръфа дете зад блока , с ножа ли ще го сплашиш или с бойни техники от джудото, щото на мен ми се е налагало да отварям паста на питбул и да ти кажа докато не му избихме половината зъби с едно желязо втъкнато между челюстите не успяхме, и ни отне повече от 5 минути...

                        В закона си е казано ако не успееш да предовратиш нападението по друг начин ... и да отговориш с адекватна на нападението "сила"... за да няма превишаване на неизбежната самоотбрана...

                        А и никой не те спира да си носиш газов наред с бойния...сам си преценяваш какво да ползваш, както и сам си преценяваш дали и защо ти трябва, това е демокрацията да имаш право на избор къде да живееш, как да живееш и най-главното правото да ЖИВЕЕШ, щото глутница песове ако си сам в тъмна зимна нощ могат да те лишат от това ти право, както лишиха не един, всяка година стрелям и за нещастие всяка година или аз или някой от домашните ми бива ухапан...

                        Такива основания пред КОС не играят, както и МВР не помагат за борбата с уличните заплахи, следователно всеки си търски демократични методи за самоохрана и самозащита...

                        Затова аз твърдя, че който има нужда от такава защита ше намери начин да си позволи, и следователно цедката за оръжие трябва да е наистина премислена и адаптирана спрямо реалността, а тя е, че в БГ е масова корупцията, идиотите желаещи и потенциални уестърн герои са хиляди и интереса клати феса, ако утре охранителните фирми станат само 2-3 ще сменят закона само техни служители да имат оръжие като физически лица, ако стане някой министър на власт с повечко желание да пълни хазната на РБ а не джобовете на чиновниците, ще пусне проверки по нощните заведения и всеки с оръжие цивилен глоба примерно 1000 лева , за рецидив отнемане на оръжието + глоба двойна, ще забранят оръжие на цивилни и физически лица не свързани с охранителна дейност, ще наложи други мерки, тогава няма и да има толкова бракониери по горите, щото дреме му на бай Иван за затвора, първото провинение винаги е условно, но я му натреси 1000 лева без право на обжалване и ще се замисли дали да трепе глигани с на дедо си кремаклийката...особено ако има награда за издаване на такъв стрелец, примерно 10% от глобата...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                          Мислех да не пиша,щото се подразних от паричното сито на колегата.Интересно ми е на него пък за какво му е КНО/особено 44-магнум/освен за гъзария.Хора живеят не само в София и имат и те проблеми.Аз съм изцяло за по-либерален режим за носене и съхранение на оръжие.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Револвер или пистолет?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            А бай Ваньо и бай Спиро няма за какво да се тревожат, те така или иначе не живеят в София щото с 200 лв в София... а в провинцията за какво им е оръжие, там за 20 лв не ти застрашават живота, най-много да те набият ВЪВ или СЛЕД кръчмата, но оръжие се ползва ако ти е застрашен живота!!!
                            Когато няма ясни и недвусмислени и добре написани закони, според следващото по ефективност средство е парата, сухата пара която трябва да се извади от всеки, няма бивш военен няма полицай, няма депутат няма социално слаб, не можеш ли да си платиш, значи не ти трябва оръжие...
                            Аха, от тия ти думи вече всичко ми се изясни! Ти вече си софиянец, бизнесмен, поизкарваш парици, пък провинциалистчетата са някакви дребни такива, невзрачни същественца лазещи някъде долу в ниското под тебе и бъхтещи се за мизерни стотинки, поради което съвсем не заслужават да имат същите нужди и права като тебе!
                            Ако още не си разбрал, носенето и притежаването на оръжие в България е право, а не необходимост, при сега действащите закони регламентиращи употребата му. Точно затова никой освен ей тия:
                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Ако реално и педантично се спазва часта от закона разрешителни да се издават само на хора с доказана, реална необходимост, т.е. такива чиито живот реално е застрашен от нападение с огнестрелно оръжие, то разрешителни трябва да се издават само на някои спецзвена към МВР, на военните докато са на мисия в чужбина, и на мутренските босове дето им казват "добре облечени бизнесмени" поради безсилието (или нежеланието) да докажат че са обикновенни престъпници!
                            не могат да докажат в България реална необходимост (даже и ти, нищо че си софиянец и бизнесмен)! Но когато нещата отидат до съд, там вече и байчото с 200 лв. пенсия може да докаже правото си да притежава и носи оръжие, защото според конституцията неговите, твоите и моите права са равни, без значение кой колко печели и къде живее!
                            А пък сега, ако си решил да пишеш нова конституция, аз се отказвам да обсъждам тия въпроси с тебе, и ти пожелавам успех !
                            Мене лично тия дискусии не ме засягат пряко защото както и да се извърти закона, аз оръжие имам и имането и носенето ми е гарантирано и през следващите 17 години , освен ако не оплескам нещо та да ме уволнят ! При това ми плащат за да го нося ! А в такива дискусии се включвам, просто защото се чувствам някак длъжен да защитя и правото на обикновенния, средностатистически гражданин.

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                            Аз пък не мисля, че оръжие трябва да се дава на сульо и пульо. Не веднъж ми се е случвало подпийнали индивиди да ми вадят нож. Предпочитам такива като тях да нямат пистолети, защото човек който се крепи едва на краката си с нож не е сериозна заплаха, но с пистолет...

                            При това със сегашните закони, аз лично намирам носенето на КНО за абсолютно безсмислено. С него не мога да се защитя от крадци(имат достатъчно акъл, за да не правят въоражени грабежи), не мога да седя след 10 часа в заведение предлагащо алкохол(по-рано пък не чуствам сериозна заплаха да се разхождам по улиците, а по-късно няма особено много причини да се мотая по тях)... ако се чуствах засрашен от покушение срещу живота си посред бял ден, бих помислил по-скоро за промяна в него... От както има лесни банкови преводи, кредитни и дебитни карти, не се налага да се носят големи суми, през ноща има таксита които идват на повикване от мобилен телефон и те карат до входа и т.н. Пък и както споменах при обикновен обир, така или иначе не можеш да го използваш. За един портфейл или автокасетофон, няма смисъл да се лежи в затвора. Отделно обществени каси за оръжие няма, а с него не те пускат на една камара места, включително такива на които се ходи по работа. И като претеглиш плюсовете и минусите, излиза че правиш много жертви, за нещо почти безсмислено.

                            Въпросът дали трябва да се променят и законите регулиращи носенето и употребата е малко по-различен. От една страна бих искал, ако се прибирам след полунощ да имам такова, но пък като се замисля какво ще е всеки втори в кръчмата да е с такова на колана и ми се отщява. То не че сега някой го спазва, но поне не са много хората с такова. Стрелбата по крадци, може би наистина ще намали престъпноста, но пък колко ли невинен народ ще бъде застрелян с оправдание "Опита се да ме обере".
                            Тодоре, тоя път съм почти 100% съгласен с тебе! Точно поради изброените от тебе причини, аз толкова години лично оръжие не си купувах (въпреки че имах възможност), а сега като си купих, избягвам да го нося, освен като съм на работа! Надявам се скоро да мога да го нося и до стрелбището дето се канят да го отворят в Садански !

                            Държането на оръжие в каса, пък го намирам за нещо като държането на кола в гаража и карането й 2 пъти в годината. Опасно и не редно.
                            Само с тия две изречения не съм съгласен! Защо да е опасно да държиш оръжието си в каса? То е просто един инструмент, като чук, трион или дрелка, които е хубаво да ти се намират вкъщи, нищо че може никога да не ти потрябват!
                            А държането на кола в гаража не е опасно и нередно. Опасно и нередно е карането и 2 пъти в годината! Оръжието в този случай е несравнимо с колата, защото може да си го държиш в касата, но дори и веднъж месечно, като ти стане кеф, можеш да идеш с него - твоето оръжие, до най-близкото стрелбище, да си направиш кефа, и пак да си го прибереш в касата! Сега, няма какво да се заблуждаваме, 99% от хората искащи да притежават лично оръжие, го искат заради удоволствието да го притежават и заради удоволствието да пострелят когато имат възможност законно и безопасно, въпреки че всички се пънат да обясняват пред косаджията кооолко голяма нужда имат от самоохрана и кооолко са застрашени, каточели той косаджията доматите с колците ги яде и не живее в тази държава! Останалия 1% всъщност не изпитват удоволствие от притежаването и боравенето с оръжие, но си мислят че то (оръжието) може да ги защити. Е точно тях, никое оръжие не би могло да ги защити, защото те така или иначе никога няма да успеят да се научат да боравят с него!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Револвер или пистолет?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Има и то не от вчера, нищо чудно и 24/7 да са...
                              Да, бе. И аз съм чувал, че има примерно във ВИП-а. Ама от повечето места, където ми трябва ми е по-близо да си отида до вкъщи...

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Отдавна е премахнат текста като неконституционен в закона, който твърдеше, че ако те нападнат при проникване с взлом или нощем, или са повече от 1 и си обект на грабеж може да си ползваш оръжието, и да те оправдаят...
                              Вкъщи има ножове, брадви, тежки чукове. За кокошкарчета стигат. А шансът дома ми да го щурмуват бригада тежко въоражени главорези го оценявам на около 0.0000000001%. И това е песимистичната прогноза. Колкото до обир... пробвай да гръмнеш две джепчийки пред Шератон. Ще следя развоя на събитията с интерес.

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              И защо ползвате оръжие само срещу хора???
                              Защото е забранено в закона да се ползва за друго. А примера за употребата му срещу куче в непосредствена близост до дете е една от причините да се притеснявам на кого го дават. Явно основателно.

                              За всичко останало погледни изречението, в което казвам, че ако ми се налагаше да го ползвам, бих помислил как да си променя живота... Не е нормално да ти се налага да го ползваш редовно. Ужасно много хора се оправят чудесно без такова или дори и да имат, не го ползват изобщо. Значи има как и е за предпочитане.

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Само с тия две изречения не съм съгласен! Защо да е опасно да държиш оръжието си в каса? То е просто един инструмент, като чук, трион или дрелка, които е хубаво да ти се намират вкъщи, нищо че може никога да не ти потрябват!
                              А държането на кола в гаража не е опасно и нередно. Опасно и нередно е карането и 2 пъти в годината! Оръжието в този случай е несравнимо с колата, защото може да си го държиш в касата, но дори и веднъж месечно, като ти стане кеф, можеш да идеш с него - твоето оръжие, до най-близкото стрелбище, да си направиш кефа, и пак да си го прибереш в касата! Сега, няма какво да се заблуждаваме, 99% от хората искащи да притежават лично оръжие, го искат заради удоволствието да го притежават и заради удоволствието да пострелят когато имат възможност законно и безопасно, въпреки че всички се пънат да обясняват пред косаджията кооолко голяма нужда имат от самоохрана и кооолко са застрашени, каточели той косаджията доматите с колците ги яде и не живее в тази държава! Останалия 1% всъщност не изпитват удоволствие от притежаването и боравенето с оръжие, но си мислят че то (оръжието) може да ги защити. Е точно тях, никое оръжие не би могло да ги защити, защото те така или иначе никога няма да успеят да се научат да боравят с него!
                              Е, то за това си има друг вид разрешителни за съхранение и за спортни цели. Имах предвид единствено носенето. Оръжието не е играчка. Човек трябва де е свикнал с него, дори само, за да го носи безопасно. Може би наистина преувеличавам, но не с много. На всеки желаещ да си изкара разрешително горещо бих препоръчал през месеците, в които тече процедурата да си купи най-близкото до желаното от него газово оръжие и да започне да свиква да го носи. Не че ГСОто ще му помогне за нещо, но си е добра теренировка преди да запаше по-опасното желязо. Ти си специален случай. Свикнал си да носиш служебно оръжие, заначи спокойно можеш да си напълниш цяла каса и да ги вадиш по-веднъж в годината.
                              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 22-09-08, 21:23.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Режим за издаване на разрешително за КНО - мнения и коментари по текущото положен

                                Колеги, моля Ви да смекчите тона на дискусията и да не използвате твърде крайни квалификации един срещу друг. Всеки има право на мнение, което може да бъде оборено с факти, не с обиди.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X