Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижите из страната

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Хижите из страната

    Тъй като и аз съм бълканско чедо ще ви пусна някои хижи от моя край,пък може някой да реши да ги посети .

    www.sheshkingrad.com

    www.chumerna.com
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #32
      До: Хижите из страната

      Първоначално публикуван от uzuna Преглед на мнение
      Тъй като и аз съм бълканско чедо ще ви пусна някои хижи от моя край,пък може някой да реши да ги посети .

      www.sheshkingrad.com

      www.chumerna.com
      Идеята на темата е всеки да сподели лични снимки и впечатления от хижите, както и подхода към тях. Иначе има доста планинарски сайтове от които може да се видят. Там обаче има малко разминаване. Виж на първата хижа която си пуснал, голямата снимка. Има доста фото шоп. Изгледът от хижата не е такъв. Загледайте се от двете страни на бора.

      Коментар


      • #33
        До: Хижите из страната

        Аха,по принцип съм посещавал и двете места и лично мое мнение,че там е добро място за отдих.Ако несъм бил точен извинявам се на колегите.
        Последно редактирано от uzuna; 15-08-09, 21:04. Причина: грешка
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #34
          До: Хижите из страната

          Хижа Безбог намираща се в Пирин планина,най блиското населено място гр.Добринище.Хижата се намира на 2240 м.надморска височина

          Хижата е водоснабдена и електрифицирана капацитета на хижата е 130 места.За любителите на Offroad има накадамов(черен)път,а за останалите има седалков лифт до самата хижа

          Непосредствено до хижата се намира и езерото Безбог


          Последно редактирано от Lazarov 426; 28-08-09, 15:29. Причина: грешка
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #35
            До: Хижите из страната

            Хижа Гоце Делчев намира се на 11км.асвалтов път от гр.Добринище.

            Надморска височина 1480м.Хижата е с капацитет 36 места.

            Съседни тористически обекти са х.Безбог
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #36
              До: Хижите из страната

              Аз смея да твърдя ,че хижа Грънчар не ми направи много добро впечатление когато ходихме преди 1-2 години.Бунгалата бяха без ток,крушки,без ключалки,вратите се затваряха едвам евам....а има път до тази хижа.На повечето хижи изброени до сега съм бил и всичко е било ок
              Над карлово се намират 3 хижи.Първата е хижа Хубавец.Намира се в Национален парк централен балкан над гр.Карлово.Представлява 3 етажна сграда.Хижаря е много точен Прави страхотна баница.
              След х.Хубавец на около час път следва хижа Балкански рози.Сега е възстановена старата хижа и не съм бил там.
              След х.Балкански рози на около 2-2,3 часа се стига до хижа Васил Левски Хижата е на 3 етажа с 2 големи столова.Отопление чрез парно.Има и бунгало със 4 стай.На всеки атанасов ден там става голям купон В близост до хижата се намира пръскалото което през зимата се стига само със котки.Качвам снимки от хижите по ред без х.Балкански рози защото нямам на нея
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Хижите из страната

                След Полатен е махала Камен дол ,а по-нагоре е пътя към хижа Роси.





                Хижарите са семейство: Васко къркача и жена му Роси плюс децата
                Васко е треньор по езда и предлага трансфер от мотор на кон.



                Има добро барбекю за юнашко разпиване





                Последно редактирано от Тодор Етрополе; 31-10-09, 11:08.
                С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                Коментар


                • #38
                  До: Хижите из страната

                  Тук прилагам един трак с един от начините за стигане до хижата
                  Прикачени файлове
                  С добре премерен риск превръщам мечтите в спомени !

                  Коментар


                  • #39
                    До: Хижите из страната

                    xижа Дерменка
                    Намира се на билото на Централна Стара планина - Троянски балкан в резерват "Стенето". Представлява масивна триетажна сграда с капацитет 100 места: хотелски етаж - 30 места и 70 места туристическа част. Има вътрешни санитарни възли и баня. Сградата е водоснабдена, електрифицирана с локално парно отопление. Хижата разполага с добре заредена българска кухня и ресторант - столова. При желание туристите могат да се извозват целогодишно от к-к Беклемето до хижата. През зимата пристигането на хижата става чрез атракционно извозване със снегоход-Ратрак по 15 човека на курс от к-к Беклемето. За любителите на зимния туризъм пътя се поддържа и придвижването по него е лесно и приятно. Друг пешеходен маршрут е от с.Кърнаре - 3ч. За повече информация се обадете на долу посочените телефони.
                    За повече информация за пътната обстановка през зимата се обадете на:088/8882000
                    Съседни туристически обекти:
                    - х.Козя стена - 5.00ч.
                    - засл.Орлово гнездо - 1.30ч.
                    - х.Добрила - 3.00ч.
                    Всички пътеки са маркирани.
                    Изходни места:
                    1.м.Беклемето - 3.00ч.
                    2.с.Кърнаре - 3.30ч.
                    3.гр.Сопот - 4.00ч. /със седалковата въжена линия и от горната лифтова
                    станция през х.Незабравка/.
                    От всички изходни пунктове пътеките са маркирани.

                    От 01.09.2009г. хижа ДЕРМЕНКА предлага следните цени за пакет от три нощувки - от неделя до четвъртак вечер включително:

                    - туристически етаж - 2лв нощувка на вечер за човек
                    - хотелски етаж - 5лв нощувка на вечер за човек

                    офертата важи от 01.09.2009г. до 01.12.2009г.

                    Хижата


                    Обновената част на хижата


                    През зимата


                    За повече информация и резервации моля използвайте мобилен номер 0888/88-20-00 или email: dermenkaq@abv.bg

                    това клипче просто го намерих в нета
                    Последно редактирано от I.Yankov; 10-11-09, 22:05.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Хижите из страната

                      Ето това е най-готиното представяне на хижа досега.Като го видях и ми се прииска да тръгна.Евала колега.
                      [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Хижите из страната

                        Заслон Ледено езеро-за който му се ходи пеша.
                        Доста чисто(да не кажа идеално).
                        И доста красиво.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #42
                          До: Хижите из страната

                          Горното беше за тия дето се разхождат нощем по гората.
                          А ето как е и през деня.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Хижите из страната

                            А има ли някой колегаот Елхово да даде малко инфо за х.Странджата в Дервентските вьзвишения Делят ме много армейски спомени от там но просто ми е много далеко за да я посетя сега.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Хижите из страната

                              Хижа Пионер намира се на 20 мин.асфалтов път от гр.Бобошево.

                              Изглед от пред





                              Изглед на хижата от зад

                              Хижата разполага с 44 места за спане с отделни баня и санитарен възел във всяка от стаите.

                              Хижата разполага с две банкетни зали ето едната от тях
                              Последно редактирано от Lazarov 426; 02-01-10, 14:28. Причина: добавяне на имформация
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #45
                                До: Хижите из страната

                                Хижа Яна разполага с капацитет 54 места.Разполага още с Ресторант и туристическа кухня.Хижата е водоснабдена и е с обща баня и санитарен възел.


                                Изходно място гр.Бобошево намира се на 4,5 км.или 20 мон.пеша по туристическа патека

                                Съседни туристически обекти са Параклиса Св.Димитър намиращ се на 3 мин. пеша. И х.Пионер.

                                На тази снимка може да видите х.Пионер (от ляво) и х.Яна (от дясно)
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X