Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика на Фронтера 2.2дти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
    ......Но това ще покаже само диагностиката със 100 процента!
    Аз лично ,се отнасям с голяма доза скептицизъм към четенето на грешки!!! Все пак зависи кой и как ги чете!!!
    Диагностика...-хубаво ,но профилактика..-още по-добре!!!!
    Не бих си позволил да давам съвети ,затова ще ти кажа какво бих направил на твое място.
    1.Свалям маркуча ,който идва от intercooler-a и почиствам маслените отлагания.
    2.Свалям ЕГР-клапъна и очиствам от нагари.
    3.Демонтирам тръбичките към дюзите.
    4.Свалям горната част на вход. колектор и очиствам от нагарите .
    Завихрящите клапи да са идеално почистени и да се движат свободно!!!
    5.Сглобявам,обезвъздушавам горивната с-ма и тествам.
    Успех.

    Коментар


    • #32
      От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

      Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
      Аз лично ,се отнасям с голяма доза скептицизъм към четенето на грешки!!! Все пак зависи кой и как ги чете!!!
      Диагностика...-хубаво ,но профилактика..-още по-добре!!!!
      Не бих си позволил да давам съвети ,затова ще ти кажа какво бих направил на твое място.
      1.Свалям маркуча ,който идва от intercooler-a и почиствам маслените отлагания.
      2.Свалям ЕГР-клапъна и очиствам от нагари.
      3.Демонтирам тръбичките към дюзите.
      4.Свалям горната част на вход. колектор и очиствам от нагарите .
      Завихрящите клапи да са идеално почистени и да се движат свободно!!!
      5.Сглобявам,обезвъздушавам горивната с-ма и тествам.
      Успех.
      Tакааааа...значи маркуча към интеркулера го свалях и чистих /беше що годе чистичък/ а другите маниполации мисля да ги направя като имам малко по-свободно време пък дано да се оправят нещата,а после как се обезвъздушава дизела като отвиеш тръбичката на някоя дюза ли беше?А за диагностиката си прав но ще отида при kiki.t тои се занимава само с това доколкото знам!
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #33
        От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

        [QUOTE=herkules;1256166]..а после как се обезвъздушава дизела като отвиеш тръбичката на някоя дюза ли беше?
        Точно така ... и въртиш със стартера ,докато изкара гориво след което притягаш гайката на тръбичката.

        Коментар


        • #34
          От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

          [QUOTE=minchevp;1256174]
          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
          ..а после как се обезвъздушава дизела като отвиеш тръбичката на някоя дюза ли беше?
          Точно така ... и въртиш със стартера ,докато изкара гориво след което притягаш гайката на тръбичката.
          Благодаря за съветите!
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #35
            От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

            Колега, не си мисли че диагностиката се свежда до едно просто четене на грешки.Това съвсем не е така.Е, може и някои само това да правят.....Трябва да се видят текущите данни и да се задейства заподозрения за проблема изпълнителен механизъм и тн.Имай в предвид, че понякога ми отнема 10-15 мин. да намеря проблема, понякога часове....
            Знам че има и "майстори" според които изтриването на грешките оправя проблемаИли пък такива според които ако няма записани грешки, всичко е ОК
            Но това съвсем не е така
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #36
              От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Колега, не си мисли че диагностиката се свежда до едно просто четене на грешки.Това съвсем не е така.Е, може и някои само това да правят.....Трябва да се видят текущите данни и да се задейства заподозрения за проблема изпълнителен механизъм и тн.Имай в предвид, че понякога ми отнема 10-15 мин. да намеря проблема, понякога часове....
              Знам че има и "майстори" според които изтриването на грешките оправя проблемаИли пък такива според които ако няма записани грешки, всичко е ОК
              Но това съвсем не е така
              Ти си човека при които ще си правя диагностиката но при малко свободно време,даже си говорихме с един съфорумник и тои да ти кара неговата кола!
              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

              Коментар


              • #37
                От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Колега, не си мисли че диагностиката се свежда до едно просто четене на грешки.Това съвсем не е така.Е, може и някои само това да правят.....Трябва да се видят текущите данни и да се задейства заподозрения за проблема изпълнителен механизъм и тн.Имай в предвид, че понякога ми отнема 10-15 мин. да намеря проблема, понякога часове....
                Знам че има и "майстори" според които изтриването на грешките оправя проблемаИли пък такива според които ако няма записани грешки, всичко е ОК
                Но това съвсем не е така
                Колега,със всяка твоя дума съм съгласен на 100% ,аз виждам нещата по същият начин!!!
                Реално обаче,като услуга получавам само " едно четене на грешки"!!...може аз да съм предубеден или при нас в провинцията да е така!?!??
                Персонално към теб колега- моите уважения....надявам се да не приемаш казаното, лично!!!
                Хубаво е когато "съфоромци" си помагат...във вашият случай сте и съграждани, това опростява нещата.
                Поздрави.

                Коментар


                • #38
                  От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                  Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                  Колега,със всяка твоя дума съм съгласен на 100% ,аз виждам нещата по същият начин!!!
                  Реално обаче,като услуга получавам само " едно четене на грешки"!!...може аз да съм предубеден или при нас в провинцията да е така!?!??
                  Персонално към теб колега- моите уважения....надявам се да не приемаш казаното, лично!!!
                  Хубаво е когато "съфоромци" си помагат...във вашият случай сте и съграждани, това опростява нещата.
                  Поздрави.
                  Колеги даите да престанем с това понятие "СТОЛИЦА ПРОВИНЦИЯ" всичко е до маистора.Както се казва който си го може си го МОЖЕ независимо къде живее!
                  Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                    Разглобяването не винаги е първото нещо, което трябва да се направи, особено при положение че има цяла система, която ти казва къде е проблема!
                    Аз лично така съм съсипвал бая, и после излиза по-скъпо цялата работа.
                    Ако те интересува само да си видиш грешката, и аз мога да ударя едно рамо (толкова за безплатно ). Пиши едно лично. Ако е за разбирането на грешката, kiki.t е твоят човек!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                      Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                      Тази тема съм я чел колега цялата!Та по въпроса със затапването на ЕГР и аз експериментитах като затапих само вакум маркучето на този клапан и резултата е следния!Чек лампата свети в ниските обороти и колата е по-тромава докато набира!След около 2000 оборота лампата гасне и колата не се удържа,та затова ме навява тази мисъл......!Но това ще покаже само диагностиката със 100 процента!
                      Здравей колега, какъв се оказа проблема при теб, че и на мен ми светва чек лампата от 2 дни след като оборотите паднат под 1000, а над 2000 гасне. Вакум маркучите са прегледани и нацепени няма, щото вече ми се е случвало от нацепени маркучи да светва, но сега изглежда са наред, та отхвърлям маркучите.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                        сега провери и мембраната на егр-а
                        Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                        Коментар


                        • #42
                          От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                          Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                          сега провери и мембраната на егр-а
                          ЕГР е със затапено вакум маркуче. Нужно ли е да се провери в този случай тази мембрана?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                            ако няма вакуум да го управлява, компютъра го засича по дебитомер (MAF) и пак светва чек. Чек-а изгасва на високи обороти, защото там егр-а трябва да е затворен и стойностите на маф-а си застават на място
                            Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                            Коментар


                            • #44
                              От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                              И аз да попитам...Имам Фронтера 2.2 ДТИ и при потегляне на баир се получава едно притрисане към задния мост. Ходих на тресачката и не са амортесьорите. Вдигнахме я на подемник но не открихме проблем по щанги, тампони и т.н. Между другото преди ми гълташе въздух и сменихме маркучите, махнахме кутията с филтъра (нафтовия). Купихме за Дачия, който е в метална кутия и го вдигнахме високо под капака. От тогава да чукна на дърво не ми е гълтала въздух. Но...днес жената се прибра от Гърция и на баирите я вкарала 2-3 пъти в авариен режим...На 2000 оборота вкл. авариен режим и не вдига оборотите. След това го изключва и си работи нормално. Дали има някаква връзка между притрисането при потегляне на баир обикновено като е натоварен двигателя и това с оборотите и аварийния режим. Направо губи мощност и имаш чувството, че ще те остави на баира....А мисля вече да подкарвам кън хижа "Марица", "Заврачица", "Беговица", "Безбог", Тиха Рила, Винтчето и т.н....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Диагностика на Фронтера 2.2дти

                                Искам да попитам възможна ли е смяната на автоматична скоростна кутия с ръчна. Вчера автомата на Фронтерата ми отказа под Безбог като работи само задната скорост. Предният ден ходих без проблем до х. Яворов и слязох...
                                И ако си намеря ръчни скорости къде мога да очаквам проблеми при смяната...?
                                Благодаря предварително за мнения!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X