Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спецификации за трансмисионно масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Спецификации за трансмисионно масло

    Аз съм пускал конкретно запитване до производители на масла. Винаги отговора е бил, че масло отговарящо на GL4 и GL5 едновременно е винаги по-добре от само GL4. Питал съм във връзка с пуснатата от мен тема. Всички съвети, които получих от колегите тук се потвърждават на 100%. По-скоро мазането не се постига със сяра.
    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

    Коментар


    • #62
      От: Спецификации за трансмисионно масло

      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
      GL4/GL5 комбинирано не мога да коментирам, но не мога и да се доверя на информацията от продавачите без да проверя.
      А, на продавачите определено не трябва да се има никакво доверие.
      Каквото трябва си го пише на самата бутилка. Хубавите модерни (и скъпи) масла за скорости обикновено поддържат и двете спецификации и свободно се ползват в обикновените класически ръчни скоростни кутии, от което може да има само плюсове. Просто при тях корозиращия ефект върху цветните метали или е елиминиран с допълнителни добавки, или качествата им, за да отговарят на GL-5 спецификацията, са постигнати по друг начин, вместо по класическия.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Спецификации за трансмисионно масло

        Изпробвано е върху една от най-капризните скоростни кутии - ВАЗ-2108, на която масла GL5 доказано и повтаряемо убиват синхронизаторите за 1000-2000 километра, не повече. С българското GL4 + GL5 минаха вече 15000км и все още включват мазно.

        Коментар


        • #64
          От: Спецификации за трансмисионно масло

          Здраейте,значи за LSD си трябва GL5 а за скорости и раздатка GL4 .

          Коментар


          • #65
            От: Спецификации за трансмисионно масло

            За дифове - GL5.
            За дифове с LSD - GL5 специално за LSD
            За скорости и раздатка - GL-4 или GL-4+GL-5 (трябва да поддържа и двете, и това да си го пише на опаковката).

            Това е горе-долу най-честия случай. Все пак консултацията със съответното ръководство никой не я отменя. Някои възли си имат специфики понякога, като например ATF масло в раздатката, или съвсем специално масло в дифовете, правено специално точно за тях.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Спецификации за трансмисионно масло

              Намерих тая тема, та да попитам някои неща, защото искам да си сменя маслото на ск. кутия, но незнам какво да сложа. Значи става дума за бусче Деу Дамас. По книга го дават да се кара с Shell XGP 75w/85. След доста търсене обаче такова никъде не намерих. Някой знае ли с какво може да се замени. А също в книгата не пише маслото какво трябва да е - синтетика или минерално. Има ли значение ? Със синтетика ли е по-добре? Също за диференциала пише че трябва да е маслото със спецификация GL-5, но за скоростите нищо не пише. Дали за скоростите пак е същото ? Аз доколкото четох по горе в тая тема за товарни коли се препоръчва маслото да е GL-5 и си мисля че такова трябва да е ? А за диференциала ми защо дават масло със спецификация 90w(GL-5) ? Нали два индекса трябва да има ? Защо е само 90w ?

              Коментар


              • #67
                От: Спецификации за трансмисионно масло

                Ако "книгата" е преведена на български по традиционния за българските вносители начин, нищо чудно. Но аз бих подходил по един от двата начина:
                1. бих потърсил в интернет (и тук някъде има връзка, но не се сещам къде) каталог за масла на някой голям производител. Там да си намеря автомобила и да взема поне ориентировъчни данни.
                2. бих взел някое масло с двете спецификации - GL-4 и GL-5, вискозитетен клас 75W90. Такова ще става и за двата агрегата и вероятно ще надвишава с много всякакви техни изисквания. Такива, синтетични и полусинтетични има от много производители, така че имаш избор за цена и доставчик.

                Коментар


                • #68
                  От: Спецификации за трансмисионно масло

                  http://www.olyslager-lubricants.nl/F...ope/Select.asp
                  Например в този каталог може да се провери. Поне в този аз рових последно. А от колеги разбирам, че и маслата си заслужават.
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #69
                    От: Спецификации за трансмисионно масло

                    Налях синтетика 75w/90, GL-4/GL-5, малко измислена някаква италианска - Xtreme. Нищо, никъде не намирам за това масло. Един познат обаче ми каза че няколко от колите си е карал с такова масло и всичко е било наред и предвид и цената му си го взех. Дано всичко е наред

                    Ей тва последното е моето: http://www.axxonoil.com/transmission.html
                    Последно редактирано от azmanov; 06-07-11, 17:03.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Спецификации за трансмисионно масло

                      Не знам на каква цена си го взел, но има подобни, с по-добри показатели. Освен това, ако по книга ти се препоръчва работен вискозитет 85 то вискозитета на новото масло е доста по-висок от препоръчваното. Според мен може да имаш и проблеми зимата. Просто минах по тоя път, защото точно като теб не намирам подходящото 75W85. Аз също в момента съм със 75W90 но на Кастрол, което доста се доближава до препоръчваното за моята кола 75W85 и не е зле, въпреки че ако си намеря, правилното, веднага ще го сменя.
                      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                      Коментар


                      • #71
                        От: Спецификации за трансмисионно масло

                        Колко да е голяма разликата между вискозитетните класове 85 и 90 ? Още повече, за поизносени агрегати с нарастнали хлабини? Според мен, нищо му няма за през зимата.

                        Масла с по-добри показатели има, но те обикновено са лоши по паричния показател. А ако да сипваш в някакъв агрегат малко по-добро от предписаното масло има смисъл, то много по-добро - няма никакъв, той просто няма с какво да го оцени.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Спецификации за трансмисионно масло

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Колко да е голяма разликата между вискозитетните класове 85 и 90 ?
                          Ами при конкретните масла, мен лично ме притеснява разликата м/у маслата на студено. Препоръчаният му ШЕЛ има вискозитет при 40гр. 64.8mm2/s, а това което е сипал беше 125mm2/s. Разликата е два пъти. На топло не е толкова голяма, но не и малка.
                          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                          Коментар


                          • #73
                            От: Спецификации за трансмисионно масло

                            Сега като им видиш и допусковите полета на тия числа, ...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Спецификации за трансмисионно масло

                              Така е, зимният индекс е еднакъв. Но производителя все пак е избрал масло с еди си какви вискозитети, а в случая се отдалечаваме доста. То и по-гъстото масло ще стане с такива вискозитети но при по-високи температури. Искам да кажа, че по-вискозното масло, може и да не се окаже по-добра защита за дадения агрегат, а обратното, въпреки спецификациите. Докато е студена кутията, може да липсва мазане в някои точки. Така си мисля де.....
                              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                              Коментар


                              • #75
                                От: Спецификации за трансмисионно масло

                                Знам че тва масло не може да се сравнява с Кастрол примерно, но и затова цената му е такава. Зимата може да го сменя. Добре и с какъв вискозитет да го търся ? 75w/80 ли е по-подходящ ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X