Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спецификации за трансмисионно масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Спецификации за трансмисионно масло

    Първото се сипва в скорости, второто - в дифове.

    В книжката на возилото ти трябва да пише. По приндип в дифовете се сипва 80W90 или дори 75W140. В книжката ти най-вероатно пише 80W90, и с това ще му е по-добре от с другото.

    Ако имаш LSD диф, за него трябва специално масло или добавка за LSD, в противен случай ще останеш без LSD, отделно дето докато още работи, LSD-то няма да работи като хората с обикновено масло.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Спецификации за трансмисионно масло

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Първото се сипва в скорости, второто - в дифове.

      В книжката на возилото ти трябва да пише. По приндип в дифовете се сипва 80W90 или дори 75W140. В книжката ти най-вероатно пише 80W90, и с това ще му е по-добре от с другото.

      Ако имаш LSD диф, за него трябва специално масло или добавка за LSD, в противен случай ще останеш без LSD, отделно дето докато още работи, LSD-то няма да работи като хората с обикновено масло.
      В книжката пише за дифовете 80W90. Но нали и на другото работния вискозитет е същия - 90. Спецификацията GL5 я удовлетворява. Освен това е синтетично а не минерално. Ако не става може би в присадки е разликата?
      Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

      Коментар


      • #18
        До: Спецификации за трансмисионно масло

        Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
        В книжката пише за дифовете 80W90. Но нали и на другото работния вискозитет е същия - 90. Спецификацията GL5 я удовлетворява. Освен това е синтетично а не минерално. Ако не става може би в присадки е разликата?
        За това не знам. За съжаление какви присадки има едното и какви-другото, никой няма да ти каже.

        Принципно щом е GL-5 значи става за диференциали. Щом е и синтетика - сигурно още по. Уж е малко по-рядко от другото. макар че при високи температури, предвид че е синтетика, може и да се представя по-добре от еквивалентното му минерално 80W90.

        А каква е джипката?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Спецификации за трансмисионно масло

          Джипката е на мой близък приятел - Rexton 2,7Xdi.
          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

          Коментар


          • #20
            До: Спецификации за трансмисионно масло

            Та, с други думи, на един обикновен диференциал, с предписано минерално масло 80W90 GL5, не е проблем да се сипе синтетично 75W90 GL4/5?
            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

            Коментар


            • #21
              До: Спецификации за трансмисионно масло

              Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
              Та, с други думи, на един обикновен диференциал, с предписано минерално масло 80W90 GL5, не е проблем да се сипе синтетично 75W90 GL4/5?
              Не би трябвало да има проблем.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: До: Спецификации за трансмисионно масло

                Здравейте колеги.

                Да възобновя малко темата. Малко да припомня. Маслото по вискозитет за моят автомобил е 75W85. Карам в момента с Тутела Кар Техникс 75W85 и нямам особенни забележки. Проблеми с превключването няма, но определено има разлика при различни температури. И то не в усилието. Просто все едно ще "изхрупа" но всъщност включва без проблем. Някак си по-твърдо е по някой път. Та не знам. Маслото е вече на 50 000км. и май ще го сменя. Ето го и него http://www.flitalia.it/en/fl/compone...od/Itemid,254/
                Замислям се и над това http://www.agip.eni.it/agip/SchedaPr...codProd=001271

                Но отново ме притеснява разликата във вискозитетите. От горните постове на колегите разбирам, че нещата са на кантар. Освен това си мисля, че с второто може да се вдигне разхода. И вообще то като цяло е по-гъсто, дали няма да има проблеми с превключването?
                Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                Коментар


                • #23
                  От: До: Спецификации за трансмисионно масло

                  Да не оставям недовършена темата.

                  Смених маслото с Agip Rotra Lsx 75W90. Водят го пълна синтетика. Въпросните симптоми изчезнаха веднага. Остава да видим как ще е зимата.
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Спецификации за трансмисионно масло

                    Сега сутрините позахладняха. Имаше такива и с 5гр. Направи ми впечатление, че противно на мойте очаквания, скоростите се превключват изключително лесно. Споменатите по-горе симптоми, вече 5 000км. не са се проявявали, което ме кара да си мисля, че предишното масло Тутела е било на края на ресурса си.

                    Просто споделям, може да е полезно.
                    Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спецификации за трансмисионно масло

                      Мда, и аз съм имал такива случки. Различни трансмисионни масла, уж с еднаква спецификация, пък се държат коренно различно. При това не винаги по-скъпото пасва по-добре, предимно на скоростни кутии.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спецификации за трансмисионно масло

                        Е, ама AGIP Rotra LSX 75W90 - 32лв./л.
                        Tutela Car Technyx 75W85 - 20./л.

                        В случая по-скъпото е по-добре. Притесняваше ме, че е по-гъсто, въпреки че зимните вискозитети и на двете са 75. Или точно това си имал в предвид.
                        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Спецификации за трансмисионно масло

                          Айде пак тази тема.

                          Имам въпрос. По чуждоземни сайтове прочетох, че GL5 спецификация, си е по принцип нежелана за скоростна кутия. Това било така, защото има по-добри смазочни качества и за зъбчатките добре, но не и за синхронизаторите, защото те работят с триене все пак. Излиза, че с масло отговярящо на GL4 и GL5 синхронизаторите ще работят по-лошо от такова отговяряща на GL4 или GL4+.

                          Какво е вашето мнение по въпроса?
                          Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: Спецификации за трансмисионно масло

                            Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                            Айде пак тази тема.

                            Имам въпрос. По чуждоземни сайтове прочетох, че GL5 спецификация, си е по принцип нежелана за скоростна кутия. Това било така, защото има по-добри смазочни качества и за зъбчатките добре, но не и за синхронизаторите, защото те работят с триене все пак. Излиза, че с масло отговярящо на GL4 и GL5 синхронизаторите ще работят по-лошо от такова отговяряща на GL4 или GL4+.

                            Какво е вашето мнение по въпроса?
                            Проблемът на GL5 в скоростите е чисто химически. Сяросъдържащите добавки в GL5 маслата, които забавят износването на желязото, ускоряват износването на цветните метали. При маслата GL4 + GL5 мазилният ефектът от сярата е постигнат по друг начин, без сяра, така че да се проявява и върху цветните метали. Затова, такива масла са напълно подходящи за скоростни кутии, които изискват GL4 и страдат от "чисто" GL5.

                            Наливай смело, както правя и аз. Резултатът е силно положителен.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Спецификации за трансмисионно масло

                              Е аз съм с такова(http://www.uleiauto.ro/phpeuri/oilur...X%2075W-90.pdf) и наистина има положителен резултат, ама като четеш много, по някой път боли глава и почваш да се объркваш.
                              Да наистина и аз прочетох, че за тези масла, които удовлетворяват и двете спец. мазилните качества се постигат по друг начин.

                              Благодаря!
                              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                              Коментар


                              • #30
                                Re: От: Re: Спецификации за трансмисионно масло

                                Добре де, ама триенето на синхронизаторите? Те нали изравняват ъгловите скорости, за да не хърка. И там е по-малко триенето. Как става цялата работа тогава?
                                Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X