Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно-съвет за GPS, основно за море ще се ползва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно-съвет за GPS, основно за море ще се ползва

    Здравейте. Първо историята:
    Имам 2 PDA - Loox 720 и Axim х30 High. Тъй като Аксим-а не ми е необходим мислех да го дам на баща ми да си го ползва като излиза в морето. Купих и един Bluetooth GPS - Haicom BT-405III. Инсталирах Russa, конвертирах картите от Bgtopomaps и всичко тръгна перфектно - идеални карти за което съм страхотно благодарен! След като размислих обаче реших, че комбинацията ПДА+GPS не е удачна за в морето и стигнах до извода да му купя отделно ГПС устройство. То ще се ползва също и в гората, като помощно средство.
    Та на въпросите:
    Първоначално след четене във форума се бях спрял на Alan Map 500, супер много ми хареса идеата за SD слота за карта, но след като видях начин, че няма как да се качват гарминските карти се отказах. Има ли все пак някакъв шанс да се конвертират и качват тези карти и ако да как?
    След това се спрях на Garmin eTrex Legend. Видях че има 8МБ памет, което ми се струва малко. Все пак картите от топомапс са около 30МБ. Въпроса ми е за каква част е достатъчна тази памет? Мога ли да кача морските карти и крайбрежието около 150 КМ към сушата? Има ли разширителен слот за памет? Все пак баща ми не разбира много от ПЦ-та и аз както ги кача така ще си остане.
    Другия въпрос е ако може да препоръчате друг модел от този ценови клас, като условието е да могат да се качват карти.
    Доста въпроси станаха, но благодаря на отзовалите се предварително!

  • #2
    Виж в архива, търси съобщенията на Николай Андреев. Той писа много по случая, и е моряк.

    Коментар


    • #3
      Здравейте,

      току що купих Garmin eTrex Legend. В комплекта влизат още
      Кабел за данни
      кабел за запалката
      Държач за колата
      Държач за мотор
      платих около 150 Евро, надявам се не съм се набутал много

      Мерси на Стефан за бързата реакция! Ако имам въпроси като пристигне, ще ги поствам тук.
      Поздрави.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от jivkojj
        Здравейте,

        току що купих Garmin eTrex Legend. В комплекта влизат още
        Кабел за данни
        кабел за запалката
        Държач за колата
        Държач за мотор
        платих около 150 Евро, надявам се не съм се набутал много

        Мерси на Стефан за бързата реакция! Ако имам въпроси като пристигне, ще ги поствам тук.
        Поздрави.
        Защо не погледна и "морския" Garmin 76Csx?

        Коментар


        • #5
          Работата е че пазарувам в ebay, а най-голям избор има през уикенда, когато е и най скъпо де, щото хората са си удома, а ще пътувам скоро до БГ и да му го занеса като подарък един вид.
          Не знаех за Garmin 76Csx, сега го видях, наистина е чудна машинка, но в момента няма текущи предложения за близката седмица-две. Видях и цената му- 365Еуро, което все пак е доста повече от това което платих за Легенд-а. Ще видя, ако този не му върши работа, бих го продал и ще му купя такъв, но все пак човека има само рибарска лодка и не излиза толкова често в морето.

          Коментар


          • #6
            аз ползвам legend от близо три години и не мога да се оплача.
            проблем са му горите и клисурите, които в морето не са особено силно изразени , така че мисля, че ще върши добра работа.
            честито

            Коментар


            • #7
              Поздравления за доброто отношение, което имаш към баща си. Дай Боже всеки му!
              Обаче за тези пари можеше да купиш много приличен ехолот/фишфайндер. Ако човека си има, извинявай.
              Etrexa не е много удачена серия за море. Ако можеш върни го, дори най-елементарния GARMIN 72 е по-добър избор.
              Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

              Коментар


              • #8
                Получих Етрекс Легендата.
                Не съм го пробвал в "рабтни" условия, само му качих картата на източна България от бгтопомапс. Впечатлението ми е че процесора му в сравнение с ПДА-то (с Русса и абслоютно същата карта) е много-много бавен, не става да се скролира изобщо по картата. Иначе ми хареса, че е стабилен като изработка, не изглежда крехък. Трябва да видя дали има начин да "олекотя" някакси картите на крайбрежието, в краен случай мога да ги махна и да остава само морските.
                Погледнах и 72 модела, също е добре, само дето му е малко паметта.
                Междодругото някой има ли представа какви процесори имат тези машинки вътре? Иначе баща ми си няма фишфайндър, ще го питам дали му трябва да го оборудвам и с такова.
                На CeBIT видях GARMIN система за море - GPS, ехолот, фишфаиндър и радар (или локатор - дето се върти на мачтата) и всичкото закачено заедно в нормална Ethernet мрежа и с голям екран. много ми хареса, жалко само дето няма каде да го монтирам , още повече че и цената не ми се видя прекалена.
                Междодругото някой ползва ли MaxSea? Един колега има яхта и много ми я хвали.

                Коментар


                • #9
                  Здравей ,
                  Ползвам Garmin Legend на море и съм доволен от него , даже не бях слагал и допълнителни карти .А относно 8-те МБ памет сам изтеглил подходящ пакет от карти. Бг е 3МБ - пътища и големите градове , музеите и улиците във варна ги има ,останалото място сте стигне за морската карта на К2 и никоя друга планина . Сте ме затрудни да ти кажа от къде сам ги дръпнал , така че ако те интересува търси на е-mail или ICQ .
                  Успех

                  Коментар


                  • #10
                    Две години ползвам GPSMAP 76s в морски и туристически условия Паметта е 24 Мб та последно качвам подборки. НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ НА МОРЕ !!! За разлика от другите серия 76 освен че е с много голям екран /по голям дори от 60 / а ПЛУВА в вода.Тази опция веднъж го спаси. Когато си на плаване това е най важната опция!!! Естествено като всеки Гармин е херметичен. Добре е за морски да имаш "S"- компас и барометричен сензор. Просто си караш само по ГПС. Не се разсеиваш с допълнителни инструменти....
                    Препоръка! да е 76 та серия обезателно да е "S" много желателно.
                    Oтносно опциите "C" и "x" добри са но изобщо не са наложителни особено "x" при положение 4е жв открито море се ловят винаги повече от 8-9 спътника понякога и 11...
                    Живота е тръгнал от морето-
                    Човека се завръща там....

                    [url]http://ftp.domainbg.com/krasi_k/[/url]

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X