Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

    Колега можеш ли да ми направиш чертеж на предната капачка ,тази която притиска лагера който искаш да смениш.А относно лагера аз сложих полски .

    Коментар


    • #62
      От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

      За Словашките ЗКЛ, ЗВЛ мога да кажа, че според цената е и качеството. Доста са по- добри от китайските варианти, но пък и доста по-лоши от ФАГ и СКФ. Примери от реална употреба, където имам наблюдения:

      - при употреба в перални, транспортни ленти, главини мото - нямат проблеми, обаче, при използването им в автогенератори, бензинови двигатели на градинска техника - не издържат и съответно не бих препоръчал използването им при високооборотна техника с всекидневно многочасово натоварване.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #63
        От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

        Какво ще кажете да се замени с два конусни ролкови.
        На SKF са по 60лв тоест 120 ще излезе но дали няма да се получи по добре?
        За размерите на капачката, трябва да изкарам лагера а докато не купя друг няма да го вадя.
        Ще видя какво може да се замери без да се вади.

        Каква марка е този полски лагер за да го потърся?
        Последно редактирано от 1georgi; 14-08-16, 11:06.

        Коментар


        • #64
          От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

          Не е вариант с 2 конусни лагера ,няма да имаш точност на шпиндела.

          Коментар


          • #65
            От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

            FLT това фирмата производител. Ако можеш да изчакаш до сряда ще ти кажа и цена.

            Коментар


            • #66
              От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

              Това е което успях да сваля като размери, дано да ми разбереш чертежа.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1061.JPG
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5723103

              Разбрах от къде са били фините метални частици.
              На снимките изглеждат по добре от колкото са.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1054.JPG
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5723106

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1055.JPG
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5723107

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1056.JPG
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5723109

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1057.JPG
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5723111

              Явно се е отлепил повърхностния закален слой от дисковете.
              Добре че преди няма и месец ми попадна един изгодно и го вземах.
              На какво се дължи това според вас, дали е некачествена закалка.
              Този съединител е бял на цвят, а резервния ми е черен от закалката.

              Ето тук се вижда вече сглобен, говоря само за вътрешната част която е с дисковете.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1059.JPG
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5723112

              Коментар


              • #67
                От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                Точно тия пластини обикновено са закалени целите, както е на новия ти съединител.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                  Тъй като разкулачих струга, реших да изпълня един отдавна замислен проект.
                  Аз съм висок и струга ми идва нисичък, освен това разстоянието между тялото и тавата е много малко и трудно се почиства.
                  Реших да повдигна тялото от тавата, ето и някоя снимка.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1063.JPG
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5723464

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1066.JPG
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5723465

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1068.JPG
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5723466

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1070.JPG
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5723467

                  Остава да направя наклон на ламарините и една тавичка която да се вади.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                    Не знаеш в какъв филм си се вкарал с това разглобяване . Бедна ти е фантазията как се центрова съосието на скоростната кутия спрямо паралелите и задното седло . Аз един път го играх тоя филм и със сигурност без да е крайно наложително няма да го повторя .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                      Когато го купих бях го разглобил по съшия начин и нямах никакъв проблем.
                      От зад двата винта които центроват кутията не съм ги пипал от пред е на щифт.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Не знаеш в какъв филм си се вкарал с това разглобяване . Бедна ти е фантазията как се центрова съосието на скоростната кутия спрямо паралелите и задното седло . Аз един път го играх тоя филм и със сигурност без да е крайно наложително няма да го повторя .
                        Изглежда по-страшно отколкото е в действителност...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                          Аз си мисля с лазер не става ли, на супорта захапва едно лазерче за 3 лв в китайският магазин, а отсреща се слага подпората "задното седло" и точно в центъра я стрелкаш с лазерчето защо да не се получи.... нещо такова имам предвид ))))))))
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:591702.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5724400
                          ПС.. снимката е на някой колега от форума. сори че я надрасках...

                          Иначе да си призная фрезичките са ми по на сърце от струговете
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #73
                            От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                            Привет! Извинявам се, че пиша в темата на колегата, но... Изпадна ми струг ТОС S32, в леко небрежно състояние, но работещ. Това, което се набива на очи е, че паралелите до вретеното, леко са износени, вижда се ръбче от около 3-4 десети от милиметъра. дали това ще влияе много на точността? И цена от 1500 лв., нормално ли еза такава машина? Благодаря ви!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                              А как ще центрираш лазера спрямо центъра на шпиндела? Говорим за стотни, примерно 2 стотни (0.02мм).

                              Има си процедура за това и се прави без никакви лазери - трябва само 20-30см парче дебело желязо и микрометър да му се мери диаметъра. Моя съм го закротил ако помня добре на 2 стотни конус на 200мм (бяха 5). Седлото пак на толкова някъде (бяха 8 ). Нещо като 3-4 часа пускане на дребни стружки, мерене и побутване, стягане, развиване, почукване.... Но чак страшно не е.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                                Е па, то по същата логика, щом не можеш да хванеш лазера така че да е успореден с линеалите и с задното седло, не можеш да хванеш и детайла който ще го обработваш, иначе си прав, играчка ще си е да го нагласиш....

                                А иначе до лазера си донякъде прав, не виждам как бай иван от село челопечене си наглася 30 годишният руски струг с лазер
                                ама е просто като идея, взета от лазерните нивелири, които вече са стинки а преди бяха космически кораб..

                                Мисълта ми беше, някой ако има 3 лева, за прежалване, може да ги прежали да провери идеята дали става или не, ако не става една бира от мен, тъкмо ще си възвърне финансовите загуби от експеримента!!!
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X