Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    Колеги, аз съм оценител и тъкмо тези дни ще оценявам малко техника, която не е необходима на едно бивше ТМТ - сега Професионална гимназия. Ако някой се интересува от стругове, колонна бормашина, центрови шлайф и два броя ГАЗ 53 да се обади - мисля, че ще мога да бъда полезен. Естествено техниката не е нова! Повтарям - не става дума за нови машини.
    Колега ако е възможно да ми обясниш как се формира цената на една стара металорежеща машина която по документи примерно одавна е на стойност нула лева . Вече повече от двайсетина години се занимавам с такива машини а нямам никъква представа как им се определя стойноста примерно след бракуване. Срам все пак съм машинен инженер. Преди 5-6 години в работата идваха едни оценители които през живота си не бяха виждали струг за един ден написаха едни цени по заглавията на машините най скъпия струг сега ми е 1300 лева добре че погледнах преди да си занесат оценките при шефовете за одобрение защото универсалите за струговете понеже звучат като нещо което трябва да върши много работа ми ги бяха оценили по 3000 лева та като ги разходих из цеховете и им показах кое къкво е и на колко години е от универсалите набързо свалиха по две нули както и от много други неща. Ако методиката е тайна може и на лични.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

      Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
      Имам само люнета останал и ако го искаш ще ти го подаря. Друго да ти кажа за тия стругове, нямат помпа за маслото. Като свалиш капака за доливане провери всички отвори под легенчетата, да няма някоя запушена тръбичка. Аз години наред му сипвах М10Д и нямат отказ.
      Аз седло си намерих, ама това люнет не знам какво е.
      Аз не съм професионалист и затова не ми е ясно, сигурно съм го виждал, а пък може и да съм ползвал ама имаето не му го знам.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #33
        До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
        Аз седло си намерих, ама това люнет не знам какво е.
        Аз не съм професионалист и затова не ми е ясно, сигурно съм го виждал, а пък може и да съм ползвал ама имаето не му го знам.
        Люнетите са два вида подвижен и неподвижен подвижния се хваща с два болта за супорта и се движи с него служи при обработка на дълъг детайл да го "подпира" и да предотврати отбиването. На неподвижния функцията му е сходна пак при детайли с голяма дължина когато е примерно тръба с голям диаметър и се налага обработката в двата края естествено няма как да се подпре на център тогава се качва на неподвижния люнет там лежи на три регулируеми точки детайла се центрова да не бие с индикатор и се обработва използва се също и когато детайла е дълъг и тежък и в средата "провисва" . Днес ще щтракна няколко снимки.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

          Разбрах. Виждал съм.
          Имам подвижен, ама е без ролчиците към него.
          Т.е. предполагам че трябва да има някакви ролчици или лагерчета, които да лагеруват с детайла, ама ги нямам при мен.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #35
            До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

            Не съм виждал фабричен подвижен за Ц8. Винаги сме си правили допълнително. Моя е неподвижен. Там дето опира в детайла е с пети от графитен или фосфорен бронз. Те се износват, но лесно се подменят.
            0888543685 Валери

            Коментар


            • #36
              До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

              Колега ако го подаряваш тоз люнет,да ти пратя координати?

              Коментар


              • #37
                До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                Колега ако го подаряваш тоз люнет,да ти пратя координати?
                Идвай в Банкя и си го взимай, че не ми се разправя с куриери. От Ц8М е ако има значение.
                0888543685 Валери

                Коментар


                • #38
                  До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                  Ееее мерси много,ама ми е много далечко,само 350км. в едната посока,но карай ти да си жив и здрав.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                    Радослав Райчев Вземи я качи някъде тая документация да могат всички да си я свалят. Към струга имаше ли зъбните колелета за лирата?
                    Някой знае ли от къде могат да се намерят и изобщо могат ли?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                      Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
                      Радослав Райчев Вземи я качи някъде тая документация да могат всички да си я свалят. Към струга имаше ли зъбните колелета за лирата?
                      Някой знае ли от къде могат да се намерят и изобщо могат ли?
                      Цяла тема сме направили с паспортите на металорежещи машини . Там има и на новия модел С8 паспорта стария е по близък до С5 ако колелата стават от С5 в работата имах някъде попиляни такива.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                        Новият паспорт съм го смъкнал въпроса е че исках да видя за стария.
                        Идея си нямам дали колелетата от с5 стават но ще се поразтърся.
                        Всъщност ми хрумна дали някъде немогат да ги изработят? Има доста фирми които предлагат изработка на различни детайли имат машини що пък да не могат да ти нарежат и зъбните колела за струга.
                        На колегата струга е С8М нали? колко му е междуцентровото разтояние на този модел? и с какво по новият е по добар.
                        Цялата работа е че ми предлагат един такав самоче човека дето го предлага не разбира и незнае има ли окомплектовка няма ли изобщо нищо не знае. И се подготвям да знам как да реагирам като отида да го гледам тоя струг.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                          Е сега ходих да го меря. Около 700 мм. е м/у центрите. Колела се намират. На битака взех цоловото 127 зъба за 20 лв. ново. За разликите като гледам има разлика в съединителя. На 8М някак "плува" нагоре-надолу ръчката. Не знам дали има други разлики освен дизайна.
                          0888543685 Валери

                          Коментар


                          • #43
                            До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                            Добре бе чета тука паспорта на ц8 и виждам че са дадени примерно 13 колела за милиметровата и 16 за цоловата резба. като им гледам зъбите обаче и за милиметровите има 127 зъба и за цоловите. това сега едно и също колело ли е което се използва и при двата типа или са две различни колелета със по 127 зъба?
                            Има и други които се повтарят.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                              Гледам за стругове се разправяте.когато купих моя не ми се даваха излишни пари за тифазен ток и с няколко трика пресадих монофазен 2,2кв. Нямам проблеми .Оригиналния си стои ако още имаш зор свиркаи.
                              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Купих си НОВ струг C-8. Търся двигател и документация.

                                Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
                                Добре бе чета тука паспорта на ц8 и виждам че са дадени примерно 13 колела за милиметровата и 16 за цоловата резба. като им гледам зъбите обаче и за милиметровите има 127 зъба и за цоловите. това сега едно и също колело ли е което се използва и при двата типа или са две различни колелета със по 127 зъба?
                                Има и други които се повтарят.
                                Как 13-16 ? Да не броиш и тия в кутията на винта? При мен са 4-5.
                                0888543685 Валери

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X