Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на вода в купето на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на вода в купето на Фронтера

    Здравейте!
    След вчерашните валежи, днес забелязах, че в краката до шофьорското място има локва, която си се пълни регулярно с вода като си седи на място и само дъжда я вали... (Фронтера Б 99 г...дизел 2.2 16v....къса база)
    p.s. Забелязах , че гуменото уплътнение на предния прозорец(отвън) точно по средата има луфт и не е прилепнало за прозореца...а точно там няма болт с който да го затегна..
    Възможно ли е от там да тече водата?

  • #2
    До: Теч на вода в купето на Фронтера

    По-скоро провери пластмасите през който минават чистачките, ако са разместени може да влиза оттам.
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

    Коментар


    • #3
      До: Теч на вода в купето на Фронтера

      Не може. Моторчето и рамената са извън купето и няма от къде да влиза през тях. Най-вероятно е от уплътнението на стъклото или ако се е напълнила с листа прелива през парното.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Теч на вода в купето на Фронтера

        Моята Астра също имаше такъв проблем.Беше събрала даста кал и листа около входа за въздух в купето.Като я изчистих всичко се оправи.

        Коментар


        • #5
          До: Теч на вода в купето на Фронтера

          Значи да залепя със силикон евентуално уплътнението на прозореца...
          да изчистя ако има листа и кал "входовете за въздух за купето" и "през парното"(само че честно да си кажа не знам къде са тези входове...под пластмасите за чистачките или???)

          Коментар


          • #6
            До: Теч на вода в купето на Фронтера

            Първоначално публикуван от DTL Преглед на мнение
            Значи да залепя със силикон евентуално уплътнението на прозореца...
            да изчистя ако има листа и кал "входовете за въздух за купето" и "през парното"(само че честно да си кажа не знам къде са тези входове...под пластмасите за чистачките или???)
            Като вдигнеш предния капак в основата на капака в двата края има дупки налей вода в тях и виж дали изтича между калника и вратата, ако да значи няма какво да чистиш. А със силикон залепи всичко което ти се стори скъсано или отлепено като уплътнение.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Теч на вода в купето на Фронтера

              Събрал си вода в пространството под чистачките..и аз го имах същият проблем. Това става когато се запушат двата отвора ляв и десен. Трябва да махнеш чистачките после развиваш винтовете на "нещото" под тях ,намираш един хубав тел / за десния с по голяма дъжина/ и буташ към кълниците.
              И недей да спираш под дървета .....често
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                До: Теч на вода в купето на Фронтера

                Ха,мойта пък протече от пластмасовия таван.Свалих го залепих тефлонова лента(такава за уплатняване на прозорци) и пак го поставих,сега чакам некой порой че да разбера от там ли е влизало вода.Иначе профилактично ще проверя и аз тези канали отпред да не би и мен да ме изненадат,мерси.Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  До: Теч на вода в купето на Фронтера

                  Виж уплътнителя на жилото за газта/от към двигателния отсек/,моя се беше леко закъсал-силикон обилно на кръглата тапа с дупка за жилото и нямам проблеми втора година.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Теч на вода в купето на Фронтера

                    Има и една тънка гумена лента, която влиза в един тесен процеп по задния калник поне при мен и която се беше извадила - виж дали при теб не липсва случайно и от там да влиза вода.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч на вода в купето на Фронтера

                      Привет колеги, фронти не го бях карал скоро и днес забелязах, в момента в който потеглям, точно в този момент от дясната страна, ниско долу и в най-дясната страна потече малко вода, после гледах под решетката на чистачките да не би да е пълно с вода и да е запушен дренажния отвор, сухо беше, пипнах под стелката, също е сухо, погледнах покрай уплътненията на дясната врата, също сухо, като бръкна с ръка под таблото от вътрешната му страна е мокро, някакви идеи къде да погледна, водата е дъждовна 100%, ето и снимка къде и как е потекло вода при потеглянето и спря да тече и е вече сухо, което ми говори че докато е стояла на едно място и от дъждовете някъде се е събирало вода и потече като разклатих джипката.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0898.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5694617

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч на вода в купето на Фронтера

                        Провери гуменото уплътнение на Антената на покрива, с годините изгниват и започват да пропускат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теч на вода в купето на Фронтера

                          Първоначално публикуван от djoni1 Преглед на мнение
                          Провери гуменото уплътнение на Антената на покрива, с годините изгниват и започват да пропускат.
                          Провери, ако имаш шибидах, да не са запушени отворите за изтичане на водата. На леката ми кола има такива отвори, които отвеждат водата до калниците. Симптомите бяха същите като твоите, плюс мокра предна колонка от страната на запушената тръба. Предполагам, че може да е това. В сервиз със сгъстен въздух ми ги прочистиха и проблемът изчезна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теч на вода в купето на Фронтера

                            Фронтера А няма дренажни тръбички на шиебедаха. То е просто стъкло върху гумено уплътнение.
                            Течът е сниман и е видно, че идва някъде зад жабката. Там се намира вентилаторът на парното. Най-вероятно някъде по въздуховодите преди вентилатора има проблем и трябва да се прегледат.
                            Почти невероятно е на това място да се появи теч от към уплътнението на антената. Ако беше от там, щеше да капе от предния плафон.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теч на вода в купето на Фронтера

                              Според мен е запушен улука на радиаторчето на парното, то е Г образна тръбичка която излиза в двигателия отсек. Като се запуши с гнили листа и кал почва да прелива от кутията на радиаторчето и прави така. Трябва да се свали жабката да се махне гредата под жабката коят е на 2 винта, после да се отвие долния капак на радиаторчето и да се почисти.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X