Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как се прави вино?

    Еми нормално е постовете да се разреждат - заети сме.
    Ето доказателства:
    Прикачени файлове
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

    Коментар


    • #92
      До: Как се прави вино?

      Пък си имаме и специалисти-дегустатори:
      Прикачени файлове
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • #93
        До: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
        Става за пиене, но не и за хвалене.
        Здравейте любители на домашното вино.
        В последния си пост малко бях кисел като виното ми, заради вкусовите му качества тогава.
        Но сега нещата се пооправиха. Явно си трябва време за да доузрее.
        Сега мисля че е много добро.
        Наздраве!
        Прикачени файлове
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
          Кви дамадажанки бре мале за вино се говори само за бурета
          Мани дамаджани. Ми някой и други, по-страшни мерни единици употребляват:

          Първоначално публикуван от iai-bg
          Сока и част от смачканите зърна се събраха в един буркан...

          Айде наздраве.

          Някъде имаше едни предложения... А, я къде били:

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Момчета предлагам ви като ни станат вината готови да се съберем някъде да посумелиерстваме.

          Ако пък които сме далече един от друг..... По куриер взаимно да споделим производството си.

          Даже може да си спретнем импровизиран конкурс.
          А ся кво праим. Виртуални рабОти...
          Последно редактирано от cveti; 19-11-08, 21:35.
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • #95
            До: Как се прави вино?

            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
            Пружинке ти с тия количества си на път да се алкохолизирашАз срам не срам първия бидон 140л свършиизточих 20тина кила ама и тех преполових Нещо важно аз понеже го изпивам още в процеса кипене нема проблем ама ако прекипи трябва да го източиш в пластмасови и ли стъклени съдове иначе променя вкуса поздрави и приятни мигове край бидона
            Много внимавам да не се алкохолизирам !!!
            Откак боядисах едни филета с неестествения фабричен цвят на едно вино - не ми се купува цветна водичка, при положение, че си имам достатъчно боички вкъщи...
            И малко винце за акцент, на цвъртящи свински лентички ми е достатъчно и съм доволна ... Това е първият опит, затова така плахо с количествата...
            Имаме си няколко Аквариума у дома , но не е сигурно дали догодина ще са пълни с рибки или с винце Оказа се, че в стъклен съд бурната ферментация бива , а поддръжката е по-лесна ... А цаците (Саетата и Хелерите) да му мислят ...
            Наздраве!
            Последно редактирано от iai-bg; 19-11-08, 21:27.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #96
              До: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от inp
              Някъде имаше едни предложения... А, я къде били:



              А ся кво праим. Виртуални рабОти...
              Ми да действаме! Който иска бутилка от моето да пише едно лично, с адрес, и предпочитан куриер. Ама най-добре е наживо!

              То, да не ви даде повод човек, и почвате с доказателствата
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #97
                До: Как се прави вино?

                http://www.vinoto.com/display.php?page=procesi

                Коментар


                • #98
                  До: Как се прави вино?

                  Аааа , пораздвижихте се Като младо вино от избит чеп
                  До Стария : Абе наборе , предупредих те , че с това темпо ше отвориме тема : " От кой Винпром да изберем вино за Коледа ? "
                  Аз бях решил да подложа едно малко буре на процедура за отлежаване ( няколко години ) по предложени тук рецепти , ама май и тая година ще се отложи - не можах да намеря място къде да го скрия от себе си
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как се прави вино?

                    Какво отлежаванебе Владо на първия бидон без да искам неусетно му видях сметкатая има останали 10тина кила.Втория и той е готов почвам него.Абе за Нова година трябва да имам ама до рожденния ден 1 февруари едвали.Два бидона по 140 литра.Ако имам пари бих си сложил един тон та да си караш спокойно до напролет.Чудя се на хората оставили си вино да отлежава че на мене акълът ще ми е се там .И а да го пробвам как е сега а утре и айде няма го
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ми да действаме! Който иска бутилка от моето да пише едно лично, с адрес, и предпочитан куриер. Ама най-добре е наживо!

                      То, да не ви даде повод човек, и почвате с доказателствата
                      Ти личната я остави ! По- ми допада последната ти мисъл . Дайте предложения !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • До: Как се прави вино?

                        Пак да питам: мерлото ми е още мътно, а до Коледа остава само месец. На вкус няма и следа от захарност, само малко щипе на езика. Температурата в избата ми е 10 градуса. Част от същото вино, налято в стъклена дамаджана, вече се избистри и си го пием с кеф, но голямото количество не ще и не ще! Как да постъпя? Източване отново ли, бистрители ли, серен двуокис ли иска?

                        Коментар


                        • До: Как се прави вино?

                          Време иска колега, още малко време
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • До: Как се прави вино?

                            Мерлото е било сладичко и по бавно става.И избата 10 градуса му е хладно та затова .Не бой се ше го изпиеш няма да му се разминеПри мене избата е под кухнята само греди и дъски ги делят и е топло.За два месеца еликсирът се избистри кристал.Лечебната доза е два буркана на гладно и след яденето колко поемешИ сабале се събуждаш кукуряк
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • До: Как се прави вино?

                              Нещо се изпокрихте всички .Не им станало виното а.Пият и си траят
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • До: Как се прави вино?

                                Мисля си дали да не направя една обиколка да ви пробвам вината, да знам догодина какъв букет да спретна
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X