Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Имам едно питане,на 1 октомври направих червено вино ,и го бъркам всеки ден,въпроса ми е до кога се бърка,да спра ли вече или да бъркам до падането на шапката на виното.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Вино се прави ,с хубав материал!Бърка се около седмица,4-7 зависи от материала и температурата в помещението!Сега е топло така че 4 дена му стигат ,трябва да се запечати и след 40 дена трябва да се провери какво се случва!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Имам едно питане,на 1 октомври направих червено вино ,и го бъркам всеки ден,въпроса ми е до кога се бърка,да спра ли вече или да бъркам до падането на шапката на виното.
        Бърка се до падането на капака.Докато ври все се бърка.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
          Имам едно питане,на 1 октомври направих червено вино ,и го бъркам всеки ден,въпроса ми е до кога се бърка,да спра ли вече или да бъркам до падането на шапката на виното.
          На 6-ти е бил крайния период на бъркане,след това е вредно.

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Въобще не бъркам. Бърках само първия ден.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Колеги,никой ли не пие вече?
              Темата бая заленяла.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Колеги,никой ли не пие вече?
                Темата бая заленяла.
                А-а-а-а, Боголюб младши вече е наложил два петдесетлитрови бидона - с бел и с мешан (всичко различно от бяло) отел от асмите на дядо си.
                Много табиетлийски, направо бутикови ги прави вината поради малкото количество: махат със сестра си чепките, мачкат ръчно зърната, после им теглят по една бормашина с перка за бъркане на разтвори, затваря бидоните и пуска по едно маркуче отгоре в чаша с вода да бълбука без да се "аерира" заготовката. Първият опит беше неуспешен, вкл. изтекло вино през стара незакисната бъчва, вторият - иди-дойди, но третата му реколта миналата година беше разкош
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  А-а-а-а, Боголюб младши вече е наложил два петдесетлитрови бидона - с бел и с мешан (всичко различно от бяло) отел от асмите на дядо си.
                  Много табиетлийски, направо бутикови ги прави вината поради малкото количество: махат със сестра си чепките, мачкат ръчно зърната, после им теглят по една бормашина с перка за бъркане на разтвори, затваря бидоните и пуска по едно маркуче отгоре в чаша с вода да бълбука без да се "аерира" заготовката. Първият опит беше неуспешен, вкл. изтекло вино през стара незакисната бъчва, вторият - иди-дойди, но третата му реколта миналата година беше разкош
                  Радвам се,че има мераклии,само бормашината ми идва в повече.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                    Радвам се,че има мераклии,само бормашината ми идва в повече.
                    Бъркалка за строителни разтвори, бря, не си ли виждал? Така правят рИкия от кайсиЙ например - разбъркват заготовката за дижбри да изпаднат костилките и после изгребват с кепче, цедка или по друг начин костилките, щото "имало цианкалий в тях", да не го отделят докато втасват джибрите.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Бъркалка за строителни разтвори, бря, не си ли виждал? Така правят рИкия от кайсиЙ например - разбъркват заготовката за дижбри да изпаднат костилките и после изгребват с кепче, цедка или по друг начин костилките, щото "имало цианкалий в тях", да не го отделят докато втасват джибрите.

                      ООО виждал съм и съм ползвал,само че за вино е катастрофа.За ракия е ок.
                      Виното има душа и с дрелката му се такова мамата.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        Виното има душа и с дрелката му се такова мамата.
                        Е..., следващия път ще накарам дъщеря ми боса да сгази гроздето. Или синът ми да си доведе гадже да свърши тая работа. Щото легендата разказва, традициите повеляват и т.н.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Е..., следващия път ще накарам дъщеря ми боса да сгази гроздето. Или синът ми да си доведе гадже да свърши тая работа. Щото легендата разказва, традициите повеляват и т.н.

                          Най-добре е младите девойки да смачкат гроздето с крака.
                          Така придавали свежест и аромат на виното.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                            Най-добре е младите девойки да смачкат гроздето с крака.
                            Така придавали свежест и аромат на виното.
                            Да, де. Обаче дъщеря ми е на път да стане "стара мома" та ще разчитам на Боголюб-младши да осигури мачкащите с крака.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Е..., следващия път ще накарам дъщеря ми боса да сгази гроздето. Или синът ми да си доведе гадже да свърши тая работа. Щото легендата разказва, традициите повеляват и т.н.
                              До 12г възраст.

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                До 12г възраст.
                                Да, бе, да? Напротив, френската традиция например повелява млади девици в... месечен цикъл да друснат енергично босо хорце в гродето, та да капне още нещо там... Какви 12 години?!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X