Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Я са аз малко да разлаем ............. съфорумците!!!С риск да ме нахокате ама аз ще Ви питам?
    Имам възможност да си взема това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bachva_za_vino_barik_100_L_281_1.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5694969
    то не че друг няма де ама аз мога да си го взема от производителя,а той е в Македония.
    Кво пишат за него:

    "Детайли
    Полиетиленови, парафирани бъчви за вино са предназначени за съхранение на вино, ракия и ферментацията на гроздова мъст. Вътрешната страна на полиетиленовата бъчва е трайно покрит с парафин, което позволява на същите условия и качество за съхранение на вино, както и в дървени бъчви. Полиетиленови бурета са лесни за транспортиране. Тъй като стените са парафинова, няма Calc на тях. Полиетиленът е отличен изолатор и затова може лесно да се поддържа същата температура в резервоара. Защото бъчвите са с плоско дъно, лесно може да ги постави в мазето. Пиииип... бъчвите са подходящи за съхранение на храна и имат всички необходими сертификати (удостоверение за обществено здраве на Марибор Институт). - размер F 45x70"
    Няма шанс да се занимавам с дървении!Имам два нови бидона по 120кг и тази година винОто стана съвсем прилично но,тая "бъчва" е много по удобна от бидоните!Нали канелка,плоско дъно за стабилно стоене и т.н.Стойката и бъчвето е едно цяло,та утайката може да се събира добре в основата.Капачката по желание ми я дават с готов отвор за хакване на маркуч за газовете.
    Та все още се двоумя да монтиргам ли на бидоня канелка или да ги продам /на село ще ги отнесат моменталически/ и да си зема едно таквоз!
    Айде наздраве и поздрави!!!!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Интересно как ще чистиш тая бъчва с този парафин вътре.Или може да е някакъв спец.македонски не чуплив и траен даже безвреден?

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Ми.........там на място ми обясняваха че много лесно се измиват от вътре.Отделно на пипане вътре не се усеща като да има намазан парафин с баданарката!Те тия съдове са словенски,фабриката им е в МК.В България имат няколко магазина. И сайт имат тук ама да им не правя реклама.Цените са по високи от там.Иначе в МК доста се харчат.И тия кафевите ми обясняваха че били само за вино.За ракия имат едни други....
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
          Абе Отела си е Отел-за вино не става.Като за проба добре догодина си купи винарско и ще усетиш РАЗЛИКА.Той си иска и бая захарчица.Наздраве.
          Защо не става?
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Старо, ама класика:

            Ода за белио отел

            Я съм, баце, пощръклел:
            пия само бел отел
            и набадам мръвки с лук
            на шашкъньете напук.
            „Кака” ма ковлади строго:
            „Май виното ти е много!
            Вземи малко та задръж
            и са не праи на мъж!
            От Европа са казали
            наше вино да не праим,
            а от Враца бел отел
            никой да не е посмел,
            оти болест ша го фане
            и едва ли ша остане.
            Затова да беше спрел
            с тоа пусти бел отел!”
            Викам и: „Какво дзуфтиш?
            Майната си да връиш!
            Тате мен ма е праил
            бел отел като е пил.
            Дедо също е умрел
            у ръката с бел отел,
            а съм чувал неведнъж
            бил е до последно мъж.
            Затова и я съм зел
            каната със бел отел,
            да е благо на душата,
            да е арно у главата.
            А па ти недей да гледаш,
            оти после като легаш
            ша разбереш келепиро
            от духа на елексиро.
            От врачанскио отел
            стаам див като петел.
            Ща та клюцна като чръв
            и не моа а ми кажеш връв!”

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Старо, ама класика:

              Ода за белио отел

              ...”
              Автор Огнян Пищиков - Баце! Да се знае.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Интересно изглежда тая бъчва наистина... Само с почистването не знам как ще е, може би и с температурата трябва да се внимава? Иначе за парафина - имам каца, поне 35 годишна, наследство от единия дядо. Най-малко преди 30 години лично той я е накапвал с разтопена свещ на няколко места вътре по ръба на дъното. Кацата я поддържам от около 25 год. и допреди 4-5 години я ползвах за ферментация, значи там където е парафина върху него не се събира винен камък /тригия му викаме/ и сега си е в топ състояние... Наливам гореща вода със сода и като търкам с четката само внимавам да не лющя парафина.
                За отела темата май е безкрайна и доста конспиративни теории има около него. Директен сорт, според някои учени извлича отрови от дълбокото, от "долната земя", май селен и други такива. Ммного танини във виното отделял, ся дали е вредно или не, не знам. По нашия край има стари лозя само с отел и си има хора дето друго не признават. Аз лично, пък и в семейството не го уважаваме твърде. На село на двора имам няколко асми и тая пролет понеже ни измръзна всичко освен отела, есенес материала беше еднороден - и за ракия. Ами източихме и малко за опитване - съвсем прилично винце като за неспециалисти и някакви последици засега не се забелязват.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Пра дядо ми си отиде на 104г., дядо ми на 96г. Зимата правеха Гръцкото, така му викат на Отела по него край, в каца от 800литра, без да се махат чепките. Цяла зима вода не пиеха. Сутрин източат един бакър и на другата сутрин пак и така докато спре да пуска кацата. На пролет-април-носим джибрите на казан с щайгите. Как ли са оцелели от тези "отрови"?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Абсолютно съгласен, че си сложил кавички на думата отрови. За съжаление техния начин на живот няма нищо общо с нашия начин на живот или по-точно е обратното... А по въпросът за виното от отел - за мен е единствено въпрос на вкус И без продължението

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Каква е разликата м/у дрождите за бяло и червено вино? И въобще каква е разликата м/у дрождите за вино, бира и хлебната мая?

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от vpdyankov Преглед на мнение
                        Каква е разликата м/у дрождите за бяло и червено вино? И въобще каква е разликата м/у дрождите за вино, бира и хлебната мая?
                        Дрождите са еднакви, от един вид-Сахаромицес, щамовете са различни...твърде много са, сложна материя.

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Хайде,наближава сезона...
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            Нямам търпение вече. Подготвям се за сезона, дано и гроздето е добро. Миналата година гледам записките съм заложил на 10 октомври и определено закъснях (брах ядове със студовете). Тогава сложих 200 кг. мерло и малко мавруд и не стигна. Сега съм под дилема - още един бидон 220л. или да добавя един съд ПВЦ за ферментация 350 л.

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Качвам едно архивче с няколко файла на тема технология на приготвянето на вино-бяло,червено и розе. Наздраве!


                              ТЕХНОЛОГИЯ НА ВИНОТО.rar

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Първоначално публикуван от vertig0 Преглед на мнение
                                Качвам едно архивче с няколко файла на тема технология на приготвянето на вино-бяло,червено и розе. Наздраве!


                                [ATTACH]878327[/ATTACH]
                                Страхотни материали,браво!
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X