Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

    Колеги,от известно време си мисля,как да "отлепя" купето от шасито?Ще споделя каква ми е идеята и Ви моля да ми дадете вашите мнения и наставления по въпроса.Става дума за следното:Да се изработят втулки примерно по 5 см.височина и Ф-отговарящо на тампоните по окачването.Същите да се поставят върху заводските тампони,които държат купето към шасито.Какво мислите за това?Какъв материал да използвам за втулките и какви недостатъци бих могъл да очаквам от тези 5см?Имам още куп въпроси но нека първо да обсъдим основния.Благодаря предварително!

  • #2
    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

    Що просто не вдигнеш ушите ( тези дето лягат тампоните на тях) "П" профил с дупка и заварки Ама какво ще спечелиш?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Колеги,от известно време си мисля,как да "отлепя" купето от шасито?Ще споделя каква ми е идеята и Ви моля да ми дадете вашите мнения и наставления по въпроса.Става дума за следното:Да се изработят втулки примерно по 5 см.височина и Ф-отговарящо на тампоните по окачването.Същите да се поставят върху заводските тампони,които държат купето към шасито.Какво мислите за това?Какъв материал да използвам за втулките и какви недостатъци бих могъл да очаквам от тези 5см?Имам още куп въпроси но нека първо да обсъдим основния.Благодаря предварително!
      Става, защо не. Не съм го правил, но трябва да е елементарно. Виждал съм някакви готови, май полиоретанови фтулки.
      Чул съм и че ползват хокейни шайби. Ще дигнеш центъра на тежеста и ще компенсираш с по големи гуми. Може да ти увисне и радиатора.
      Много колеги гледам са правили като се изчерпат другите методи, и финансиите.

      Коментар


      • #4
        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

        Или направо си вземи готов кит за 2.5" или нещо направи си сам. Но тая идея с втулки върху тампоните не е удачна. Гледах тампони за двигател на трабант у нас и много се замислих че са подходящи даже са си с ушите за закачане. Мини купи един, струва 4-5 лв.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

          "Дядо владо" - идеята с П-профила е добра,ама не искам да има заварки по купето!От това повдигане не печеля нищо съществено-замисъла е да се повдигнат калниците и да се отвори място за гуми и визия. "Andro_Pajero" - при наличие на финансови възможности не бих се замислил и за миг да направя каквото трябва,но същите не са достатъчно и именно поради тази причина се опитвам да постигна нещо по елементарно и в общи линии да направя поредната си идея реалност.Шайби за хокей няма откъде да намеря."fanatic" - Тампони от Трабант няма как да станат - вече проверих - от Шкода също - на "Фронтерата" са с цял болт минаващ през тампона и липсват уши с изключение на двата задни,които стоят непосредствено под багажния отсег - а тях дори и незнам как да пригодя..
          Колеги благодаря Ви за идеите!....Всички сте техничари - помагайте....Не е спешно но събирам идеи...А,скоро ще има и снимки.Ако успея де...

          Коментар


          • #6
            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

            трябва да помислиш за кормилният прът
            тръбичките за спирачките жилото за ръчната
            а с големите гуми няма ли да стан още по-тромава?
            BMW X6

            Коментар


            • #7
              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              трябва да помислиш за кормилният прът
              тръбичките за спирачките жилото за ръчната
              а с големите гуми няма ли да стан още по-тромава?
              тия неща при 5 см. няма да се преправят.... най-много малко да се измести кормилото в шлиците и малко радиатора.

              Стефане спомням си че преди време четох руснаците правят боди лифт с тампони за каросерия на ЗИЛ. Провери в някой магазин как изглеждат. Аз нямам идея само помня какво съм чел.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                Тампоните може да ги изработи всеки стругар, от алуминии примерно. Намерих в един сайт подробен снимков материал за бодилифт на фронтера но не мога да пратя лина затова ще се опитам така:
                http://www.offroad-frontera.com/ - Články - Rady, tipy atd. - Bodylift Frontery A 24.7.2007

                Коментар


                • #9
                  До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  замисъла е да се повдигнат калниците и да се отвори място за гуми и визия.
                  Ако това е основната идея, погледни тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=12660&page=5
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                    Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                    Тампоните може да ги изработи всеки стругар, от алуминии примерно. Намерих в един сайт подробен снимков материал за бодилифт на фронтера но не мога да пратя лина затова ще се опитам така:
                    http://www.offroad-frontera.com/ - Články - Rady, tipy atd. - Bodylift Frontery A 24.7.2007
                    Тампон и алуминии в едно изречение не се връзва.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                      Сори имах предвид подложки.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                        Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                        Тампоните може да ги изработи всеки стругар, от алуминии примерно. Намерих в един сайт подробен снимков материал за бодилифт на фронтера но не мога да пратя лина затова ще се опитам така:
                        http://www.offroad-frontera.com/ - Články - Rady, tipy atd. - Bodylift Frontery A 24.7.2007
                        Алуминия е доста скъпичък друже иначе е най-добрия вариант Струва ми се от обикновенна стомана ще постигне същия резултат.Просто след време има шанс да позагният,но до тогава надали въпросната Фронтерка ще е в цветущо здраве

                        Имам снимки на въпросния лифт само че за Терано ,което е общо взето същото.Ако те интересуват колега мога да ги кача да погледнеш къде и какво трябва да следиш за да избегнеш евентуални неприятности


                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                          Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                          Алуминия е доста скъпичък друже иначе е най-добрия вариант Струва ми се от обикновенна стомана ще постигне същия резултат.Просто след време има шанс да позагният,но до тогава надали въпросната Фронтерка ще е в цветущо здраве

                          Имам снимки на въпросния лифт само че за Терано ,което е общо взето същото.Ако те интересуват колега мога да ги кача да погледнеш къде и какво трябва да следиш за да избегнеш евентуални неприятности


                          Поздрави
                          Ще бъда благодарен!

                          Коментар


                          • #14
                            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Тампон и алуминии в едно изречение не се връзва.
                            Fanatik май имаше предвид че тампона не може да бъде изтаботен от алуминий, тоест с алуминиева подложка връзката между купе и рама става твърда, което и според мен не е желателно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Fanatik май имаше предвид че тампона не може да бъде изтаботен от алуминий, тоест с алуминиева подложка връзката между купе и рама става твърда, което и според мен не е желателно.
                              Самата алуминиева втулка се слага м/у тампона и купето и не мисля че е толкова страшно,бая народ са го направили и няма едно оплакване Съжалявам че не съм в магазина да пусна снимките,но утре като ида на работа ще ги кача и ще видите за какво точно говорим и аз и колегата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X