Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

    Я не се ядосвай, ами кажи къде е проблема.
    За електрохимията май се сещам какво имаш в предвид.
    Последно редактирано от Аndro 160; 13-09-08, 21:17.

    Коментар


    • #32
      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Толко яко, че неам думи ...
      Кво става тука? Да не би архивите на форума да са изтрити? Май е време да се открие рубрика "детски глупости".
      Основните проблеми, и даже алтернативата са споменати. НИТО една реакция от страна на ентусиазираното невежество. Нито един опит за мисъл за съпромат, електрохимия, елементарна механика. Верно не разбирам за кво става дума. Ами ако някое дете го прочете, и тръгне да прави наистина коя да е от тия глупости? И после на делото каже "Ми така пише в Офроуд - България - значи е правилно"?
      Някой ще се обижда ли тоя път?
      Виж сега,малко си пресилил думите си.Вероятно си в час с тези неща но вместо да изливаш словосъчетания и умни строфи по добре пиши къде е проблема или евентуално последстващ такъв.Нали знаеш праказката "Ако не можеш да помогнеш по добре не пречи!"Отлепянето на шасито от купето не съм го измислил аз и не е правено за пръв път.Познавам не един собственик на повдигнато возило и не съм чул да има проблеми с това.Може би аз не разбирам какво точно искаш да кажеш и моля ако намериш време пиши по подробно и в прав текст.Смятам,че сме големи хора,а не деца!?..
      Последно редактирано от STEF BMW; 14-09-08, 08:50. Причина: !

      Коментар


      • #33
        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Цар си!
        С какво ги ряза и дупчи?
        Режат се с добре наточен и тънък нож,а пробиването става с дзамба или там както се казва...??.Абе играчка си е..

        Коментар


        • #34
          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          Режат се с добре наточен и тънък нож,а пробиването става с дзамба или там както се казва...??.Абе играчка си е..
          Мисля, че са станали супер. Сега ако и Стефан благоволи да се изкаже ще можеш да започнеш монтажа. Аз съм почти убеден, че се противи срещу слагането на нещо твърдо върху тампона.... ама само си гадаем.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Цар си!
            С какво ги ряза и дупчи?
            Нарича се тапицерско ножче или "резец"
            за отвора се използва дзъмба или гилза от някое нарезно оръжие
            Последно редактирано от Marin Stoyanov; 14-09-08, 09:43.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #36
              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Мисля, че са станали супер. Сега ако и Стефан благоволи да се изкаже ще можеш да започнеш монтажа. Аз съм почти убеден, че се противи срещу слагането на нещо твърдо върху тампона.... ама само си гадаем.
              Май по скоро става въпрос за самия боди лифт.
              Между другото попрегледах архива, почти всеки го отрича, но никой не се е обосновал конкретно и точно, така че за по непросветените с проблематиката да стане ясно за какво става въпрос.
              Ако е така е хубаво да се каже веднъж и завинаги какъв е проблема, съобразно механика, физика, химия, натрупан опит и т.н.
              А ако аз съм пропуснал някоя от темите свързани с проблема се извинявам.
              П.П. Алуминия е ясно защо не е подходящ - предполагам за корозия на болтовата връзка става въпрос?

              Коментар


              • #37
                До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                Снимките се малко кофти от GSM са и не се вижда много добре шублера.Въпроса ми е по две или три подложки да поставям?Едната е с дебелина 1.5см.До тук съм изрязал 6 броя и остават има няма 24бр.??

                Коментар


                • #38
                  До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  Снимките се малко кофти от GSM са и не се вижда много добре шублера.Въпроса ми е по две или три подложки да поставям?Едната е с дебелина 1.5см.До тук съм изрязал 6 броя и остават има няма 24бр.??

                  Стефко китовите бодилифтове гледам масово са по 1.5 и 2.5 инча, значи повече от 5 см. мисля че ще ти създава главоболия.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    ..слагането на нещо твърдо върху тампона.... ама само си гадаем.
                    ми на Джипчо е така и 25години е работил като снегорин и пътна помощ, гумен тампон отгоре, гумена шайба отдолу, през тях стоманена втулка ( Ф около 20 ), и от двете страни яки шайби с отвор колкото за болта (Ф10). Отдолу главата на болта опира в шайбата, а купето ляга върху горната шайба. Ако не ти стана ясно си добре дошъл да го видиш, да го снимаш и да го пуснеш във форума, щот аз със снимките малко съм предполагам че от понеделник ще започна да събирам шасито и купето
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #40
                      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      ми на Джипчо е така и 25години е работил като снегорин и пътна помощ, гумен тампон отгоре, гумена шайба отдолу, през тях стоманена втулка ( Ф около 20 ), и от двете страни яки шайби с отвор колкото за болта (Ф10). Отдолу главата на болта опира в шайбата, а купето ляга върху горната шайба. Ако не ти стана ясно си добре дошъл да го видиш, да го снимаш и да го пуснеш във форума, щот аз със снимките малко съм предполагам че от понеделник ще започна да събирам шасито и купето
                      То на всички джипки е така. Включително и на фронтерата. Тук въпросът е че върху горната шайба се слага алуминива подложа с дупка и по-дълъг болт.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #41
                        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                        Вие кво, не сте виждали Лада с алуминиева броня? Или разпадащи се на прах гнили ровъри?
                        Не може да се слага алуминий на желязото, еле па на място което никога не изсъхва. Нито в град, който през зимата поливат с луга.
                        Не може да се слагат по една педя шпилки с дебела колкото тях тръбичка за дистанционна втулка, защото при какъв да е удар тия кокили елементарно ще се срежат, и откъсналата се кабина като минимум ще наниже шофьора на пръта на волана. А за предпазни въжета на кабината сред всичката перфектност никой не е и чувал.
                        Не може да се слагат гумени носещи елементи по пет пръста. НИКОЙ сандвич не носи в равнината на слоевете си. Би трябвало да сте чували ако не за слюда, поне за шперплат, дървено трупче или пържола.
                        Не може да се захласвате по елементарния проблем "кво да подложим", докато изобщо не е ясно дали и как радиаторът ще може да се размине с вентилатора, да се върже обратно за рамата, воланът да остави място за краката, педалите да останат да работят, сноповете жици да се удължат за по-малко от половин цена на колата, какво да е друго между кабината и моторния отсек.
                        Не може да се очаква тон кабина не знам си колко по-високо, да се закотви обратно на земята с колела, по-тежки с по пет кила.
                        Не може да се очаква че изяждането на много градуси допустим крен, ще направи по-проходим планински джип. Освен ако не става дума за "визия", което е строго дискотечен термин. Не може също така да се очаква че същия мотор със същата раздатка, ще върти много по-големите колела нормално.
                        Но никой не послуша нищо разумно от казаното в предишни мнения. Че това се прави с железни трупчета е последната грижа. Злият предупреди два пъти - трябва да отрежеш арките, и това е правилния подход. Нула внимание.
                        В крайна сметка лифтът е последното което се прави, и само ако наистина няма какво друго. Ако е наистина крайно наложително. Когато обичайните маршрути са през коловози и блата, и няма как без колела, по-малки от 36 - 40 дюйма. Правенето на какво да е щото "чух че така ...", неизбежно води до "случайно научих че ...", и не случайно, но задължително до дълбоки знания за пасивната безопасност на колите. В частта и "как най-лесно да се пребием на равно място".
                        Всички тия неща са сдъвкани и смлени до повръщане още в зората на тоя форум. След като всички варианти на всички тия теми са проверени и изяснени от десетки хиляди хора през последните 20 години. А искрящият, но невеж ентусиазъм няма особени шансове да надмине изстрадания опит. Още по-малко - книжките по принципите на конструиране и материали. Снизходителността е меко казано неуместна.

                        Коментар


                        • #42
                          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Вие кво, не сте виждали Лада с алуминиева броня? Или разпадащи се на прах гнили ровъри?
                          Не може да се слага алуминий на желязото, еле па на място което никога не изсъхва. Нито в град, който през зимата поливат с луга.
                          Не може да се слагат по една педя шпилки с дебела колкото тях тръбичка за дистанционна втулка, защото при какъв да е удар тия кокили елементарно ще се срежат, и откъсналата се кабина като минимум ще наниже шофьора на пръта на волана. А за предпазни въжета на кабината сред всичката перфектност никой не е и чувал.
                          Не може да се слагат гумени носещи елементи по пет пръста. НИКОЙ сандвич не носи в равнината на слоевете си. Би трябвало да сте чували ако не за слюда, поне за шперплат, дървено трупче или пържола.
                          Не може да се захласвате по елементарния проблем "кво да подложим", докато изобщо не е ясно дали и как радиаторът ще може да се размине с вентилатора, да се върже обратно за рамата, воланът да остави място за краката, педалите да останат да работят, сноповете жици да се удължат за по-малко от половин цена на колата, какво да е друго между кабината и моторния отсек.
                          Не може да се очаква тон кабина не знам си колко по-високо, да се закотви обратно на земята с колела, по-тежки с по пет кила.
                          Не може да се очаква че изяждането на много градуси допустим крен, ще направи по-проходим планински джип. Освен ако не става дума за "визия", което е строго дискотечен термин. Не може също така да се очаква че същия мотор със същата раздатка, ще върти много по-големите колела нормално.
                          Но никой не послуша нищо разумно от казаното в предишни мнения. Че това се прави с железни трупчета е последната грижа. Злият предупреди два пъти - трябва да отрежеш арките, и това е правилния подход. Нула внимание.
                          В крайна сметка лифтът е последното което се прави, и само ако наистина няма какво друго. Ако е наистина крайно наложително. Когато обичайните маршрути са през коловози и блата, и няма как без колела, по-малки от 36 - 40 дюйма. Правенето на какво да е щото "чух че така ...", неизбежно води до "случайно научих че ...", и не случайно, но задължително до дълбоки знания за пасивната безопасност на колите. В частта и "как най-лесно да се пребием на равно място".
                          Всички тия неща са сдъвкани и смлени до повръщане още в зората на тоя форум. След като всички варианти на всички тия теми са проверени и изяснени от десетки хиляди хора през последните 20 години. А искрящият, но невеж ентусиазъм няма особени шансове да надмине изстрадания опит. Още по-малко - книжките по принципите на конструиране и материали. Снизходителността е меко казано неуместна.
                          Eй откъсна ти се. Евала.
                          Сега вече можем да си чешем клавиатурите спокойно.
                          Тук никой не говори за извращения в боди лифта. 2,5 см. не променят почти нищо по колата. Виж от 10 нагоре сигурно става опасно. Руснаците си правят боди лифт преди да пият кафето и след като се върнат от кръчмата го преправят наново.
                          При 2.5 см. не се налага дори да се удължават мъркучите на спирачките. Но пък това ти позволява да нахакаш по-големи гуми без брат ти да е тенекиджия и да боядисваш арки и т.н бъдещо изгниващи елементи след "простото" отрязване на калниците. Които при Фронтерата са с особен вид. Ама всеки си решава. Инвестицията за друг джип е строго индивидуална.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                            Благодаря на колегата Стефан за бързия и изчерпателен отговор.
                            Колеги,нека обобщим още веднъж нещата:Ще подложа по три бр.гумени втулки на тампон с обща височина 4.5см.От тук идва и първия ми въпрос - да бъде ли поставена метална втулка през която ще минава болта в подложките?Днес извърших още един оглед на джипа и основно в двигателния отсег,от който установих,че при повдигане с 4.5смм. не биха се появили никакви странични явления с които ще трябва да се преборвам допълнително.Но въпреки всичко ще стане ясно по време на работа?Готов съм с подложките и най късно до 3-4 дни ще има краен резултат.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Вие кво, не сте виждали Лада с алуминиева броня? Или разпадащи се на прах гнили ровъри?
                              Не може да се слага алуминий на желязото, еле па на място което никога не изсъхва. Нито в град, който през зимата поливат с луга.
                              Не може да се слагат по една педя шпилки с дебела колкото тях тръбичка за дистанционна втулка, защото при какъв да е удар тия кокили елементарно ще се срежат, и откъсналата се кабина като минимум ще наниже шофьора на пръта на волана. А за предпазни въжета на кабината сред всичката перфектност никой не е и чувал.
                              Не може да се слагат гумени носещи елементи по пет пръста. НИКОЙ сандвич не носи в равнината на слоевете си. Би трябвало да сте чували ако не за слюда, поне за шперплат, дървено трупче или пържола.
                              Не може да се захласвате по елементарния проблем "кво да подложим", докато изобщо не е ясно дали и как радиаторът ще може да се размине с вентилатора, да се върже обратно за рамата, воланът да остави място за краката, педалите да останат да работят, сноповете жици да се удължат за по-малко от половин цена на колата, какво да е друго между кабината и моторния отсек.
                              Не може да се очаква тон кабина не знам си колко по-високо, да се закотви обратно на земята с колела, по-тежки с по пет кила.
                              Не може да се очаква че изяждането на много градуси допустим крен, ще направи по-проходим планински джип. Освен ако не става дума за "визия", което е строго дискотечен термин. Не може също така да се очаква че същия мотор със същата раздатка, ще върти много по-големите колела нормално.
                              Но никой не послуша нищо разумно от казаното в предишни мнения. Че това се прави с железни трупчета е последната грижа. Злият предупреди два пъти - трябва да отрежеш арките, и това е правилния подход. Нула внимание.
                              В крайна сметка лифтът е последното което се прави, и само ако наистина няма какво друго. Ако е наистина крайно наложително. Когато обичайните маршрути са през коловози и блата, и няма как без колела, по-малки от 36 - 40 дюйма. Правенето на какво да е щото "чух че така ...", неизбежно води до "случайно научих че ...", и не случайно, но задължително до дълбоки знания за пасивната безопасност на колите. В частта и "как най-лесно да се пребием на равно място".
                              Всички тия неща са сдъвкани и смлени до повръщане още в зората на тоя форум. След като всички варианти на всички тия теми са проверени и изяснени от десетки хиляди хора през последните 20 години. А искрящият, но невеж ентусиазъм няма особени шансове да надмине изстрадания опит. Още по-малко - книжките по принципите на конструиране и материали. Снизходителността е меко казано неуместна.
                              Добре казано! Това се искаше.

                              Коментар


                              • #45
                                До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                                ...Колеги,нека обобщим още веднъж нещата:Ще подложа по три бр.гумени втулки на тампон с обща височина 4.5см.От тук идва и първия ми въпрос - да бъде ли поставена метална втулка през която ще минава болта в подложките?
                                ...
                                Стеф, от метална фтулка би имало смисъл само ако има някакво въртене, а такова няма. По добре помисли как да слепиш здраво трите подложки.
                                Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X