Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

    Значи "между тампона и купето" и "вместо тампона" са две ГОЛЕМИ разлики, като се казва в Одеса
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

      Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
      Самата алуминиева втулка се слага м/у тампона и купето и не мисля че е толкова страшно,бая народ са го направили и няма едно оплакване Съжалявам че не съм в магазина да пусна снимките,но утре като ида на работа ще ги кача и ще видите за какво точно говорим и аз и колегата
      Аха, че то тогава даже няма нужда и от стругар.
      Вземаме тръба, примерно 63x63x3, режеме колкото искаме да повдигаме, с ламарина 3мм. затапваме със заварка, пробиваме двете стени за болт и имаме фтулка. От транспортна лента режеме подложки и ги залепваме върху така изработената вече стоманена фтулка и имаме нелоша подложка.
      Как ви се струва?
      Последно редактирано от Аndro 160; 12-09-08, 21:25.

      Коментар


      • #18
        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

        Колеги идеята е да използвам - както писах в първия си пост - втулки,които да подложа м/у купето и самите тампони.С една дума идеята е да се израбатят някакви но все още не знам от какъв материал да бъдат?По принцип стават и от стомана и от алуминий.От какъв материал да бъде изработката - това е въпроса?
        "Andro_Pajero"- идеята не е никак лоша....
        "veritas" - точно за това говорим....
        "Вещер" - помислил съм за всичко...
        "Злой" - да разликата,която описваш е наистина голяма.
        "fanatic" - ще проверя дали руснаците са повдигали "Фронтера",а за другото си прав - аз също мисля,че няма да има големи отклонения след повдигането.

        Благодаря на всички!Ще я вдигна с още пет см.- в това можете да сте сигурни на 100%.Очаквам още мнения...

        Коментар


        • #19
          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          Колеги идеята е да използвам - както писах в първия си пост - втулки,които да подложа м/у купето и самите тампони.С една дума идеята е да се израбатят някакви но все още не знам от какъв материал да бъдат?По принцип стават и от стомана и от алуминий.От какъв материал да бъде изработката - това е въпроса?
          "Andro_Pajero"- идеята не е никак лоша....
          "veritas" - точно за това говорим....
          "Вещер" - помислил съм за всичко...
          "Злой" - да разликата,която описваш е наистина голяма.
          "fanatic" - ще проверя дали руснаците са повдигали "Фронтера",а за другото си прав - аз също мисля,че няма да има големи отклонения след повдигането.

          Благодаря на всички!Ще я вдигна с още пет см.- в това можете да сте сигурни на 100%.Очаквам още мнения...
          По-добре изрежи калници, като го направи Кинекс........
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #20
            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

            Абе адашче.. защо е всичко това? гледам табелата все още виси че си продаваш съкровището? да не си решил да взимаш дълга база?
            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #21
              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

              Късата база има много ама много малък багажник,ако има и газ няма никакъв,за сам човек или за двама няма грешка,но за семеиство просто забрави да става,а иначе Стиф ще направи фронтерата неузнаваема
              Ще чакаме резултати.



              Поздрави

              Коментар


              • #22
                До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                Ето обещаните от мен снимки на Терано I
                Дано да ти бъдат полезни друже

                Коментар


                • #23
                  До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                    Пак казвам ,знам че не са на Фронтера ,но мисля че нещата не са кой знае колко различни

                    Коментар


                    • #25
                      До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                      Стефко ето ти снимки какво се прави на Фронтера. Ще ти е полезно преди да започнеш. Но пак ти казвам подлагането на нещо между тампона и купето не е добра идея. По-добре търси по-големи тампони. Руснаците казаха че използват успешно тампони за каросерия на ЗИЛ както писах вече. Пускам снимките на линк да не товарим темата.

                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...20A%20-%20LWB/
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                        И според мен по-удачния вариант е с полиуретанови тампони,но май са много скъпички

                        Коментар


                        • #27
                          До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                          Прекрасен материал!Благодаря ви колеги.Смятам преди първия сняг да реализирам идеята..

                          Коментар


                          • #28
                            До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                            Колеги,днес разполагах с малко време и при наличие на остатъчни парчета транспортна лента използвана за калниците на "Фронтерката" импровизирах и се получи ето това.Давайте мнения.Ще осъществя ли идеята си по този начин?И какви странични ефекти биха се появили с монтирането на този материал?Да поставя ли метални втулки в отворите или и така става?
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              Колеги,днес разполагах с малко време и при наличие на остатъчни парчета транспортна лента използвана за калниците на "Фронтерката" импровизирах и се получи ето това.Давайте мнения.Ще осъществя ли идеята си по този начин?И какви странични ефекти биха се появили с монтирането на този материал?Да поставя ли метални втулки в отворите или и така става?
                              Цар си!
                              С какво ги ряза и дупчи?

                              Коментар


                              • #30
                                До: ОЩЕ 5 СМ. ПОВДИГАНЕ НА "ФРОНТЕРА"КБЗ - 94г.

                                Толко яко, че неам думи ...
                                Кво става тука? Да не би архивите на форума да са изтрити? Май е време да се открие рубрика "детски глупости".
                                Основните проблеми, и даже алтернативата са споменати. НИТО една реакция от страна на ентусиазираното невежество. Нито един опит за мисъл за съпромат, електрохимия, елементарна механика. Верно не разбирам за кво става дума. Ами ако някое дете го прочете, и тръгне да прави наистина коя да е от тия глупости? И после на делото каже "Ми така пише в Офроуд - България - значи е правилно"?
                                Някой ще се обижда ли тоя път?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X