Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
    И аз мислех да ходя при тия пичове...но намерих верния човек, който го направи за тези парички, а ефекта определено е доста добър - 40 кила нафта = 540км смесено каране без ръчки, а и дългата база вече се набира доста по добре!Ако имааш интерес пиши едно лично да ти дам номера на момчето и да ти обясня каде да го търсиш!
    Stifler, аз имам интерес ама съм нов тука и хич не мога да се оправя с това как да ти пиша лично съобщение. Цъках къде ли не ама или нямам достъп или не ми върши работа. Ако може да ме светнете ти или някой друг как става работата с тези съобщения ще бъда много благодарен.
    Фронтерката (2.2 ДТИ 2000г дълга база) я засичах за разход и имам следните наблюдения - на магистрала Тракия на равното с включен автопилот, компютъра ми даде следния моментен разход (не помня дали имаше включен климатик):
    90км/ч - 7,7 л/100км
    100 - 8,3
    110 - 9,2
    120 - 10,1 - и за почна да друса до около 130
    130 - 11,0
    160 - 15,8 - тука не бях на автопилот и само за малко го пробвах
    - чисто градско в София при изминати 350 км от които поне половината с включен климатик- 11,3л/100км

    Този разход нормален ли е и дали ако я чипосам ще се подобрят нещата? Като ударих чертата на твоя разход 540км с 40 литра и получих смесен разход от 7,4 което е направо чудна работа!!!
    Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

    Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

    Коментар


    • #17
      До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

      Колега nemirko,сега видях, че все още не си опълномощен за лични...значи ако искаш може да се видим за по бира(ако си от София) и да видиш как се държи Фронти и ако ти хареса, да те пращам при пича!Телефона ми е 0888-657-420 Виктор!
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #18
        До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

        Здравейте,
        Фронтерата 2.2 ДТИ е чипната вече. Първоначално карах с нафта от Лукойл и не осетих кой знае каква разлика. В сряда вечерта сипах на Екото на бул. България и .... самолет. Направо лети. Обаче с разхода съм малко зле... Като изключим малкото ръчки в сряда вечерта с едни пичове от форума, колата си я карам леко а за изминати 120км градско (вярно, имаше яко задръствания - за един час стигнах от хладилника до подуене) разхода ми е 13.2л/100км. Преди писах, че с включен климатик преди около месец (определено нямаше такива задръствания тогава) ми даде 11.3л/100км.
        Ще поискам да ми променят настройките за по-малък разход. Файла го правят в Германия ама не се бавят много. Най-вероятно ще го сложа в събота или в неделя и като събера инфо ще пиша как стоят нещата и с него.
        Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

        Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

        Коментар


        • #19
          До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

          Я сподели къде го правиха? Че са ме хванали дяволите да си чипна Terrano-то - 2.7TDI. Подлежи на EOBD/OBDII flash-ване.

          И не на последно място, колко си излезе удоволствието?

          Ако се притесняваш тук, може и на ЛС.

          Едит: А, нямаш право на ЛС, е тогава е-маила ми е sparky(маймуна)omegatim(точка)com.

          Моля, изпрати някакви координати на човека, дето прави тия хитринки. Ще черпя!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Я сподели къде го правиха? Че са ме хванали дяволите да си чипна Terrano-то - 2.7TDI. Подлежи на EOBD/OBDII flash-ване.

            И не на последно място, колко си излезе удоволствието?

            Ако се притесняваш тук, може и на ЛС.

            Едит: А, нямаш право на ЛС, е тогава е-маила ми е sparky(маймуна)omegatim(точка)com.

            Моля, изпрати някакви координати на човека, дето прави тия хитринки. Ще черпя!
            Човека се казва Боян. Телефона му е 0887753556
            Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

            Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

            Коментар


            • #21
              До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

              Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
              Човека се казва Боян. Телефона му е 0887753556
              Мерси. Ще видим на мойта каква работа и за какви пари може да свърши.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                Здравейте,
                Фронтерата 2.2 ДТИ е чипната вече. Първоначално карах с нафта от Лукойл и не осетих кой знае каква разлика. В сряда вечерта сипах на Екото на бул. България и .... самолет. Направо лети. Обаче с разхода съм малко зле... Като изключим малкото ръчки в сряда вечерта с едни пичове от форума, колата си я карам леко а за изминати 120км градско (вярно, имаше яко задръствания - за един час стигнах от хладилника до подуене) разхода ми е 13.2л/100км. Преди писах, че с включен климатик преди около месец (определено нямаше такива задръствания тогава) ми даде 11.3л/100км.
                Ще поискам да ми променят настройките за по-малък разход. Файла го правят в Германия ама не се бавят много. Най-вероятно ще го сложа в събота или в неделя и като събера инфо ще пиша как стоят нещата и с него.
                ...моя милост ръчкаше... Иначе определено си с по якия чип, че бягаш много повече от мене...Аз днеска най сетне се отървах от нафтата на Лукоил, к'ва мъка беше докат го изхарча тоя резервоар, а колата нещеше и нещеше да върви, но все пак днес като смятах разхода, при 250км градско София и 300 извън, средния разход е 8.7.... , а след зареждане на ОМВ колата взе, че тръгна осезаемо повече, а за 110км извънградско 7.2...
                А иначе колата ти е супер!Дай да правим бартер...
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #23
                  До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                  Не съм с най-якия чип, защото като не щеше да върви колата и му писахме на програмиста човека отговори, че може и още да я отпуши. Даже ми беше приготвил нов файл, ама после го преправи с друг за да свали разхода
                  Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                  Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                  Коментар


                  • #24
                    До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                    Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                    Не съм с най-якия чип, защото като не щеше да върви колата и му писахме на програмиста човека отговори, че може и още да я отпуши. Даже ми беше приготвил нов файл, ама после го преправи с друг за да свали разхода
                    Такива неща на мене не трябва да ми ги разправяш, че само в някви филми ме вкарваш....ама за ся ша си карам така, та да не харчи...а за другото мисля догодина да си взимам резачка...
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                      Колеги гледам ,че темата е доста стара ,ама все пак да попитам . Какви са впечатленията (интересува ме за Фронтера Б 2.2 ДТИ 2000 година) след промяната на софта (чипването) ,има ли проблем след по дългата употреба ? Дали започва да пуши повече (сега без значение в какви обороти я вкарвам няма грам пушек)?
                      И най-вече актуален ли е телефона на човека написан тук в темата ? Ако не и някой има неговите координати ,моля ако може да ми ги даде .
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                        Не очаквай голямата работа след чипването.Тези мотори на опел са ограничени от към горива заради хидравличната секция и дюзи.Тоест ,неможе кои знае колко гориво да се пусне ,а без гориво не става.
                        Е промяна има ,по съвремени карти за аванс гориво и налягане ,ефект има ,но много са чипвани и ефекта не е поразителен.Ще имаш малко плюс от към икономия когато караш нормално ,което пък е добре ........
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                          Да се похваля!!!
                          И така след мнооого четене ,ровене ,проби и занимавки получих това ,което исках . Фронтерката стана като оса ,след ремапа е осезаемо по силна и по пъргава . Като всичко съм си нагласил в границата на разумното ,няма черни пушеци но пък има сила. Не знам колко коня е в момента ама 32" гуми ги прави на салата даже и на втора . Много исках сам да го направя ,защото имах достъп до много "тунинг'' файлове в нета , които в началото ми се струваха добри ,но след като се запознах по обстойно разбрах ,че са пълна боза . Та да кажа само -разликата е огромна .Много кефи !!!
                          Напред и нагоре
                          Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                          0886769809-Юлиян
                          kiko00@abv.bg

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                            Честито! Това за липсата на пушек много ме заинтригува - преди време като я взех мойта, Лозан каза, че нещо е пипнал по турбината /май да се включва по-рано/ и щяла да върви повече. Върви си много добре, но ме дразни, че при малко по-силно натискане на газта виждам пушек в огледалата при ускорение и все си спомням колко ме дразнеше това навремето когато карах само бензинки и настигна някой дизел който почваше да дими! Не знам дали е от този тунинг, но следвам правилото да не правя на другите това, което не искам да ми правят на мен. Сигурен ли си, че не пуши дори и при сериозни ускорения? Това съм го виждал само на нови дизели.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                              Не пуши сигурен съм . Пушека е нещото което най много ме дразни в един дизел .
                              Това на турбото съм го правил и аз преди да сменя софта имаше разлика във вървенето ,но аз исках повече .
                              При изработката на файла се съобразявах точно с това да е здравословен тунинг ,без пушек ,без повишаване на температурата на изгорелите газове и най вече да не скъсявам живота на елементите рязко. Само със софтуерното елиминиране на ЕГР-а се усети по добра динамика ,после допълних с останалите компоненти и резултата е уникален .
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел

                                Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                                Да се похваля!!!...
                                А откъм разход как е сега ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X