Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ИФА

    А свалял ли си и качвал скорости на "Краз" два пъти за един ден и то сам?
    "ИФА"-та ремонта и е песен, то си е детско камионче.
    Последно редактирано от kpaco; 21-09-09, 19:51. Причина: анекс

    Коментар


    • #92
      До: ИФА

      в момента оговарям една очукана ифа фуражовоз 4х2,ама много проекти и се чудя с кой да приключа и почвам все нови,и все простотии ми се въртят в глават.
      начи проекта е следния
      1.вземаме очуканата 5ца,още една донор 6ца.
      2.сменяме моторите ,взема и раздатка от 6ца.
      3.добавяме мостове
      -от 5ца преден и заден с 100% блокажи и 44/гуми
      -от 6ца-----
      -от прага
      4.лебедка и много довършителни работи -клетки ,съединител на въздух,скорости на въздух,хидравлика на волана,хидравличен извод за ремарке....турнадо,гребло
      абе да стане като състезателен камион,ама дали ще го реализираме е трудно да се каже важното е че е в главата ми и ако някой се наеме да докара една две ифи ,ще се опитаме.после ифата си е занего.офертата е добра
      Последно редактирано от sparow; 21-09-09, 23:13.

      Коментар


      • #93
        До: ИФА

        колега сто не оправиш шестицата само едно турбо и тури и готово

        Коментар


        • #94
          До: ИФА

          защото частите са и много скъпи ,спрямо на 5цата,а се търси рентабилност,малко хора карат 6ци,предимно 5ци.друг е въпроса ако има работа и си изкарва пари камиона.

          Коментар


          • #95
            До: ИФА

            Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
            А свалял ли си и качвал скорости на "Краз" два пъти за един ден и то сам?
            "ИФА"-та ремонта и е песен, то си е детско камионче.
            Краз-не. А защо "два пъти за един ден" нещо от калпазанлък ли. С най добри чувства, колега.
            E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

            Коментар


            • #96
              До: ИФА

              Защото не знаех, че на притискателния диск трябвало да се прави реглаж.Свалям сутринта, до обед сменям съединител и качвам скоростите.Обаче съединителят не работи.Затова свалям отново, регулирам палците на притискателния, и монтирам скоростната кутия.
              Целата работа за има-няма пет-шеснайсе часа. Абе, тъп и упорит.
              "Краз"-а е с кран. Затова сам ги демонтирам и монтирам скоростите.
              А крана е на трифазен ток, та липсата на скорости "не го бърка".
              Последно редактирано от kpaco; 22-09-09, 19:03.

              Коментар


              • #97
                До: ИФА

                Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
                Защото не знаех, че на притискателния диск трябвало да се прави реглаж.Свалям сутринта, до обед сменям съединител и качвам скоростите.Обаче съединителят не работи.Затова свалям отново, регулирам палците на притискателния, и монтирам скоростната кутия.
                Целата работа за има-няма пет-шеснайсе часа. Абе, тъп и упорит.
                "Краз"-а е с кран. Затова сам ги демонтирам и монтирам скоростите.
                А крана е на трифазен ток, та липсата на скорости "не го бърка".
                Все пак си свършил работа. Те циганите имат поговорка, Два бука за наука и от третия вретено. Крана ти е помогнал, ама да работиш сам по този ремонт си е гадост. Да докараш нивото на кутията, пък зацепване ,шлици опорен лагер пък слез-качи се дай щанга и т.н.. При това два пъти. Мъка. Сигурен съм, че вечерта си спал "като къпан".
                E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                Коментар


                • #98
                  До: ИФА

                  момчета търся хидравлика за ифа 4х4-кормилна уредба.бихте ли ми казали дали подлежат на ремонт.

                  Коментар


                  • #99
                    До: ИФА

                    в мобилето има една,а за ремонта провери в сервизи за хидравлика,но със сигурност да.и уточни коя ифа,че са различни

                    Коментар


                    • До: ИФА

                      Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
                      Защото не знаех, че на притискателния диск трябвало да се прави реглаж.Свалям сутринта, до обед сменям съединител и качвам скоростите.Обаче съединителят не работи.

                      За КрАЗ-а не знам, но обикновено Руските имат прозорец на кожуха на съединителя,/камбаната/. Аз съм правил на трактор "Беларус" - от старите. Отваряш прозорчето, навиваш гаката на палеца така, че "челото" на палеца /това обокновено е болче за реглаж, но в случая не говорим за него ине го пипаме/ да се отдалечи от аксиалният лагер /ако палците лежат на муфа да се тдалечи муфата/. Вкарваш един електрод 3.25мм, той ти е калибъра. Регулираш гайката така, че електрода да върви "мазно" в хлабината. Превърташ с щангата и прекарваш всички палци. После още веднъж за "контрола" и така..... За други машини друг калибър, обикновено по-малките по-малък луфт на аксиалния лагер.
                      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                      Коментар


                      • От: ИФА

                        Колеги с какво усилие се стягат главите на баба ИФА .

                        Коментар


                        • От: ИФА

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          Колеги с какво усилие се стягат главите на баба ИФА .
                          Трябва да видя и утре ще ти кажа, но мисля че бяха с 16-18 кг. Това за 4-цилиндровия двигател

                          Коментар


                          • От: ИФА

                            Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
                            Трябва да видя и утре ще ти кажа, но мисля че бяха с 16-18 кг. Това за 4-цилиндровия двигател
                            Да 4- цилиндров W-50

                            Коментар


                            • От: ИФА

                              Главите се стягат с 18 кг.

                              Коментар


                              • От: ИФА

                                Здравейте като видях тази тема душата ми живна мислех си ,че повечето ифи са вече претопени от скрап но се радвам да чуя ,че все още някой не се отказал и иска да си я стегне браво !!! И аз имам една ифона така и казвам галено за да ме слуша докато я карам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120313_165252_0.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5355716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120313_165410_0.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5355717боря чернозема с нея или по точно торя и тая машинка е незаменима

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X