Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ИФА

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Казано по друг начин ... тази кола всяка седмица пътуваше в едно направление с 440 каси ...

    Това каква кола е, някаква модификация със големия двигател, но 4х2 ли?!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      До: ИФА

      Първоначално публикуван от RADI_157 Преглед на мнение
      ... двигателя на L60 се намира под кабината (както на по-новите камиони), а не вътре, както на W50. ...

      "Под кабината" и "вътре в кабината", всъщност означава едно и също! А кабината е общо взето, идентична.
      Нали не си мислиш, че двигателя на W-60 е някакъв боксер, събран между гредите на рамата?!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        До: ИФА

        4Х4 с блокажи и с двойна гума отзад!
        Военен транспорт.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #34
          До: ИФА

          На някой Ифи 6.ци наистина двигателя е по надолу,но не с много.Най много да е с 10-15см.По надоли капака.Но за сметка кабината седи по нависоко и затова капака е по нисък.
          А блокажите на Ифата автомат като на Виетнамка ли са или въздушни?
          И предното постоянно зацепено ли е или се включва отделно.

          Коментар


          • #35
            До: ИФА

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            4Х4 с блокажи и с двойна гума отзад!
            Военен транспорт.

            Това ми се струва... хм - как да кажа? - Много интересно!
            Пълноприводните Ифи са еднозначно със несдвоени колела /всъщност, единствения високопроходим камион със сдвоени колела, за който знам е Прага/.
            Освен това в нашата армия никога не е имало ИФА. Всички Ифи 4х4, които бяха внасяни, бяха селскостопански и предимно /но не само/ "тороразпръсквачки" /за естествен тор/.
            Като вариант, ИФА да вози 10тона, единствено вероятно ми се вижда - седлови влекач с полуремарке...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              До: ИФА

              Moга да кажа няколко неща за ИФА-та,засягайки няколко от дискутираните въпроси.

              1.Части има нови и втора ръка.В Подуяне например има магазин предлагащ дори колянови валове(бл.2)

              2.Скоростта на тези камиони зависи от желанието на собственика или по-точно се предлагат 3 вида скоростни кутии,респективно бързи,средни и бавни.Предлагат се и 3 вида форгилета(зъбните колела на задния мост преди гумите),те също са бързи средни и бавни.При комбинация от бавни скорости и зъбчатки,скоростта при 2000 оборота е 45 км/ч.При "бързата комбинация,километража не стига,вдига над 120 км/ч.,което при ИФА-та е самоубийство.

              3.Товароносимост по каталог е 5 тона,с усилване на ресьорите и по-големи гуми-деветки и 6 атмосвери,колата товари без проблем 10 тона,но това е издевателство над двигател,съединител и скорости.

              4.Блокажите са възможни,има ги фабрични и допълнително поставени,но това не прави автомобила ХАРД,то си е като джип паркетник да очакваш от него чудеса.

              5.Местата в кабината са между 2 и 5.Малка кабина и двойна кабина,като в двойната е 4+1 с второ висящо легло,което се прибира и става за облегалка на долното легло,което пък се води за седалка.При двойната кабина е резонно да се използва дълго шаси,защото с късото задния мост идва на средата на каросерията-фургона и при натоварване предницата олеква и се вдига на неравности.

              6.ИФА с турбо има,както фабрично,така и побългарен модел.

              7. Рекорда при малката ИФА за разход на гориво е 14/100 при 2000 оборота,нормално е 18/100 при същите обороти.При 3000 разхода скача на 22-23.Резервоар става перфектно от ШКОДА и е 160 литра,като може да се сложат 2, от ляво и от дясно на шасито.А рекорда за изминати километри без основен ремонт е 700 000 км.

              ПС:Тези рекорди са валидни само за мен,защото са неща,които лично съм виждал и засичал.
              Последно редактирано от adwokat; 13-09-08, 11:28.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #37
                До: ИФА

                Само искам да добавя че и двата модела ифа w50 и L60 4х4 са с 100% блокажи и на двата дифа,които се включват с въздух.Разатките и на двете са като междуосев диф .който също е с пневматичен 100% блокаж.На 50-то предния мост се изключва и варви само на бързи.Бавните се включват с отделен лост и разатката става като диф който се блокира допълнително с въздух.На 60-то предния мост не може да се изключи.Включването бързи-бавни става с въздух.1-4 са бавните след което лоста на скоростите се бута на дясно и посредством въздушни клапани включват бързите 5-8.
                0887632135-Краси

                Коментар


                • #38
                  До: ИФА

                  Браво на колегата Адвокат много изчерпателни сведенияА аз мислех че има бавни и бързи диференциали.По дападжийско време имаше едни ИФИ с по късо шаси и по малка карусерия те дигаха 115 максимална скорост и колегите се хвалеха че може на равно да си крепиш 100тарка.Сега малко за здравината в стария гараж на ДАП 6 бяхме събрани над 600 камиона шкоди мадари и малко европи ифи робури зилове газки авии мултикари жукове.От горе изброените видове камиони най не се чупеха Ифите.Прибере се в гаража заключи и хайде дома.А най чупещите се мадарите аз бях с такава се си лежиш под нея и се мърляв ходиш.Та Ифата ако я използваш за свои нужди е доста здрав камион но е кекава на товарене и у баир .За L60 не знам едно време ги нямаше но сигурно е по яка.Докато тези където им викат торачки Ифа Голиат са страшни зверове като съм ги гледал къде влизат и излизат ум да ти зайде.А тия пък новите шестаците миналата година един колега писа във форума беше направил класация по проходимост по лични наблюдения на първо място L60 4по4 и съм сигурен че е такаПоздрави
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #39
                    До: ИФА

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    Браво на колегата Адвокат много изчерпателни сведенияА аз мислех че има бавни и бързи диференциали.По дападжийско време имаше едни ИФИ с по късо шаси и по малка карусерия те дигаха 115 максимална скорост и колегите се хвалеха че може на равно да си крепиш 100тарка.Сега малко за здравината в стария гараж на ДАП 6 бяхме събрани над 600 камиона шкоди мадари и малко европи ифи робури зилове газки авии мултикари жукове.От горе изброените видове камиони най не се чупеха Ифите.Прибере се в гаража заключи и хайде дома.А най чупещите се мадарите аз бях с такава се си лежиш под нея и се мърляв ходиш.Та Ифата ако я използваш за свои нужди е доста здрав камион но е кекава на товарене и у баир .За L60 не знам едно време ги нямаше но сигурно е по яка.Докато тези където им викат торачки Ифа Голиат са страшни зверове като съм ги гледал къде влизат и излизат ум да ти зайде.А тия пък новите шестаците миналата година един колега писа във форума беше направил класация по проходимост по лични наблюдения на първо място L60 4по4 и съм сигурен че е такаПоздрави
                    Точно така колега ;разликата е в диференциала а не в скоростите.Дифовете или по точно редукторите на тях са три вида;13/31 17/31 и 21/31 зъба.Става въпрос за 50-то.
                    0887632135-Краси

                    Коментар


                    • #40
                      До: ИФА

                      Форгелегета та ли?На тях ли викаш редуктори.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #41
                        До: ИФА

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Това ми се струва... хм - как да кажа? - Много интересно!
                        Пълноприводните Ифи са еднозначно със несдвоени колела /всъщност, единствения високопроходим камион със сдвоени колела, за който знам е Прага/.
                        Освен това в нашата армия никога не е имало ИФА. Всички Ифи 4х4, които бяха внасяни, бяха селскостопански и предимно /но не само/ "тороразпръсквачки" /за естествен тор/.
                        Като вариант, ИФА да вози 10тона, единствено вероятно ми се вижда - седлови влекач с полуремарке...
                        В РПС Троян имаше ръсачи.Зимно време ръсеха сол и пясък,но вече ги няма.
                        Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                        Коментар


                        • #42
                          До: ИФА

                          Ние,има ме две Ифи л-50 със сдвоена гума,и не са преправяни,като едната има и лебедка.Проблем за сега с частите няма,в голямата кал,Прагата е по-проходима ,но Ифата се чупи по-рядко.От около 6-7г. карат всеки ден почти по-два курса букови дърва.

                          Коментар


                          • #43
                            До: ИФА

                            Здрасти,колега може ли да обасниш има ли разлика от W50L и L50,май двигателите са 6-ци.
                            И каква е лебедката-?

                            Коментар


                            • #44
                              До: ИФА

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              Здрасти,колега може ли да обасниш има ли разлика от W50L и L50,май двигателите са 6-ци.
                              И каква е лебедката-?
                              Модела е W50L и двигателя е 4-ри цилиндров.Модел L50 няма.
                              0887632135-Краси

                              Коментар


                              • #45
                                До: ИФА

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Здрасти,колега може ли да обасниш има ли разлика от W50L и L50,май двигателите са 6-ци.
                                И каква е лебедката-?
                                Колегата е обяснил за двигателите.Лебедката е стандартна за Ифа,намира се до задния мост и предава движението с карданче от раздатката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X