Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черноморско приключение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черноморско приключение

    Идеята възникна спонтанно, когато през април, загледани във водите на Бяло море (или Егейско както му викат гърците) с Дафин и Дърк нещо се размечтахме. Ей така - да пообиколим с моторите цялото средиземно море. През Турция, Ливан, Египет, Мароко и т.н. Испания, Гърция ... - Дърк каза, че мечтае отдавна за това, че го е мислил много, че ще изисква сериозна подготовка и поне три месеца в път. Нямахме това време през тази година. И някак съвсем естествено предложих "Ами хайде една лека репетиция ... Черно море ? "

    Отне ни (както Чуров казва) много време - около пет минути размисъл
    Ами добре.
    Колко км ? - около 6000 .
    Колко време ? - около месец.
    Колко пари ? - Амии колкото - толкова. Ще сме на палатки.
    Визи ? Само в Русия.
    Кога ? През септември.
    И така започна всичко. Всичкото, още не е започнало. Ще започне във вторник 16.09.2008г.Рано сутринта "яхаме конете" и към Бургас. Голяма част от обсъждането и подготовката премина в този форум - в " Клуб експедиции ". Подготовката за това пътуване отне повече от 3 месеца. Възникна идеята да си кръстим "проекта" някак. Кръстихме го. 3D - Adventure. Три Д - Димо, Дафин и Дърк ....Адвенчър, освен "приключение" е и важна добавка към модела на моторите ни. И тримата караме BMW моделите GS - Аdventure. Нещо като група по интереси. Хората, които са избрали този мотор, гледат на света по различно-еднакъв начин Смеят се на едни и същи неща
    и се мръщят на други. Говорят по подобен начин за приоритетите, и ценностите им са някак много близки.
    Разбира се оказа се, че няма да е лесно ...Едно пътуване може да се направи с малко, с много, или с много-много средства (поддържащи коли, хеликоптери, лекар, техник ... ).
    Ако човек иска всичко да е перфектно са необходими доста средства...Ние нашето ще го направим с малко Тези, които смятахме за най-заинтересовани се оказаха - не чак толкова ... Тях няма да ги изброявам.
    Но тези, които ни помагат, не мога да не "спомена". Всички приятели от този форум освен, че са съпричастни от самото начало, са намерили и начин да ни подкрепят. Благодаря ви искрено.
    Румбата, Sparki BG, Венци Петров, Горби, GAD, ZZlatev, quadra, Icerunner всеки ни е помогнал с нещо. Благодаря ви. Снощи до 2:00 часа "дооправяхме" карти със Събин.
    Едно от желанията ни е да се опитаме да ви "държим в течение" през цялото време, качвайки "картинки" когато може и "оставяйки следа" в нет-а. В тази връзка получихме безвъзмездна подкрепа от edobg. Благодарение на него Секюрити Група Алфа утре монтира в мотора устройство, с което ще може да бъде следен маршрута ни през цялото време GPRS-GPS. В гугъл earth или map, ще мигаме всеки път когато "запаля" и на 2 часа ще има актуална информация за новата ни позиция. Дали е възможен frame в тази тема е технически въпрос на съгласуване. Освен това преди три дни ми хрумна да попитам Константин Заимов, (един от шкиперите на Folie a Deux. Сетихте ли се ? - До Чикаго и назад ... с яхта.) как са си решили проблема там, където няма GSM. Отговора беше "SPOT personal GPS tracker"- устройство, което са закупили в САЩ, и което "Няма проблеми, ще ти го дам, мини да го вземеш". Праща сигнал до спътници с координатите при натискане на бутон. Ами за първи разговор с него не знам какво да кажа ...Благодаря му искрено. Да не забравя, вече имаме и система за пречистване на мръсна вода и ултразвуков "убиец" на микроби в нея - любезно предоставени от Венци Петров. Ще я ползваме със сигурност. Радиостанциите доставени от Sparkibg, както и резервни акомулатори за тях. Благодаря на всички.

    Сега остана само да го направим
    Разбира се, всички се сещаме, че най-големите трудности ще са в източната част на Морето.
    Много пъти променяхме посоката. Първо Румъния, НЕ - първо Турция, НЕ - по-добре Румъния. Последно тръгваме на юг.
    Заради някои особености на грузинското законодателство и заради "отварянето" на руско-абхазката граница (може би възможност за нас да я посетим).
    Планът е да влезем в Грузия от Турция. Да се върнем обратно в Турция до Трабзон. От там с корабче до Сочи (Русия), после пак на юг в Абхазия. Връщане на север до Сочи.
    Керченският проток - с корабче. Крим , Украйна, за малко Молдова, Румъния и Бургас
    Възможен провал би бил при спиране на ферибота Трабзон-Сочи.Тогава ще трябва да се върнем. Грузия ни е "в кърпа вързана" Руски визи имаме (тримесечни, двукратни).
    В Абхазия, ако ни е писано - ще влезнем и ще снимаме. Ако не ни пуснат - ще го оставим за друг път
    Връщане в България до същия плаж, от който тръгваме.

    Ето я картата.


    Вторник вечер сме по южните плажове на българското черноморие с "бургаската група" за довиждане
    Последно редактирано от Димо; 09-03-09, 16:38.
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: Черноморско приключение

    Хубаво е когато човек осъществява мечтите си ! Димо от мене лек път и се наслаждаваите максимално на пътуването (в което не се съмнявам )

    Коментар


    • #3
      До: Черноморско приключение

      Благодаря ти Недялко. Ще се наслаждаваме Има достатъчно газ за лампите и достатъчно електричество за челници ... Колко пъти съм се "виждал" излегнат до палатката със зареян поглед към морето. От всичките му страни
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Черноморско приключение

        да не забравиш да ми звъннеш като си наблизо, за да ти дам нещото... Успех ви желая и ще стискаме палци всичко да е ОК......

        Коментар


        • #5
          До: Черноморско приключение

          Димо, всички сме с вас.
          Желая късмет, здрави конете, и успешно завръщане!
          Вие ще направите експедицията на годината.
          Респект за смелостта и упоритостта!
          Поздрави на Батуми, поръчвам си снимка на пеещите фонтани в морската градина и не подминавайте сладкарница "Сказка"
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Черноморско приключение

            Луда работа. Завиждам благородно. Утре ще ходя към Каварна. Да мина ли да ти оставя апарата?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Черноморско приключение

              Респект момчета,желая Ви безаварийни километри.

              Коментар


              • #8
                До: Черноморско приключение

                Дима, желая ви леко и безаварийно пътешествие на екипа.
                Като се върнеш, живот и здраве, ще те чакаме за "пресконференция" в Добро.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #9
                  До: Черноморско приключение

                  Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                  да не забравиш да ми звъннеш като си наблизо, за да ти дам нещото...
                  Наблизо ще съм през октомври Май ще се оправяме без "Нещото"

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Поздрави на Батуми, поръчвам си снимка на пеещите фонтани в морската градина и не подминавайте сладкарница сказка"
                  Ще имаш моя снимка пеещ във фонтана
                  Сладкарница сказка ? Румене, ти коя година си бил там

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Луда работа. Завиждам благородно. Утре ще ходя към Каварна. Да мина ли да ти оставя апарата?
                  Targa, аз съм в София. Снимай, докато се върна. Мен ме радва факта, че новият ти аватар е правен с моя апарат


                  Сега сериозно. Приготовленията не са завършили. На финала е най-нервно. Предстартова треска
                  Отказах се от екипировката за гмуркане. Много е тежка -24 кг суха, над 30 мокра. Място няма. Харпуна го броят за оръжие навсякъде (не, че не е). Отказахме се и от резервните две гуми -няма място, а и всичко е на "3-4 дни" с DHL. Отказахме се и от сателитния телефон на Дърк - Thuraya - за "по-голямо приключение". Умишлено не вземаме комп. (няма да излезем от форума ). Носенето на твърде много техника може да ни затрудни на някои места, а итрябва да се зарежда всичко - телефони, станции, фотоапарати, др. устройства. Едната каска е оборудвана с камера - ще си я менкаме. Прави 4GB филм за 2 часа. Камерата може да се мести и по други места на мотора, но филма става по-скучен ... но пък снимала и под вода до 3 м.
                  Има още един лист със задачи. Нищо тревожно, "най-тежките" са свършени. Тези дни ще тестнем "следенето" дали ще "светне", но от Секюрити Група Алфа твърдят, че ще е наред.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Черноморско приключение

                    И аз имам такава камера, изкаш ли я?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Черноморско приключение

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      И аз имам такава камера, изкаш ли я?
                      Не, не една стига. Благодаря ти. Кой ще ги гледа тези филми после ? В отбора го няма Оби Уан Кеноби
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Черноморско приключение

                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Черноморско приключение

                          Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                          Респект момчета,желая Ви безаварийни километри.
                          Хаки, в Кърджали ще има отделна "пресконференция". Все пак е родното ми място. Ще се видим.

                          Няма само тук в с iiiopo и другите добри хора, на едно "добро" място да "обсъждаме" темата.

                          Тръгваме по стъпките на Nik Nikolov. Надлежно описани в неговия пътепис за турското западно-черноморско крайбрежие. Въпреки, че ние изследвахме внимателно дни наред цялото крайбрежие приемам всякакви забележки за "места", които да не бъдат пропуснати.
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Черноморско приключение

                            Успех, колеги!!!

                            Много, много успех!!!
                            съжалявам, че не мога да помогна с нещо, ама едно просто - успех !! от мене!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Черноморско приключение

                              Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                              Хаки, в Кърджали ще има отделна "пресконференция". Все пак е родното ми място. Ще се видим.

                              Няма само тук в с iiiopo и другите добри хора, на едно "добро" място да "обсъждаме" темата.

                              Тръгваме по стъпките на Nik Nikolov. Надлежно описани в неговия пътепис за турското западно-черноморско крайбрежие. Въпреки, че ние изследвахме внимателно дни наред цялото крайбрежие приемам всякакви забележки за "места", които да не бъдат пропуснати.
                              Ако да забравиш да се обадиш,ще бъдеш "жестоко наказан"В Турция ходя до Истанбул-по работа и до Анталия-на почивка,другите красоти ги виждам чрез вашите репортажи.Ако мога да бъда полезен с нещо звънкай 0878 997799.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X