Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черноморско приключение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Черноморско приключение

    Димо, искрено ти желая да си довършите експедицията така, както я планирате и да изпитате истинско удоволствие от нея. Успех и да се върнете живи и здрави.

    Коментар


    • #17
      До: Черноморско приключение

      Лек път! Дано всичко е наред из проблемните места!
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        До: Черноморско приключение

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        ...
        Ще имаш моя снимка пеещ във фонтана
        Сладкарница сказка ? Румене, ти коя година си бил там

        Не питай. Фотоапаратите още бяха черно-бели.
        Не може да не е на мястото си.
        Даже паметника на Руставели гледа лекичко натам.


        Сериозно.
        Хора, вземете сателитен телефон!
        Тежи по-малко от една бира, а по бирата не можеш да се обадиш.

        Коментар


        • #19
          До: Черноморско приключение

          "Лошите превижявания оставят хубави спомени" - казват!
          Късмет, приятно прекарване и без "хубави спомени".
          Ще ви стискаме палци на всеки километър
          И зло да ви забрави!
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #20
            До: Черноморско приключение

            И аз съм я замислял тази обиколка, но кой знае кога ще ми се отдаде случай ...

            В началото на лятото през Бургас минаха няколко украинци, които с моторите си обикаляха Черно море, точно по набелязаният от вас маршрут.
            Ето линк към темата им, може да се намери интересно инфо:

            http://www.moto.kiev.ua/forum/?trid=...764314134&vp=3

            Един от проблемите, които ме изтъкнаха беше високата цена на ферибота до Сочи - около 250 - 300 долара на човек с мотоциклет.

            А през 2007 г., други техни приятели са направили "Черноморское кольцо" - ето и техния линк, но км като цяло са под 6 000 - около 5300 км - http://www.mototravelteam.com.ua/proect.html

            Пожелавам ви приятно пътуване!!!!

            Ще чакам с нетърпение да се върнете, да се запознаем и да разказвате!!!!!!!

            Коментар


            • #21
              До: Черноморско приключение

              Искрено ви се възхищавам!!!
              Пожелавам ви лек път, безаварийно (доколкото е възможно) и мнооого приятно пътуване!
              Адмирации за начинанието!
              Успех!
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #22
                До: Черноморско приключение

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Дано всичко е наред из проблемните места!
                За проблемните места има няколко сайта, които редовно следя.
                За "горещи" новини:
                http://www.newsru.com/
                http://www.mfaabkhazia.org/index.htm
                http://www.abhazia.com/news/

                Политическите детайли вече не ни интересуват. Петдневната война приключи. Ако успеем да видим и двете страни на конфликта и "резултатите", ще ги покажем. По-важно е, че няма да мога да ги следя редовно. Колкото по-малко новини има от там - толкова по-добре.
                Основната информация, която ще е съществена за нас по време на пътуването е: отворена/затворена ли е някоя от границите ?

                Има ли ферибот или е спрян. Също така ферибота от пристанище Кавказ(Русия) до Керч (Украйна).

                Има някаква опасност при изостряне на отношенията Русия-Украйна да спре, но тогава остава варианта с обиколка и на Азовско море.

                Фериботните връзки са тук :
                Пристанище Сочи: http://www.morport-sochi.ru/news/
                Украинските фериботи:http://www.ukrferry.com/eng/services/ferry.asp
                Ферибот Крим-Кавказ: http://www.kerch.com.ua/articleview.aspx?id=270

                Прогнози за времето няма да са съществени Пък и няма кога да ги четем ...
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #23
                  До: Черноморско приключение

                  Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                  И аз съм я замислял тази обиколка, но кой знае кога ще ми се отдаде случай ...

                  В началото на лятото през Бургас минаха няколко украинци, които с моторите си обикаляха Черно море, точно по набелязаният от вас маршрут.
                  Ето линк към темата им, може да се намери интересно инфо:

                  http://www.moto.kiev.ua/forum/?trid=...764314134&vp=3

                  Един от проблемите, които ме изтъкнаха беше високата цена на ферибота до Сочи - около 250 - 300 долара на човек с мотоциклет.

                  А през 2007 г., други техни приятели са направили "Черноморское кольцо" - ето и техния линк, но км като цяло са под 6 000 - около 5300 км - http://www.mototravelteam.com.ua/proect.html

                  Пожелавам ви приятно пътуване!!!!

                  Ще чакам с нетърпение да се върнете, да се запознаем и да разказвате!!!!!!!

                  Благодаря ти Бат Димо. Отчетите на украинците са важни. Изчетох и много други, на германци, на турци, на руснаци и т.н. с мотори и общо взето това е пътя. Общото между всички е, че заобикалят Абхазия (въпреки, че четох отчета на един руснак, който вечерите е спал в Адлер (Русия), а през деня е карал в Абхазия ..през 2005-та).
                  Има и българи. С пет мотора и кола (за поддръжка) без Грузия и Абхазия и без румънското черноморие през 2006г. Срещнах се с двама от тях Искра и Владо.
                  За нашия "мерак" за влизане в Абхазия има три причини. Първо - там Голямата Кавказка верига влиза в Черно море и е изключително красиво, второ - за да затворим обиколката напълно и трето - никога не съм ходил там
                  Цената на ферибота наистина е висока, но иначе трябва да "разбуташ" танковете между Поти и Сухуми...за да минеш.
                  За сега с танкове снимки не смятаме да си правим, така че - ферибот.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Черноморско приключение

                    Успех пичове!
                    Пуснете линк как можем да ви следим през Google Earth.

                    PS. Приемате ли нови членове във вашата група за догодина, че ако приемат закона за лова "хардендурото" ще стане стрелкови спорт
                    Последно редактирано от Гълъбин Колев; 10-09-08, 08:18.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #25
                      До: Черноморско приключение

                      Успех момчета! Попътен вятър и много положителни емоции. Лек път! Голямо БРАВО за начинанието.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Черноморско приключение

                        Аре късмет пичове !........и да направите яки снимки !.....надявам се 2009 да имам 12 листов календар с вашето пътешествие !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Черноморско приключение

                          Димо, лек и приятен път и от мен! Безавариино, безпроблемно и само с хубави емоции! Късмет!
                          LZ1GYY
                          0898 436 956

                          Коментар


                          • #28
                            До: Черноморско приключение

                            Димо , на лек път и много късмет! Ще чакаме репортажи ( а може и тел. обаждания) . Да не забравиш да се обадиш ,когато си дойдеш!
                            Успех!!!
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #29
                              До: Черноморско приключение

                              Димо, я напиши нещо като график ... по дати .. кое, къде .....
                              Ако все пак сте го мислили!
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Черноморско приключение

                                Благодаря ви за хубавите пожелания.

                                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                                Успех пичове!
                                Пуснете линк как можем да ви следим през Google Earth.
                                Ами това е идеята. Тук, в тази тема да се появи едно прозорче, в което гугъл мап или ърт да светне карта с трака и нашата моментна позиция. Мисля, че се казва фрейм. Технически е въпроса. Проверява се. Утре ще е ясно. Ако не - линк.

                                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                                PS. Приемате ли нови членове във вашата група за догодина, че ако приемат закона за лова "хардендурото" ще стане стрелкови спорт
                                Твоята кандидатура можеш да си сигурен, че ще бъде приета веднага Човек с подобен опит и знания винаги е добре дошъл ...( Чел съм "Възможно ли е невъзможното ?")

                                Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                                Аре късмет пичове !........и да направите яки снимки !.....надявам се 2009 да имам 12 листов календар с вашето пътешествие !
                                Митак, снимки ще има ... много. Дафин е с Canon 450D и три-четири обектива. Аз вземам лентова минолта (като твоята) Dinax 505 si и днес Евгени (Агенция Bulfoto - медиен партньор ) официално ми връчи един Nikon D70 (28-200mm), с което си запази място за лепенки по мотора ... Ще имаш календар.

                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Димо, я напиши нещо като график ... по дати .. кое, къде .....
                                Ако все пак сте го мислили!
                                Мислили сме го, как да не сме го мислили

                                Вторник 16-ти до Бургас (там сме в залива vromos май ) Ачо(prashco), Явор vromos.com и Тони (DEDRITUS) ще решават къде да опънем палатките, как бирата да не се стопли докато месото гори и т.н.
                                За сряда е планувано гмуркане на Арапя Кратко. За около 2 часа, примерно от 10 до 12. И тримата сме водолази. После газ към Малко Търново. Ако успеем да стигнем до оня залив под Резово - ще спим там на палатки. Ако турците не дават да се спи точно там - се местим по на юг. За следващият ден трябва да минем Босфора и да хванем пътечките покрай морето в азиатската част. Това, което знаем за оначи част от маршрута е, че не е магистрала. Има доста населени места (селца) и много ограничения на скоростта. Така че ще се напредва бавно.

                                Най-общо сме разделили пътуването на три етапа.
                                1.До Трабзон - около 7 дни
                                2.Рискова част - 7 дни
                                Включва: влизане в Грузия (две/три нощувки в Батуми), връщане, Трабзон-Сочи (ферибот) - 1ден, Сочи - Абхазия (два-три дни), Сочи - пристанище Кавказ 1 ден.
                                3.От Крим през Одеса и Вилково до България - 7 дни.

                                Общо 21 дни. Два-три дни (нещо да се пообърка ) и живот и здраве 7-ми 10ти октомври да сме се прибрали.

                                П.П.
                                Ето тук едно "тракче", по което съм си играл.
                                Не е точно, но пък действителното, кой знае как ще изглежда
                                Прикачени файлове
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X