Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

    Здравейте, бяха ми счупени щипките който държаха фаровете. Фаровете се клатеха и светеха на където си решат Този проблем вече е решен и фаровете са настроени. Светят много добре и на къси и на дълги.
    Сега излиза следния въпрос - има ли идея да сложа ксенон? С ксенон ще се подобри ли ситуацията? Ще светят ли по-силно фаровете?
    За Фронтера какък ксенон е подходящ?
    Благодаря!
    Светът на Владо

  • #2
    До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

    ако не е таина как си оправи проблема?





    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
      ако не е таина как си оправи проблема?





      Поздрави
      С нови щипки и после регулиране на фаровете
      Светът на Владо

      Коментар


      • #4
        До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

        хубавият ксенон е скъп
        а нашите машини ходят по сокаците
        може би 2-4 халогена на тавана ще ти вършат съвсем не лоша работа
        ще светят добре по-евтини са а и придават по-злобен вид на джипа
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
          С нови щипки и после регулиране на фаровете
          Тънкия въпрос ,ако съм разбрал правилно ,е откъде взе щипките и за колко.А и аз се интересувам от същото.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
            Тънкия въпрос ,ако съм разбрал правилно ,е откъде взе щипките и за колко.А и аз се интересувам от същото.
            От Булвария ги купи майстора ми. Цената точно незнам, защото в бокса бях за няколко неща на веднъж. Предполагам, че са някаква малка стойност.
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

              Комплект от 4 щипки,купих от някакво магазинче на Симеон,на чиито стъкла пишеше Опел.Цената беше 1-2 лв.за комплекта.

              Темата за ксенона продължавам да следя с интерес.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #8
                До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                може би 2-4 халогена на тавана ще ти вършат съвсем не лоша работа
                ще светят добре по-евтини са а и придават по-злобен вид на джипа
                Така е, но не ми се занимава с халогени (закрепване, кабели...). Предполагам, че с ксенона ще стане по-лесно и по-светло Прав ли съм? Какви са крушките на фронтерата (Н4,7...)?
                Акумулаторът ми е точно зад левия фар (8-10см след края на крушката), това дали пречи за монтажа на ксенон?
                Светът на Владо

                Коментар


                • #9
                  До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                  До колкото разбирам на Фронтера е H4, явно е необходим би-ксенон. Правилно ли разбирам?
                  Какъв трябва да е цветът - 3000 К, 4300 К, 6000 К, 8000 К, 10000 К, 12000 К? В смисъл кой цвят няма да дразни очите на шофьора и на шофьорите на колите каращи срещу мен и в същото време ще е оптималко осветен пътят?
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    До колкото разбирам на Фронтера е H4, явно е необходим би-ксенон. Правилно ли разбирам?
                    Какъв трябва да е цветът - 3000 К, 4300 К, 6000 К, 8000 К, 10000 К, 12000 К? В смисъл кой цвят няма да дразни очите на шофьора и на шофьорите на колите каращи срещу мен и в същото време ще е оптималко осветен пътят?
                    6000 или 8000 ще дадат мисля най-добри резултати. Аз на Паджерото карах с 10 а сега съм с 8 хил. 6000 са бяла светлина а 8000 леко синее. И 6 и 8 няма да те дразнят много приятно се кара, виж за насрещните не знам Ако е една крушка за къси и дълги то ти трябва би-ксенон.
                    4300к и 3000 жълтеят и ги водят към халогените. А 10 и нагоре е само за гъзария светлината е почти лилава и осветеността не е на ниво.
                    Препоръчвам 8000К

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                      Днес свалих крушката да я проверя - оказа се Н4. Тоест отивеам към би-ксенон. Някакви препоръки като ценови диапазон какво да гледам? В смисал да е читаво. Защото гледам, че има и по 2-300лв. - дали са добри? Или да търся за повече?
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                        http://luxima.bg/index.php?&tid=1&vid=&pid=56
                        За това каква мислите?
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                          Вземи си от Явор-Вромос и не се занимавай с глупости.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Вземи си от Явор-Вромос и не се занимавай с глупости.
                            В смисал това не е читаво ли?
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къси и дълги светлини на Фронтера КБ

                              Взех си ксенонов комплект. Сега разглеждам инструкцията за монтаж. Има 2 схеми за свързване и се чудя по коя от 2те трябва да ги свържа.
                              1. "Схема на свързване на Н4 при управлени с положително напрежение"
                              2. "Схема на свързване на Н4 при управлени с отрицателно напрежение"
                              Коя от 2-те схеми трябва да следя? Разликата в 2-те схеми обръщане на +/- към крушката. Голяма дилема. Дали не е свързано с вида на светлините на колата?
                              Моля помогнете
                              Светът на Владо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X