Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на ватата на ауспуха

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Смяна на ватата на ауспуха

    Не, наистина няма. Има само едно болтче за ипускане на течности..

    Нямам подходящи снимки, но тези стават горе-долу..П.П. Сори за качеството..



    Димитър Тенев

    Коментар


    • #17
      До: Смяна на ватата на ауспуха





      това имам предвид....интересно ми е този началния отсек ( който по принцип е неразглобяем ) самнява ме че там е пипано , трабичката беше много грубо поставена и разпробита....там да е имало някакво заглушаване

      Коментар


      • #18
        До: Смяна на ватата на ауспуха

        Вчера с VaHk0_ решихме да сменим ватата на ауспуха на моя RMX и направихме няколко снимки Абе по-точно той я сменяше де, аз само снимах
        Та ето го обекта на днешната работа


        Старателно се забърсва изхвърленото масло от ауспуха


        И изпод маслото лъсва този надпис ... вече се чувствам състезател


        С ключе 10 се развиват болтчетата в долната страна на ауспуха


        Бавно и внимателно се издърпва тръбата на ауспуха


        И от вътре започват да се подават разни гадории


        Ватата излезе на парчета, а около тази надупчената тръбичка имаше нещо подобно на метални стружки незнам може и метална вата да се казва


        Ето снимка в по-близък план. Мисля, че баба ми на село с такова нещо си търкаше мазните тигани


        Това е остатъка от ватата в тръбата


        Падналата вата се прибира в кофа за боклук а останалата вата се изчегърква с арматурно желязо


        VaHk0_ си мисли за какво ли служи тази тъпотия и дали има смисъл да седи там


        Решено е! Махаме я


        Тръбата беше леко запушена


        И съответно беше отпушена със гвоздейче


        FMF вата специално доставена от DennisKirk


        Ватата се отваря от долния край


        Измерва се колко ще ни е нужно


        Тук следва една манипулация в целия процес за която не бяхме сигурни но все пак беше извършена. Та взема се парче тел...


        Пробива се ватата...


        Тъбичката се увива и се пришива със телта за да не се върти ватата


        Ето я вече навитата вата


        Натиква се внимателно в тръбата на ауспуха. Напрежението е голямо за това снимката е нефокусирана


        След това с малко термоустоичив силикон се намазва долния край


        Слагаме болтчетата


        След това обираме останалия на вън силикон и сме готови
        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • #19
          До: Смяна на ватата на ауспуха

          Леллеее пичове, откога не е сменяна тази вата
          А иначе дупчиците се отпушват с горелка докато тръбичката светне като нова. Сега от вътрешната страна на нея пак е пълно с мизерия и скоро пак ще запушат дупките.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #20
            До: Смяна на ватата на ауспуха

            Да, аз моята вата като я сменях си играх и с горелка и с ножове и шкурки и какво ли не само и само да светне.

            От известно време съм в афект поради НЕ каране на мотор и почвам да треперя вече и да пришпорвам работата и по моя мотор.Надявам се скоро да го събера и ще пусна и аз снимки.(то мойто са лигавщини разни ама ще се чуе)

            П.П.Използвам трибуната да се извиня на Лансерчо за некачествено извършената процедура от моя страна.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #21
              До: Смяна на ватата на ауспуха

              Ами аз да кажа тая вата сигурно не е сменяна от предния собственик на 100% защото се оказа, че предния собственик само е наливал бензин и е карал без грам профилактика и от там и други проблеми но това е друга тема. Мерси за инфото за горелката, ама просто не се сетихме. За следващия път ще знаем. Въпроса е онея металните какво правиха там? Някой има идея да сподели Иначе VaHk0_ работата е супер спокойно, айде като го сглобим целия ще ядем кебабчета обещавам
              [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #22
                До: Смяна на ватата на ауспуха

                Металната мрежичка не е фатална, виждал съм нови заглушители с такава и без такава. Може би я слагат за да не се запушват отворите на тръбичката, а първо мрежичката да се набие с най-голямата мизерия която сега е по тръбичката. Разбира се всяко нещо до време, след един момент натам всичко става в яко мизерия
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #23
                  До: Смяна на ватата на ауспуха

                  Хей, Краси, това си е една професионално разработена тема. Аз мислех да вкарам PDF формат за инструкции, но какво по-добре от тези снимки по-нагоре.
                  Ватата не се използва като заглушител, а като омекотител. Премахването на ватата няма да увеличи шума. Ако я няма ватата или е запушена ще се получи така нареченият обратен ефект. Понеже 2Т двигател няма клапани при "избухването" на остатъчната смес в ауспуха може да се върне обратно в двигателя. което влошава горенето. При 4Т ауспуха е на различен принцип. Може да се използва вата за 4Т.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Смяна на ватата на ауспуха

                    А и като съм без заглушител ми се струва, че върви повече, но може и да си внушавам заради по-големия шум, който вдига.
                    До колкото знам ако караш без заглушител може да счупиш буталото на 2Т мотор поради причините, които е изброил по-горе spotbeam!
                    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Смяна на ватата на ауспуха

                      По принцип двигателя много по-бързо се износва(буталото най-вече) и съответно може да се строши, когато се кара без заглушител. Аз няколко пъти съм си позволявал да карам без заглушител, но то е било експериментално.

                      П.П. А много ме кефи когато съм махнал резоната и на обороти бръмчи като 4т.
                      Димитър Тенев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Смяна на ватата на ауспуха

                        Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение

                        П.П. А много ме кефи когато съм махнал резоната и на обороти бръмчи като 4т.

                        Е баш като 4Т не може да извади звук тоя сешоар.
                        Стельо и Ванко само ремонти правят от както се помня, не ги видях тези РМХ-ове в някой репортажче от някоя хард разходка ...айде, че както е тръгнало ще проходя и прокарам преди да сте готови.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Смяна на ватата на ауспуха

                          По време на състезание съм виждал даже хартия да тъпчат само зада минат фоно прегледа моторите.Колкото по стегната е ватата толкова по добре,има влияние върху настройките на карбуратора.Но ако не се слага толкова масло минетално,ако се сменя редовно и ако карате с синтетика като Моторекс е много трудно да се получи ефекта на Сузукито
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Смяна на ватата на ауспуха

                            А някой от вас слагал ли е минерална вата от тая, където я слагат на комините, защото съм чувал, че някои я сменят тази вата с такава Изгаряла по-бързо и трябвало да се сменя по-често, но пък била много евтина

                            Коментар


                            • #29
                              До: Смяна на ватата на ауспуха

                              Някой знае ли в Пловдив от къде да си купя вата за 2 тактов

                              Коментар


                              • #30
                                До: Смяна на ватата на ауспуха

                                Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                                А някой от вас слагал ли е минерална вата от тая, където я слагат на комините, защото съм чувал, че някои я сменят тази вата с такава Изгаряла по-бързо и трябвало да се сменя по-често, но пък била много евтина
                                в момента съм с такава, по добре от колкото никаква

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X