Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гори парк Рила!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Пожарът в парк Рила !

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Хора, успокойте малко топката. Днес говорихме отново с Директора на парк Рила. Засега нещата по скоро ще минат без нас, защото не знаят точно как и за какво да използват нашите възможности. Всички чакат френските самолети. А хора с тупалки ще се намерят от местните, щото вече огънят им стигна до вилите и щат-не щат трябва да се размърдат. И по-голямата част от пожара е извън парка и доста встрани от резервата Парангалица.
    100 теми станаха,последно не знам на кого да вярвам Христов се обади и каза ,че имат нужда ти казваш друго,а вече се сформира група дайте да кординираме нещата.
    ПАВКО
    0888802068

    Коментар


    • #47
      До: Пожарът в парк Рила !

      Темата заключвам за да не става объркване. Оттук насетне се пише директно във форума:

      Нужда от спешна помощ, аварии, бедстващ участник


      Аз след Злати говорих с директора на парка и се уточнихме какво им е необходимо. Информацията на Злати е вярна но към 18:00 часа... Моят разговор с директора е отпреди десет минути... т.е. 23:10...

      Тъй че всичко е ясно. И повече от 4, пет машини не са нужни...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        До: Гори парк Рила!

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Значи софйската група утре в 6 сутринта на Лукойла по баира след Княжево.
        Става ли ?
        Там съм.

        Коментар


        • #49
          До: Гори парк Рила!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ако се сформира група за ходене в Благоевград, пишете тук, на ЛС, или 0889 382643.
          ПОЩАТА ТИ Е ПЪЛНА
          Последно редактирано от Yaro; 09-09-08, 12:52.
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #50
            До: Гори парк Рила!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Ако се сформира група за ходене в Благоевград, пишете тук, на ЛС, или 0889 382643.
            Колега чаках те,а и тел.0889382643 е изкл.какво става?
            Последно редактирано от Yaro; 09-09-08, 12:52.
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #51
              До: Гори парк Рила!

              Три машини: Митко (Фулда), Ник Николов и Станко са вече на мястото над Благоевград. Товарят хората и тръгват в момента... ако е необходимо ще направят и още курсове... Това са новините засега. По-късно подробности.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                До: Гори парк Рила!

                Нашите хора са направили първият курс. В момента започват качването на втората група хора на билото. Видели са двойка самолети за гасене които са преминали над пожара... Към момента пожара по оценки на хората там се е разраснал...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: Гори парк Рила!

                  Нашата група приключи и тръгва за София. Каквото беше поискано от ръководството на парка беше изпълнено точно, навреме и съвършено професионално. Като се приберат ще имаме и снимки и лични впечатления. Информацията която имат е че пожара донякъде е ограничен, според пожарникарите имало напредък...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    До: Гори парк Рила!

                    Това което искаха от нас, бе да качим 20 души от работещите в парка , заедно с обурудване и пожарникарски шлангове до подножиео на върха, Аризманица. Качихме ги до надморска височина 2200 метра. До там друга кола не бе стигнала, макар, че трасето не бе особено трудно. Малко по надолу имаше няколко автомобила на пожарната, както и паркирани Ниви, на колегите от парк Пирин, които също помагаха.

                    Групите от по 10 човека, се спускаха надолу към огнището на пожара, с денивелация около 400 - 600 метра, от билото, където ги оставяхме.
                    Просто няма друг начин, да се стигне до пожара.
                    Ще има снимки и по подробни коментари, малко по късно.
                    Важното е че каквото се искаше от нас сме го направили. Около 14 часа пожарът изглеждаше потушен, за кой ли път вече, за разлика от сутринта, когато кошмарът беше пълен.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #55
                      До: Гори парк Рила!

                      Браво на тримата! Чакам малко снимки и още информация, че от медиите лъхат противоречиви данни. Днес звъняха и от Фондацията за опазване на Биоразннобразието. Имат организирани доброволци за гасене, а не знаят къкво да правят. Насочих ги към Христов.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #56
                        До: Гори парк Рила!

                        И така, сутринта си купуваме банички и айран от Благоевград, но не успяваме и да ги помиришем дори.
                        Качваме от Благоевград, служители на горското в Кресна - парк Пирин. Караме ги до сборния пункт в подножието на пожара.
                        Ще чакат колегите си.
                        Там се срещаме с Николай Христов и директорa на парка, натоварваме веднага джиповете с хора, шлангове и разни инструменти,
                        буквално до горе и потегляме.
                        Димът е гъст и се стеле на всякъде. Изпуснат е западният фронт на пожара с 30, 40 метра и хората от парка искат да се спуснат от горе
                        по някакво дере в западния край на пожара.
                        Жалко, че не можах да заснема, как Митко се " дзвери " над шарената, но безусловно вярна карта нарисувана и оцветена на ръка
                        от горските, която изобразява развитието на пожара и възможните тенденции.
                        Стигаме билото, без определено да знаем къде сме Разтоварваме хората в дима, взима се решение, да не тръгват, за да не се издушат.



                        Ние поемаме обратно, за втората група служители на парк Рила от...Костенец ! Дошли са чак дотук !
                        Сега мога да поснимам. Вече не возя 6 човека



                        Това е снмка с широкоъгълен обектив, Митко често се губи от погледа ми, из дима. Станко остава на билото, за да разтоварва шланговете.
                        В долината се стеле дим. Самолетите бръмчат наоколо, но не могат да се спуснат ниско.






                        Натоварваме втората група и поемаме нагорe. Говорим за пожара в Плана, който е не по малък, и е по близо до Костенец.
                        Вече трети ден хората заобикалят планината и са видимо изтощени.
                        Недоволстват от пожарникарите,които не разбират от планински пожари, а и се скатават. И аз го видях с очите си.
                        Според мен парковите служители изнасят на гърба си основната борба със стихията.
                        Горе димът се е разсеял, и първата група се е спуснала към огнището.



                        Разтоварваме втората група. Митко оглежда пожара. Питаме дали да не слезем да помогнем . Отговорът е кратък - Абсурд!
                        Ако вятърът обърне качването при джиповете, ще е невъзможно.












                        Оказа се в дима сме достигнали до - Края на пътя !



                        Offroad Extreme




                        И аз да се снимам с останалите.



                        Пред нас с е вие примамлив път. Дали да не се заиграем ?





                        GPS -че от стъклото - я кажи, кой е най хубавият път на света ?



                        Обратният !!



                        Този път видимостта е отлична. Дори и таванът на проходимост, на пожарникарската Нива



                        Край !
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 09-09-08, 21:11.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #57
                          До: Гори парк Рила!

                          Браво на вас! Свършили сте работата.

                          Иначе, сигурно аз нещо не разбирам, ама ми е малко трудно да стопля защо е бил тоя зор чак от София да дойдат "високопроходими джипове" за да ги качат горе по този път като магистрала.

                          Да не говорим, че 1 виетнамка или какъв да е камион би метнал хората с оборудването им до билото без никакви проблеми ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Гори парк Рила!

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Браво на вас! Свършили сте работата.

                            Иначе, сигурно аз нещо не разбирам, ама ми е малко трудно да стопля защо е бил тоя зор чак от София да дойдат "високопроходими джипове" за да ги качат горе по този път като магистрала.

                            Да не говорим, че 1 виетнамка или какъв да е камион би метнал хората с оборудването им до билото без никакви проблеми ...
                            Може би правилния въпрос е кой пречи на гасенето (некадърна ли е Етем или нарочно..)? Защото има много хора, които искат да помагат. (малко теория на конспирацията?)

                            Ще има ли пак нужда от наши хора утре? Нещо друго освен транспорт може ли да се направи за пожара?

                            И да - Браво на вас !
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #59
                              До: Гори парк Рила!

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Браво на вас! Свършили сте работата.

                              Иначе, сигурно аз нещо не разбирам, ама ми е малко трудно да стопля защо е бил тоя зор чак от София да дойдат "високопроходими джипове" за да ги качат горе по този път като магистрала.

                              Да не говорим, че 1 виетнамка или какъв да е камион би метнал хората с оборудването им до билото без никакви проблеми ...
                              Присъединявам се към "Бравото!"
                              И съжалявам, че не успях да се включа.

                              И от мен един въпрос:

                              За какво са шланговете?
                              Горе няма пожарни кранове, пожарна не може да се качи, а и водоизточник подходящ за помпа липсва.
                              Тупалки, пръскалки, лопати, гребла и друг хардуер, разбирам, но шлангове

                              Коментар


                              • #60
                                До: Гори парк Рила!

                                Има извори, и тресавища. От тях помпите на пожарните автомобили засмукват вода и я спускат по билото, през шлангове. Това видях на едното място, а на другото, водата от реката се компресира нагоре, от пожарна кола, а горе се разпределя.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X