Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гори парк Рила!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Пожарът в парк Рила !

    Колеги!
    Днес говорих с един познат, доста високопоставен в софийската пожарна. Обадих му се по отношение на организацията, да ме насочи към кого да се обърна да ни посрещне там...като доброволци и т.н....може би само защото ме познаваше не ми се изсмя. По негови думи доброволци ако се събират то са от местата около пожара, проявих инициатива да отидем на място и там да се обърнем към някого- каза че няма никакъв смисъл и такава практика по принцип НЕ съществува(което за мен беше доста странно), пожара е локализиран и вече гори торфа, дори и да се отиде с джипове, по негово мнение винаги единия трябва да стои в джипа, защото огъня се появява на неочаквани места(включително няколко пъти е пламвал под пожарните, но тъй като имат шофьори, веднага са ги местили) и ще е много опасно за хората, които ще са там.
    В случая самолетите просто задържат положението да не се разпространи огъня.
    В момента се чака дъжд, или ако не стигне дъжд - сняг.
    Това по обезкуражаващата част.

    Хубавото е, че прояви желание, да осъществим 1-2 срещи, на които да се обсъдят варианти за съвместна дейност между хората, които живеем в София и околностите, да се разработят маршрути около най-пожароопасните райони и да се направят просеки, защото пожарната изпитва затруднения в някои райони около града, в които нямат достатъчна информация за това какви са пътеките и т.н. Имат високопроходима техника, но не знаят какво ги очаква, та идеята е ако има желание и от други от форума, да сформираме нещо като група на доброволни начала, която да обходи част от Софийската околия и да се трасират по-важните пътеки и така да сме в помощ на пожарната..
    Тъй като в четвъртък започват Световните игри за пожарникари в София, ст. Васил Левски ще е ангажиран с това, но след 1-2 седмици можем да се разберем за среща.
    Не знам дали го обясних като хората, но ако има нещо неясно ще отговарям
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #32
      Спешна нужда

      Колеги сега ми се обади г-н Христов от дирекция парк Рила имат нужда от 4-5 високо проходими джипки за извозването на хора до критичните места на ПОЖАРА,а те са доста на високо по билото,ако има желаещи нека се обадят на тел.0884111455 г-н Христов.Моят тел е 0888802068 павката
      Последно редактирано от the_trident; 08-09-08, 20:57.
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #33
        До: Гори парк Рила!

        Ако се сформира група за ходене в Благоевград, пишете тук, на ЛС, или 0889 382643.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          До: Пожарът в парк Рила !

          Колеги няма ли желаещи да помогнат
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #35
            До: Пожарът в парк Рила !

            Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
            Колеги няма ли желаещи да помогнат
            кажи какво да правим ?
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #36
              До: Пожарът в парк Рила !

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              кажи какво да правим ?
              Седим и чакаме каквото правят и другите.Утре сутринта след като се включи и втория самолет , пожарът ще мине в историята,заедно с голяма част от парк Рила за съжаление.

              Коментар


              • #37
                До: Пожарът в парк Рила !

                Всъщност, в коя тема пишем?! Тръгваме ли, на разположене съм - 0889 382643.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  До: Гори парк Рила!

                  Нека тогава за утре, 09.09.08 година, да се чакаме в 6 часа сутринта
                  някъде в Княжево.

                  Трябват джипове, за извозване на хора високо в планината.

                  Моля който може да се записва тук и сега.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гори парк Рила!

                    Аз, ама без джипка.
                    Утре в шест, в Княжево - къде точно и къде ще си оставим "другите" коли?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Пожарът в парк Рила !

                      Темите са няколко и аз не знам къде да пиша вече,софраджии,се
                      йрджии,събораджии и най-вече мераклии да карат в РИЛА колкото щеш,къде сте бе хора?Помоща ви е важна според думите на г-н Христов това му е тел.0884111455.Имат нужда от 4-5 високо проходими джипа за извозване на хора до билото където е пожара.Аз лично нямам седалки в джипа.Това е моят тел.0888802068 Павка
                      ПАВКО
                      0888802068

                      Коментар


                      • #41
                        До: Пожарът в парк Рила !

                        Хора, успокойте малко топката. Днес говорихме отново с Директора на парк Рила. Засега нещата по скоро ще минат без нас, защото не знаят точно как и за какво да използват нашите възможности. Всички чакат френските самолети. А хора с тупалки ще се намерят от местните, щото вече огънят им стигна до вилите и щат-не щат трябва да се размърдат. И по-голямата част от пожара е извън парка и доста встрани от резервата Парангалица.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #42
                          До: Гори парк Рила!

                          Аз съм на линия вече.
                          Ако трябва мога да тръгна до 30 мин.
                          тел. 0888 895 400
                          Станко

                          Коментар


                          • #43
                            До: Гори парк Рила!

                            И така последни уточнения които направих с директора на парка. Утре точно в 08:00 часа три четири машини трябва да тръгнат от "Карталска поляна" (над Бодрост) към билото и там да оставят хората.

                            Там ще бъде Митко (фулда) който ще бъде с включена станция на 8-ми канал. Моля оставете го той да води и координира!

                            08:00 е часът на тръгване! Предвидете си достатъчно време за придвижване до Благоевград!
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              До: Гори парк Рила!

                              Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                              Аз съм на линия вече.
                              Ако трябва мога да тръгна до 30 мин.
                              тел. 0888 895 400
                              Станко
                              Значи софйската група утре в 6 сутринта на Лукойла по баира след Княжево.
                              Става ли ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #45
                                До: Гори парк Рила!

                                Колеги, моля ви не вземайте излишни пътници. Там помагачи няма да са необходими, трябват им максимален брой места!
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X