Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работно или спортно АТВ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

    Първоначално публикуван от ATV_RIDER Преглед на мнение
    Пробвай да караш на пълна гас само, както се кара на моторкос прав през цялото време на някаква голямя писта от сорта на тая в Девня и ти обещавам че ще си издъхнал много преди единия час.
    Може би, незнам ще пробвам. Карал съм 180км по навигация почети на пълна газ по непознат терен и това 4ч+ без да спирам! Иначе 5 обиколки на затворените трасета от РШЕ постоянно ги карам, изморявам се малко! Имаи предвид че ендуро затворения кръг е само препятствия!

    Коментар


    • #17
      До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

      Десо прав си, но и ти си имаш по сериозна подготовка също така и трейнинг. Окачването ти предразполага да не се измаряш толкова. Но имай впредвид, че на пистата самото натоварване от скоците е голямо. Докато си във въздуха приземяването или това аз усетих за моите скромни 5-6 обиколки стаж. Не самото каране е толова изморително колкото скоците. Естествено трябва си и тренивовка за всичко това, аз си бях напрегнат на всеки скок...като взех да се отпускам вече бях толкова изморен и излязох от пистата да почина. Инъче и Христомир с КФХ-а направи няколко обиколки и няколко скока. Каза, че му е харесало, но ми направи впечетление, че го минах с 1 обиколка при условие, че не сме се гонили, най-вероятно не се е чувствал толкова сигурен за да дава повече газ. А и самата писта в Аксаково не беше много сполучлива за атв-та...скоците са много резки...и Николен го каза същото като бяхме там.

      Коментар


      • #18
        До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

        Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
        Десо прав си, но и ти си имаш по сериозна подготовка също така и трейнинг. Окачването ти предразполага да не се измаряш толкова. Но имай впредвид, че на пистата самото натоварване от скоците е голямо. Докато си във въздуха приземяването или това аз усетих за моите скромни 5-6 обиколки стаж. Не самото каране е толова изморително колкото скоците. Естествено трябва си и тренивовка за всичко това, аз си бях напрегнат на всеки скок...като взех да се отпускам вече бях толкова изморен и излязох от пистата да почина. Инъче и Христомир с КФХ-а направи няколко обиколки и няколко скока. Каза, че му е харесало, но ми направи впечетление, че го минах с 1 обиколка при условие, че не сме се гонили, най-вероятно не се е чувствал толкова сигурен за да дава повече газ. А и самата писта в Аксаково не беше много сполучлива за атв-та...скоците са много резки...и Николен го каза същото като бяхме там.
        Наистина в самото начало когато подкарах ATV-то на първите км. ми изтръпваше палеца и дълго време беше така. Далече съм от мисълта че натоварването от двете дисциплини са едни и същи, и при двете се изисква много тренировки и техника!
        За оригиналната амортизация на KFX700 е смърт скок над 1м. Влачи се по корем и те изтласква много яко! Докато TRX-а това си му е силата и с лекота се приземява.

        Коментар


        • #19
          До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

          Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
          Десо прав си, но и ти си имаш по сериозна подготовка също така и трейнинг. Окачването ти предразполага да не се измаряш толкова. Но имай впредвид, че на пистата самото натоварване от скоците е голямо. Докато си във въздуха приземяването или това аз усетих за моите скромни 5-6 обиколки стаж. Не самото каране е толова изморително колкото скоците. Естествено трябва си и тренивовка за всичко това, аз си бях напрегнат на всеки скок...като взех да се отпускам вече бях толкова изморен и излязох от пистата да почина. Инъче и Христомир с КФХ-а направи няколко обиколки и няколко скока. Каза, че му е харесало, но ми направи впечетление, че го минах с 1 обиколка при условие, че не сме се гонили, най-вероятно не се е чувствал толкова сигурен за да дава повече газ. А и самата писта в Аксаково не беше много сполучлива за атв-та...скоците са много резки...и Николен го каза същото като бяхме там.
          Скоците не измарят толкова ако се скачат правилно и се пада на попивката. Проблема е че тя се намира обикновенно на 10-15 и повече метра от началото на скока. Едва ли някой от вас ги прескача целите освен Николен. Като падате на равно след скока удара е много по силен и действително измаря много. Пробвайте да намерите някакъв по малък трапец и да паднете на попивката и ще видите че удар почти не се усеща. Мен лично много повече ме измарят завойте защото при атв-кроса напрао се сяда отстани на четриколката не се накланя а също и това в изправено положение да ускорявам да сменям скорости и да спирам и най-вече бабуните от тип рулетка. Умората е много кофти нещо и трябва много да се тренира защото тогава се пада най-лошо, чувал съм даже и за случай когато ръцете се удървят и почват да не те слушат неможе курмилото да завъртиш. Така че уморите ли се на крос трасе спирайте и почивка.
          It's not the Ride, It's the RIDER

          Коментар


          • #20
            До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

            Да съгласен съм, че приземяването е много по-меко, като се падне на попивката. И аз самият го усетих, на по "късите" скокове се приземявах доста чисто. На по-дългите все още не мога, о е нормално, това ми бяха първите стъпки в кроса. За насечените бабунки също съм съгласен, че измарят много. Завоите, ако не са много разорани от моторите на коловози(което няма как да стане) не са чак толкова...просто умориш ли се всичко започва да ти става по-трудно и всичко те напряга и измаря. Натоварване си е.Десо прав си,учудих се Хондата как поема скоците с лекота и колко добре се приземява макар и да съм начинаещ на кроса бързо започнах да и свиквам. Просто при мен, може би се получи ефекта от напрегнатостта... преди всеки скок на първите 2-3 обиколки много се стягах, това допълнително ме измаря, след това се отпуснах, като посвикнах, ама умората си каза думата.

            Коментар


            • #21
              До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

              Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
              .Десо прав си,учудих се Хондата как поема скоците с лекота и колко добре се приземява макар и да съм начинаещ на кроса бързо започнах да и свиквам.
              А още сигурно дори не си си играл да си нагласиш пружините компресията и ребаунда за твойте килограми и стил на каране.
              It's not the Ride, It's the RIDER

              Коментар


              • #22
                До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

                Да нищо не съм пипал както съм я взел така я карам, но това което усетих е , че задницата трябва да се втвърди малко. Някой трябва да ме светне първо как и какво да направя с компенсаторите например. Че са ми тъмна индия

                Коментар


                • #23
                  До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

                  Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                  Да нищо не съм пипал както съм я взел така я карам, но това което усетих е , че задницата трябва да се втвърди малко. Някой трябва да ме светне първо как и какво да направя с компенсаторите например. Че са ми тъмна индия
                  Ако искаш дай скайп ако имаш, че ще ми е по лесно да ти обясня
                  It's not the Ride, It's the RIDER

                  Коментар


                  • #24
                    До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

                    nasko.radev1

                    Коментар


                    • #25
                      До: "работни" или спортни АТВ-та и кои са истински

                      Най-много се изморявам,когато пистата се изрови много и стане на бабуни,на Левски беше толкова зле на места,че не можеше да се дава пълната гас,ролетките и завоите също измарят много,а на скоците може да се каже,че си почиваш.Колкото по-неравно е трасето,толкова повече трябва да седиш прав и най отзад на АТВ-то и това направо те съсипва.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Работно или спортно АТВ?

                        Аз лично съм карал преходи от 25 до30 километра което си е много малко де, и през цялото време съм бил прав после се чуствах много добре . Несъм бил изморен никога ,но това си зависи каде караш наи-вече.
                        Последно редактирано от Desislav Cekov; 09-01-09, 14:26.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Работно или спортно АТВ?

                          Иди на пистата на дълбок дол и карай 3-4 обиколки прав да видиш

                          Коментар


                          • #28
                            До: Работно или спортно АТВ?

                            На писта до сега на съм карал, но също като колега shyfx и аз карам прав, седнал не мога да карам, никак не ми е удобно. Естествено всеки си има поза за каране.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Работно или спортно АТВ?

                              идеята е да караш прав където трябва, колкото повече караш прав толкова повече се изморяваш и то не е съвсем прав, а с леко свити лакти и колена, целта на карането прав е да може да обираш с крака и ръце неравностите да излиташ и попиваш скоковете, ако си седнал си като на див кон,подскачаш и се мяташ без да имаш контрол над атвто.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Работно или спортно АТВ?

                                Колеги, след като прочетох Вашите последни постове, се замислих, че се обсъжда техниката на управление, а не разликите м/у "работно" и "спортно" АТВ, и ако отговорния модератор, прецени да измести постовете в друга тема.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X