Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с предната спирачка - РЕШЕНИЯ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с казанчето на спирачката

    Прозрачната капачка на дъното на казанчето не е на резба,а е запресована.Може да се
    извади с помоща на Гобразна кукичка от стоманизирана тел.
    Куката се закача за периферен отвор на капачката,и се тегли внимателно нагоре,после се закача на срещуположния отвор и пак се тегли нагоре.Работи се много внимателно,защото капачката е от тънка и крехка пластмаса.Капачката се слага обратно
    с помоща на подходяща по диаметър вложка от гедоре или някаква тръбичка.Леко се натиска,и капачката щраква на местото си.
    Под капачката има два отвора,голям и малък ,и двата трябва да са проходими.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с казанчето на спирачката

      Уважаеми avladev, ти потърси ли и прочете ли тези теми: ???

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F7%EA%E0

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F7%EA%E0

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E0%F7%EA%E0


      А иначе от Москович до МТХ на Хонда има една основна разлика - моторът е направен да се търкаля, да се превърта нагоре с колелата и кво ли още не, но като го сложиш пак на гумите палиш и продължаваш като всичко продължава да работи. Именно тази пластмасова капачка спомага помпата да не дръпне въздух като мотора застане на опаки.
      Проблема ти гарантирано се изразява в едно - неможеш да си изкараш въздуха. Но не заради това, че не се връща буталото(сигурен съм че се връща до край) ами просто неможеш да изкараш балончетата от чупките(нагоре-надолу) които прави маркуча преди помпата.
      Чети внимателно темите които ти дадох, като сега едната ще я обединя с твойта.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с предната спирачка

        Разглоби си помпата и я продухай основно, сигурно имаш боклуци там
        не е лошо да паправиш и разглобяване на самия апарат долу и на маркуча. Помпата се разглобява като махнеш зегерката която се намира точно там където ръчката натиска буталото. На схемата на banjo е там където е лилавата стрелка отдясно. Махаш зегерката и вадиш буталцето със пружинката и гумичките, всичко излиза заедно.
        След това изхухваш всичко с въздух. Долу апарата е елементарен за разглобяване. Махаш предната капла и отгоре помпиш докато буталата излезат и изтече маслото. На буталата има о-пръстени които уплътняват системата, извади ги и изчисти всичко тотално в апарата, продухай и маркуча.
        Най добре е обезвъздушаването да стане първо горе в помпата и то преди да си сложил макруча. Наливаш течност и слагаш пръста на изхода и помпиш докато започне да ти създава налягане и да ти избутва пръста навън, след това навиваш маркуча и продължаваш да наливаш течност докато се напълни цялата система. Ще се наложи още помпене докато изкара въздуха отвсякъде и започне да стяга, понякога отнема време, понякога става много бързо.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с казанчето на спирачката

          Първоначално публикуван от avladev Преглед на мнение
          ...
          Ето така изглежда казанчето отгоре. Тия чопове дето съм ги маркирал с червено ме навеждат на мисълта че това нещо се развива. То е пластмаса някаква и не мога да го напъна да го развия. Между другото мотора е Honda MTX 86-та година предполагам че на другите мотори от тая година са идентични апаратите.
          kiki.t има опит, а и аз... за годината - от 86 до 91-2 май са си все едни и същи. Иначе обезвъздушаване още не ми се е налагало, та темата е интересна и за мен...

          Manual...
          Последно редактирано от господин никой; 27-10-08, 14:10. Причина: Добавка...

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с предната спирачка

            Значи вече имам резултат тая тапичка я извадих малко насилственно с отверката но що годе нищо и няма. Незнаех че е за да не вземе въздух не бях се сетил. Ако знаех по внимателно щях да пипам.

            Беше ме страх да махна тая гумичка дето е отвънка на буталото и ходих при един познат в сервиза му и той я махна и видях зегерката нататъка се оправих сам.

            Самото бутало беше като спирала с 2 гумички в края. Тая спирала в каналите и се беше отаило явно спирачна течност и беше станала много много гъста не е като течност ами нещо като грес ама по-гъсто.

            Обезвъждуших само, че сега няма много сила спирачката и лоста е мек. Но това вече ще го оправя после първо да прочета другите теми там пишеше нещо такова.

            @Жоро XR 600 прочетах темите но това беше различно от моето положение. Аз знаех че нещо е запушено там но незнах как да разглобя тия части или пък да не съм нещо в грешка както се и оказа като си мислех че тапичката е на резба.

            Благодаря на колегите.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с предната спирачка

              Браво колега, а друг път като правиш подобни манипулации снимай с фотоапарат или поне с телефон и после публикувай снимките или помоли някой за помощ при публикуването и така този проблем ще е разрешим за други след теб.
              Иначе браво за труда и успеха.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с предната спирачка

                Мислех си да снимам обаче целия се бях овъртял като прасе и се отказах.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с предната спирачка

                  Знам, че темата е стара обаче сега ми предстои смяна на спирачна течност и реших да пробвам по начина със спринцовката Струва ми се доста удачен метод пък и доста спирачна течност, ще икономисам, защото имам около 300 мл за 2те спирачки а по нормалния начин,по който преди съм правил обезвъздушавал ми се струва, че няма да ми стигне(като помпам спирачката и изкарвам въздуха през клапана) . Обаче имам един въпрос - Когато вкарвам течноста отдолу със спринцовката трябва ли да е натисната спирачката или лостчето си седи нормално Питам, за да няма фалове после
                  Последно редактирано от skreeper; 18-01-09, 17:00. Причина: грешка

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с предната спирачка

                    Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                    Знам, че темата е стара обаче сега ми предстои смяна на спирачна течност и реших да пробвам по начина със спринцовката Струва ми се доста удачен метод пък и доста спирачна течност, ще икономисам, защото имам около 300 мл за 2те спирачки а по нормалния начин,по който преди съм правил обезвъздушавал ми се струва, че няма да ми стигне(като помпам спирачката и изкарвам въздуха през клапана) . Обаче имам един въпрос - Когато вкарвам течноста отдолу със спринцовката трябва ли да е натисната спирачката или лостчето си седи нормално Питам, за да няма фалове после
                    Така както си решил не се сменя течност. Така се обезвъздушава най-лесно, ако вече системата ти е дръпнала въздух, но твойта все още не е Не че няма да я смениш и по тоя начин, ама представяш ли си като новата течност започне да избутва старата нагоре и тя от своя страна започне да облива помпа, ръчка, кормило, а и надолу по мотора ще се стича... страшна мизерия... А не виждам начин как отгоре ще събираш старата течност. Затова това нещо се прави по обратния път - от горе.. надолу


                    На първата страница сме писали как най-лесно, бързо и качествено се сменя течноста в спирачните системи, ето:
                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                    Най-безболезнения начин за смяна на течност е описан по-горе от Чинела БЕЗ да източваш, БЕЗ да промиваш с други неща, БЕЗ да си усложняваш живота излишно.... - Отваряш капачката отгоре, отвиваш пробката за обезвъздушаване долу на апарата(препоръчително е да сложиш един шлаух, за да се оттича старата течност в някаква кутийка да не цапаш) и с помоща на гравитацията течноста тръгва надолу, а ти с шишенце в ръка постоянно следиш нивото в казанчето да не остане на сухо и помпата да дръпне въздух, че ще се получи точно това, което теб в момента те тормози - трудното обезвъздушаване . След известо време старата течност вече е излязла от системата на нейно място се е настанила нова по най-безболезнен начин, изчакваш да изтече малко и от новата, за да ПРОМИЕ системата , след това стягаш пробката, затваряш капачката и това нещо до момента ти е отнело точно 10 минути

                    Ако нещо не ти е ясно питай...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с предната спирачка

                      Ами да ясно ми е по този начин, обаче не знам дали така ще ми стигнат 250 мл течност за 2те спирачки, а и другото което е за предната спирачка ще се стича течността надолу заради гравитацията обаче на задната маркуча е в хоризонтално положение дали ще успее гравитацията да си свърши работата в този случей а аз си мислех дали не може да източа първо течността и после със спринцовката да вкарам обаче явно не е адекватно решение

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с предната спирачка

                        Първоначално публикуван от skreeper Преглед на мнение
                        Ами да ясно ми е по този начин, обаче не знам дали така ще ми стигнат 250 мл течност за 2те спирачки
                        ако ти не стигнат обади се ще те черпя 10-20мл, изпращам и по Еконт
                        Ти да не си родом от Габрово


                        а и другото което е, на задната маркуча е в хоризонтално положение дали ще успее гравитацията да си свърши работата в този случей
                        Спокойно, ще си свърши работата!
                        Не е важно положението на маркуча! Важна е височината на казанчето
                        Абе принципа на скачените съдове
                        В пети клас по физика си играехме по цял час с едни скачени тенджери, не помниш ли?
                        Абе ти не си ли точил бензин от резервоара на комшията?
                        Същото е като със спирачките на мотора, даже онова с бензина е по-сложно


                        а аз си мислех дали не може да източа първо течността и после със спринцовката да вкарам обаче явно не е адекватно решение
                        Може, ама е по-бавно, по-сложно и евентуално по-неефективно


                        П.П. пич надявам се да не се засегнеш от шегите ))

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с предната спирачка

                          Спокойно не се засягам от шегите Иначе мерси много за помоща ... Явно по този начин ще го правя А за 250те мл са толкова, защото разфасофката на спирачната течност беше толкова голяма ... по-голями нямаше и за това ... а ако не ми стигне имам спирачна течност приста дот 4, дали ще има проблем да ги омешам на опаковката на максимата пише, че се смесва с всички спирачни течности дот 3 и 4 ама знам ли....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с предната спирачка

                            А като оставим всичко останало на страна съм сигурен, че 250мл ще са ти предостатъчни за смяната и на двете спирачки.
                            Но дори и да не ти стигне, ако е съвсем за малко долей Приста, не е страшно щом ДОТовете са еднакви. Нали след най-много година пак ще я сменяш, няма да е вечно там вътре.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с предната спирачка

                              Мен пък ме интиресува,как трябва да е гумата на спирачната помпа(диафрагмата),която е под капачето?
                              Дали да е прибрана при поставянето или распъната?
                              И също забелязах че ми тече спирачна течност от винтилчето на спирачния апарат което е за обезвъздушаване,а съм го стегнал яко.
                              Как бих могъл да го спра това сълзене?Мисля че вътре нямяше уплътнителна гумичка.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с предната спирачка

                                Първоначално публикуван от aszxcv Преглед на мнение
                                Мен пък ме интиресува,как трябва да е гумата на спирачната помпа(диафрагмата),която е под капачето?
                                Дали да е прибрана при поставянето или распъната?
                                И също забелязах че ми тече спирачна течност от винтилчето на спирачния апарат което е за обезвъздушаване,а съм го стегнал яко.
                                Как бих могъл да го спра това сълзене?Мисля че вътре нямяше уплътнителна гумичка.
                                Гумичка няма то си е конус наи вероятно е наранен виж го и може да го смениш
                                0888 074 049

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X