Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телефон 112

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телефон 112

    Съжалявам, че първия ми пост в този форум ще бъде изпълнен с голяма доза разочарование, но искам да изразя възмущението си от "българския ни манталитет".
    Вчера сутринта ходих до "Практикер" (този между Люлин и Обеля) за една рекламация. Имах малки перипетии, но като цяло всичко мина добре. На излизане от паркинга, светофара светеше зелено и побързах да го хвана. В посоката Люлин-Обеля беше червено и се беше събрала голяма опашка - нещо необичайно за там. Няколко коли пред мен минаха на червено и аз им свирнах. Когато излязох на платното и се загледах в огледалото, видях, че светофара беше блокирал и затова се беше образувала опашка. Свих отново към паркинга на Практикер и там на бариерата видях 5-6 човека от охраната. Казах им, че има повреда в светофара и ги помолих да се обадят на службата която го поддържа. Те ми заявиха, че това не е тяхна работа и който отговарял за него щял да го оправи. Позамислих се къде да заънна и си мислех за 165, но се сетих, че трябваше вече да са пуснали телефон 112. Обадих се и ми вдигна някаква лелка. Извиних се, че не съм сигурен дали звъня на правилното място и и обясних каква е ситуацията. Тя ми продиктува някакъв номер който аз нямаше къде да запиша. Опитах се да и обясня, че не звъня на услуги а им съобщавам за проблем който би могъл да доведе до ПТП и е редно те да реагират по някакъв начин. Тя започна да записва къде се намира светофара. В този момент се консултира с някой и изрази предположение, че светофара се поддържа от ХИТ или Практикер. Каза ми да си запиша номера и аз да звънна. На мен обаче ми дойде в повече след сутрешните разправии относно рекламацията и цялата тази дезорганизация и и затвотих телефона. Само се надявам да са оправили светофара скоро и да не е имало инциденти.

    Моля Ви да споделите дали сте се обаждали на този телефон и дали сте доволни от "обслужването".

  • #2
    До: Телефон 112

    Една "забавна" случка с 112. Спорихме с приятели дали телефона работи на теритотията на цялата държава- Не разбира се. Направихме опит.Гаден но ,се ла ви. Обаждаме се и казваме -намираме се в едно село до Видин, претърпяхме катастрофа-ПОМОЩ. Отговор- Обадете се на тел. еди кой си във ВИДИН за помощ.Да ама са ми счупени ръцете, краката и колата гори- казваме. Да де ама трябва Видин да търсите-ВИКАТ ТЕ.ДА де ама ли м/ународен- викаме ние и така нататък. Е това е 112.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

    Коментар


    • #3
      До: Телефон 112

      Нищо ново. Побългарен 112!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Телефон 112

        И аз да кажа за опита си с 112:
        Днес както си с паркирам колата на служебния паркинг ми замириса на газ. Викам си на "някой моргата гори суррова газ". Обаче проблема се оказа друг. Наскоро газифицираха града / положиха тръбите/ и пред всеки ход стърчи по една тръба, която е запушена. От една от тях изпускаше ама със страшна сила. Викам си къде да звънна и се сетих за 112. Не съм сигурен, че тука в Сливен работи ама набрах и ми вдигна някаква госпожа, обясних проблема и тя си записа, записа ми и името и това беше. като цяло нищо не се промени в продължение на час. После ме повлякоха разни проблеми в работата, ама по късно като минах да проверя какво е станало се изненадах приятно че проблема е отстранен.
        Надявам се , че ще има голяма полза от тоя телефон и няма да е поредната пародия.

        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          До: Телефон 112

          Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
          Една "забавна" случка с 112. Спорихме с приятели дали телефона работи на теритотията на цялата държава- Не разбира се. Направихме опит.Гаден но ,се ла ви. Обаждаме се и казваме -намираме се в едно село до Видин, претърпяхме катастрофа-ПОМОЩ. Отговор- Обадете се на тел. еди кой си във ВИДИН за помощ.Да ама са ми счупени ръцете, краката и колата гори- казваме. Да де ама трябва Видин да търсите-ВИКАТ ТЕ.ДА де ама ли м/ународен- викаме ние и така нататък. Е това е 112.
          Внимавайте, когато правите подобни "опити".
          Знаете, че обажданията задължително се записват.

          Наказателен кодекс:
          "Чл. 326. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 41 от 1985 г., бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г. по отношение на наказанието пробация - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г., бр. 103 от 2004 г.) Който предава по радио, телефон или по друг начин неверни повиквания или заблуждаващи знаци за помощ, злополука или тревога, се наказва с лишаване от свобода до две години."
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            До: Телефон 112

            Така е, но ако беше вярно аз към кой член и алинея да се позова.България не е,Като другите места.За съжаление си останахме най-големите убитаци.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар


            • #7
              До: Телефон 112

              Първоначално публикуван от slw Преглед на мнение
              Съжалявам, че първия ми пост в този форум ще бъде изпълнен с голяма доза разочарование, но искам да изразя възмущението си от "българския ни манталитет".
              Вчера сутринта ходих до "Практикер" (този между Люлин и Обеля) за една рекламация. Имах малки перипетии, но като цяло всичко мина добре. На излизане от паркинга, светофара светеше зелено и побързах да го хвана. В посоката Люлин-Обеля беше червено и се беше събрала голяма опашка - нещо необичайно за там. Няколко коли пред мен минаха на червено и аз им свирнах. Когато излязох на платното и се загледах в огледалото, видях, че светофара беше блокирал и затова се беше образувала опашка. Свих отново към паркинга на Практикер и там на бариерата видях 5-6 човека от охраната. Казах им, че има повреда в светофара и ги помолих да се обадят на службата която го поддържа. Те ми заявиха, че това не е тяхна работа и който отговарял за него щял да го оправи. Позамислих се къде да заънна и си мислех за 165, но се сетих, че трябваше вече да са пуснали телефон 112. Обадих се и ми вдигна някаква лелка. Извиних се, че не съм сигурен дали звъня на правилното място и и обясних каква е ситуацията. Тя ми продиктува някакъв номер който аз нямаше къде да запиша. Опитах се да и обясня, че не звъня на услуги а им съобщавам за проблем който би могъл да доведе до ПТП и е редно те да реагират по някакъв начин. Тя започна да записва къде се намира светофара. В този момент се консултира с някой и изрази предположение, че светофара се поддържа от ХИТ или Практикер. Каза ми да си запиша номера и аз да звънна. На мен обаче ми дойде в повече след сутрешните разправии относно рекламацията и цялата тази дезорганизация и и затвотих телефона. Само се надявам да са оправили светофара скоро и да не е имало инциденти.

              Моля Ви да споделите дали сте се обаждали на този телефон и дали сте доволни от "обслужването".
              Колега, вероятно не сте запознат с работата на Националната система за спешни повиквания с Единен европейски номер за спешни повиквания 112.

              Важно е да знаете, че:
              "Звъним на 112, когато се нуждаем от помощ при:
              • Пожари
              • Наводнения
              • Спешни медицински случаи
              • Смерч (ураганни ветрове)
              • Земетресения
              • Катастрофи
              • Промишлени аварии и други замърсявания
              • Радиация
              • Зимни бури
              • Съмнения за антракс или други биологични агенти
              • Други произшествия и инциденти" (http://www.mes.bg/kis/koga-zvnim-na-112/)

              Ако желаете малко повече подробности, прочетете тази презентация.

              Ето и нормативна база:

              ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 192 ОТ 9 АВГУСТ 2007 Г. ЗА ВЪВЕЖДАНЕ НА НАЦИОНАЛНА СИСТЕМА ЗА СПЕШНИ ПОВИКВАНИЯ С ЕДИНЕН ЕВРОПЕЙСКИ НОМЕР ЗА СПЕШНИ ПОВИКВАНИЯ 112

              ПРАВИЛНИК ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА ЦЕНТРОВЕТЕ ЗА ПРИЕМАНЕ НА СПЕШНИ ПОВИКВАНИЯ КЪМ ЕДИНЕН ЕВРОПЕЙСКИ НОМЕР ЗА СПЕШНИ ПОВИКВАНИЯ 112

              Когато прочетете съответната информация, ще научите нещо повече от общите представи, придобити от филмите с емблематичните обаждания на телефон 911 (в САЩ ).
              На 112 вероятно няма да получите решение на въпроса с паднало птиче от гнездото, например, както и други подобни.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                До: Телефон 112

                ами това е супер ... винаги можеш да се обадиш и да кажеш "закъсах на Пичковци у големия коловоз и имам съмнения за Антракс... (кога ще си направят концерта за който имах билет ....пък и някоя и друга пъпка все ще се намери )"
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  До: Телефон 112

                  Във Велико Търново работи. Снощи се обаждах, понеже прибирайки се видях, че едно ел.табло на осветителните стълбове хвърляше - явно поради дъжда - яки искри. Женицата която се обади чинно записа всичко, което и обясних, включително моите имена. Надявам се да са взели отношение. Във всеки случай никъде не ме препрати.
                  Искрено се надявам да заработи навсякъде нормално.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Телефон 112

                    Аз им звънях за един полски пожар преди месец над село Ковачевци - Самоковското. Пратиха пожарни коли, ама първо ме разпитваха "ама сигурен ли сте, ама виждате ли огън, ама как се казвате...." , но свършиха работа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Телефон 112

                      Вижте, какво прочетох днес:

                      1."Тел. 112 спаси 5-ма, бедстващи на яхта в бурно море"

                      2. "Белгийска яхта спаси двама оцелели от „Толстой”"

                      Явно, все пак, има смисъл.
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #12
                        До: Телефон 112

                        В края на миналата година (около Коледа, тъкмо беше паднал Големия сняг в София), на едно "качване" на Цариградско шосе един бус спря принудително в задната броня на колата (слава Богу, само ламарини от моя страна и предната броня на буса бяха жертвите).
                        След час неуспешни опити да се свържа на други телефони (5 или 6 на брой, "събрани" от приятели и познати), звъннах на 112.
                        Жената отсреща ме разпита подробно (имена, телефонен номер, кой, кога, как, и т.н. и т.н.) и каза, че ще се обади на КАТ.
                        След още час дойдоха от КАТ, "оправихме" се, и всеки по пътя си.
                        В крайна сметка, свършиха работа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Телефон 112

                          В крайна сметка човек не длъжен да чака 1.5-2 часа за да дойдат компетентните органи,МАЙ.
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Телефон 112

                            Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                            В крайна сметка човек не длъжен да чака 1.5-2 часа за да дойдат компетентните органи,МАЙ.
                            Хм, за КАТ, ако си участник, си длъжен. Иначе, не.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Телефон 112

                              Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                              В крайна сметка човек не длъжен да чака 1.5-2 часа за да дойдат компетентните органи,МАЙ.
                              Да, обаче Националната система за спешни повиквания с Единен европейски номер за спешни повиквания 112 не представлява "компетентните органи", а е само координационен център. От там нататък - всеки от тях, според плановете и разчетите си.

                              ПП. Ето още две новини напоследък, свързани с Националната система за спешни повиквания с Единен европейски номер за спешни повиквания 112:

                              Откриват телефон 112 във Варна

                              Телефон 112 е изключително важен и ценен (вижте и видеоматериала)
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X