Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

    Някой може ли да препоръча какви накладки да сложа и евентуално някакви ориентировъчни цени.

    Преди няколко дена ми се стори, че нещо не спира съвсем наред и реших да ги проверя. Оказва се, че са за смяна.

    Също така ми се струва, че цилиндърчето не се връща добре. Дали е възможно, защото накладките са износени или да го отварям и него за профилактика.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

  • #2
    До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

    При мен задно дясно цилиндърче беше блокирало. С раздвижване се управи
    Светът на Владо

    Коментар


    • #3
      До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

      Ако говориш за предно цилиндърче, по-добре не си вкарвай автогол като го отвориш. Щом не тече, само го раздвижи, като подлагаш нещо между него и диска, напомпваш да излезе и после внимателно го прибираш до край. Ако не настъпи промяна и се прибира трудно, сменяй маркучи. За накладки не знам. Аз си купувам за Исузу, но има различни модели и е най-добре да търсиш с мостра.
      Между другото, сега се сетих, че отзад съм с рециклирани-четирите май бяха около 20 лева без монтаж-демонтаж, естествено ... А предните са около 45 лева, испански за Исузу 2
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

        Ами за предно става въпрос. Не съм сигурен дали не тече ама джантите ми са изпръскани с масло или поне на такова бие. Днес като изкарах колелото за да проверя накладките се опитах да го раздвижа ама много трудно се прибира. Принципно трябва да се прибира без големи усилия или греша?
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

        Коментар


        • #5
          До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

          Не грешиш. Но не го отваряй, че по-зле ще стане. Може и да не успееш да го събереш после. Увери се дали тече от него и търси цял спирачен апарат, ако е така. Едно време имаше майстори, дето ги шлайфаха и отливаха уплътнения по размер, но напоследък не чувам добри отзиви в тая област.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

            Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
            Някой може ли да препоръча какви накладки да сложа и евентуално някакви ориентировъчни цени.

            Преди няколко дена ми се стори, че нещо не спира съвсем наред и реших да ги проверя. Оказва се, че са за смяна.

            Също така ми се струва, че цилиндърчето не се връща добре. Дали е възможно, защото накладките са износени или да го отварям и него за профилактика.
            За последно аз купих Pagid и съм много доволен!Предните бяха някъде от 120лв...а за цилиндърчето поне според мен ако наистина не връща - ново.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #7
              До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

              Предни сменях вчера-46 лв.Имало два модела- до 95г. и след 95г.,некви японски бяха.Проблем имах и аз с един от апаратите,беше блокирал.Бая зор видях докато го раздвижа,то кал,ръжда но се справих.Един приятел развиваше пробката докато аз натисках буталото да се пребира,и така няколко пъти-напомпам да се покаже и докато натискам буталото оня развива пробката,по лесно става.Ся ковът пущините.Успех.

              Коментар


              • #8
                До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                Само цилиндърчета продават ли се? Днес попитах за куриос в Опел колко струва спирачен апарат и ми оферираха цена от 1100 лв. тия съвсем са изкукуригали. Миналата седмица ми оферираха за дебитомер 560 лв. аз си го взех същия оригинален за 160.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                Коментар


                • #9
                  До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                  Ми там можеш да питаш само за да установиш доколко някои личности(или фирми) не знаят стойността на парите. Или пък смятат, че Фронтерите все още са приоритет на хора, дето не знаят стойността на парите .... Иначе само цилиндърче никой не продава. То и няма смисъл, защото не можеш да го напаснеш. Продава се цял спирачен апарат.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                    Днес смених накладките и раздвижих цилиндъра като го позачистих. Сега се движи сравнително по-лесно, но след тестдрайва пак джантата не се пипаше. Мисля да сменя и маркучето утре да видим дали ще има някаква промяна. Ако не май ще се търси нов апарат.
                    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                    Коментар


                    • #11
                      До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                      Колега имах същия проблем с моята фронтера Б няколко пъти го раздвижвах апарата без резултат,пръсках и с спреи .
                      накрая свалих апарата изкарах цилиндара изчистих го и се оправи.
                      Беше много раждясал в единия краи ,не сложно да се разглоби но при зглобяването трябва да внимаваш като набиваш цилондара да не е настрани .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                        Проблема го оправих одавна. Беше запекъл спирачния апарат, защото единия бол нещо се беше запекъл и не пускаше челюстите. Голям зор беше докато го извадим ама всичко се оправи.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                        Коментар


                        • #13
                          До: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                          Добър вечер.
                          Ако си от софия звъниш на 02-9200753 Елит авто
                          Казваш че се обаждаш от фирма " Николета" и питаш за цени и наличност.
                          Имаме отстъпка от 10 до 30%
                          Успех
                          Антон Иванов 0878651505:)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Накладки за Фронтера Б 2.2 TDI къса база

                            Здравейте! Да използвам темата, че да не пускам нова. Свети, ако е възможно и снимков материал, за смяна на задни дискове.
                            Благодаря предварително и се извинявам за ползването на твмата

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X