Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никога повече там.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Никога повече там.

    прословутата и известна къща и кръчма Дядо Либен гр.Копривщица. та лятото след като се прибрахе за малко в хубавата ни родна България със съпругата и комувете решихме да хапнем там. първо за ракията бургас63 беше 4ист парфиум с малко спирт 2 пъти връщтах сервитиорката заради тоа боклук и 2 та пати една и саща помия ми донесе но както и да е примирих се и минах на бира.след тва требваше да хапнем нещо взех си мешена скара за от която кифтето и кебапчето бяха кисели,женета и кумата си взеха омлет от 3 яица на цената около 6лв и нещо и кашкавал пане около 7лв а порциите бяха като некоиа мостра на кума мешената скара в гиувече наистина си беше мешена месото беше печено преди 2 дни и поднесено подгрято в микровълнова и за цялото тва удоволствие от 2 малки ракии 2 бири 3 мин.води 4 палачинки и 2 салати платих около 100лв и има един мазен сервитиор на около 65 70 години с много мазна комунистическа муцунка.от тогава се зарекох никога ама никога повече там

    Коментар


    • #17
      До: Никога повече там.

      Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
      Отдавна си мисля за подобна тема. Чашата преля последната ми "почивка" и ето я темата. Нека тук се публикуват места за "отдих", които не препоръчвате да се посещават. Ето и първото такова място: http://hotel-palmira.com/
      Тези дни си избрахме за почивка хотел "Палмира"-Арбанаси. Браво на този, който го е направил. Малък, с 5 стаи, ресторант и басейн. Лоша оценка за този, който го стопанисва сега. За ресторанта-цени като на Марс. Българска водка-5 лева. Салата домати-5 лева. За "специалитетите" да не говорим. На 200 метра от там-ресторант с нормални цени. Стаите, горе-долу, добри. Докато не се загледаш по-подробно и не откриеш купища прах и боклуци навсякъде. В банята мирише на канал, заради септичната яма ще да е. Персонала-под всякаква критика. Сутрин се събуждаш от викове и смях и когато погледнеш, те се гонят в ресторанта и си разказват весели истории от предната вечер. И управителя в това число. Става дума за 08:00 сутринта. Без значение кой ден е, там сме на почивка. Пълен абсурд. Един път им направих забележка и за малко имаше ефект. После същото. Вечер до 24:00 часа, сутрин от 08:00. Та, бяхме платили за 7 нощувки, а си тръгнахме 2 дни по-рано. Скарах се с управителя и ни върнаха парите за останалото време, но не е това начина да се прави бизнес.....според мен.
      колега и ние бяхме там с женами и малкия който тогава беше на 11м.и пълзеше все още.Изкарахме един ден носейки го защото нямаше как да го пуснем на земята.ГОЛЯМА МИЗЕРИЯ женами ги помоли за метла и парцал ама персонала беше толкова пиян че не ни обърнаха внимание.
      За да не ги набия всички се преместихме в къщи.
      OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
      www.offroadprimorsko.com
      0899883765

      Коментар


      • #18
        До: Никога повече там.

        Малко по-рано днес ме изгониха! (със семейството ми и приятели) от хижа Петрохан, където решихме да се отбием и похапнем. Явно 2 януари е ден за разтребване и преброяване на спечеленото предните дни, но начина по който един селяндур ми се навика "защо изобщо съм решил да ходя там..." ме впечетли. Върнахме си се при изключително любезните домакини на мотел-ресторанта на самия проход, хапнахме прекрасно и като стана дума за колегите им от хижата, казаха, че предните дни постоянните им клиенти били гостите на въпросната хижа - да се стоплят и нахранят....
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #19
          До: Никога повече там.

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49348 Добавям и хижа Селимица, според колегите от горния линк.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            До: Никога повече там.

            Първоначално публикуван от vin_diesel Преглед на мнение
            прословутата и известна къща и кръчма Дядо Либен гр.Копривщица. та лятото след като се прибрахе за малко в хубавата ни родна България със съпругата и комувете решихме да хапнем там. първо за ракията бургас63 беше 4ист парфиум с малко спирт 2 пъти връщтах сервитиорката заради тоа боклук и 2 та пати една и саща помия ми донесе но както и да е примирих се и минах на бира.след тва требваше да хапнем нещо взех си мешена скара за от която кифтето и кебапчето бяха кисели,женета и кумата си взеха омлет от 3 яица на цената около 6лв и нещо и кашкавал пане около 7лв а порциите бяха като некоиа мостра на кума мешената скара в гиувече наистина си беше мешена месото беше печено преди 2 дни и поднесено подгрято в микровълнова и за цялото тва удоволствие от 2 малки ракии 2 бири 3 мин.води 4 палачинки и 2 салати платих около 100лв и има един мазен сервитиор на около 65 70 години с много мазна комунистическа муцунка.от тогава се зарекох никога ама никога повече там
            Изключително правилно решение колега на тая кръчма и е останала само славата от едно време.От както е частна собственост в нея нищо ама нищо не е пипнато не искам да казвам какво е състоянието на кухнята вобще собствениците а те са трима,сещайте се как се надлъгват хич не им е до подобряване на обстановката така че които идва в Копривщица нека не се лъже по старата слава на заведението ,аз лично след като водих там колега от форума никога вече няма да стъпя там и да бера срам.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #21
              До: Никога повече там.

              Темата тръгва от частен случай и включва мнения не препатили колеги.С нея всъщност се открива една много по значима дискусия.Аз съм от по старото поколение и много съм обикалял в България и чужбина.Видял съм подобни случаи и у нас и в старата Европа.Когато през 1989 година у нас започнаха промените всички говорехме,че идва времето на свободната конкуренция,а оттам и на качеството.И сега е логично да се запитаме защо при условията на една сериозна конкуренция на базата на свръхпредлагане са налице такива прояви.Нали имаме свобода на инициативата.Нали трябва със зъби и нокти всеки хотелиер или ресторантьор да се бори за клиенти,да изгражда име, да си създава кръг от постоянни клиенти, да иска този който е минал през заведението му да му прави реклама,а не обратното,както колегите по темата основателно правят. Много съм мислил защо се сблъскваме с проблеми като описаните. Не съм философ но в мен надделява мнението ,че и в капитализма / по точно в българската му форма/ има нещо сбъркано.Имам някой отговори за себе си ,но ми е интересно какво мислите по този въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Никога повече там.

                Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                Не съм философ но в мен надделява мнението ,че и в капитализма / по точно в българската му форма/ има нещо сбъркано.Имам някой отговори за себе си ,но ми е интересно какво мислите по този въпрос.
                Какво мислим ли?
                ами всеки препатил, и писал тука, мисли едно и също
                - защо точно на мене, защо точно на семейството ми, защо тук, защо сега...

                и отговора е в заглавиета

                Никога повече там...

                и колкото по-пълна е темата, и колкото повече хора пишат тука, то толкова е по-силно оръжието, с което тези дребни тарикати ще бъдат избити...


                и в тази светлина, да "препоръчам" за вечна забрава една къща за гости , която се намира в с.Лясково, над Асеновата крепост, и е с координати

                N41 59.542 E24 49.328

                при едноличния сайбия Асенчо....

                там е интересно, дори много

                сайбията пее, свири, танцува, и отвсякъде е много интересно и приятно

                и идва отрезвяващия момент при ценообразуването

                оказа се, че ниой не е разбрал, че всички цени са в Евро, а не в лева, и нямаше сила, която да го убеди тоя дребен мошеник, че 2000 лева не са 2000 Е,
                (компанията беше голяма, и не се беше лишила от удоволствия )

                за да няма и помисъл от разномислия при ценообразуването, човечеца се беше запасъл с ханджар, доста убедително изглеждащ, и един Макаров, който и сляп не би го пропуснал...

                е, платихме си като попове, макар че никой не е виждал как плащат поповете..

                и аз обещах пред цялата компания, че ще се постарая да направя, каквото мога, за да се знае всичко това от нещастните бъдещи посетители там, и да ги предпазя от някои дребни недоразумения..

                естествено, такива устройства, като касови апарати, фискални бонове, фактури и подобни инструменти на НАП, там просто не са познати и не се употребяват.

                съжалавам, че нямам познати, които работят към упоменатата агенция, за да им препоръчам тая къщичка за гости....

                ама ако някой с необходимите правомощия чете горенаписаното, и му се работи по време на почивка, то с удоволствие ще си организираме един уикенд там

                на другите четящи препоръчвам заглавието на темата
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-09, 08:43.

                Коментар


                • #23
                  До: Никога повече там.

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Какво мислим ли?

                  е, платихме си като попове, макар че никой не е виждал как плащат поповете..
                  Не е виждал защото репликат е "да си платиш като НА поп" точно като във вашия случай.
                  И ние си изпатихме от една къща за гости, ма не ми се впуска в приключения. Просто трябва да се приеме практиката "проверка на място" ако може и след това да наемаш.
                  А що се отнася до цените в евро. Те май нямат право да слагат такива.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Никога повече там.

                    Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                    Не е виждал защото репликат е "да си платиш като НА поп" точно като във вашия случай. .
                    Аз тука си позволявам да цитирам Георги Данаилов, а за неговите познания в областа на българистиката не смея да коментирам

                    Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                    И ние си изпатихме от една къща за гости, ма не ми се впуска в приключения. Просто трябва да се приеме практиката "проверка на място" ако може и след това да наемаш.
                    А що се отнася до цените в евро. Те май нямат право да слагат такива.
                    "Късно е Клавдий, късно е..." се казваше в един неслучаен филм....

                    цените бяха изписани на листчета, играещи ролята на касови бележки...

                    абе, в случая приказката за бития и останалата част от компанията му си е в пълна сила,

                    ние бяхме от страната на останалата част от компанията.....

                    и понеже, пак да цитирам , де "Тука е така", то си платихме и ...

                    и затова пиша тука, а не за да влизаме в полемика по лингвистични въпроси

                    та, с една дума, имайте едно наум, при посещение на това местенце
                    и се осведомете за курса на Е/BGN какъв е при тоя хайванин...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Никога повече там.

                      Колега аз съм от Годеч я пообясни малко по точно коя хижа са ви изгонили и в коя сте яли
                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Малко по-рано днес ме изгониха! (със семейството ми и приятели) от хижа Петрохан, където решихме да се отбием и похапнем. Явно 2 януари е ден за разтребване и преброяване на спечеленото предните дни, но начина по който един селяндур ми се навика "защо изобщо съм решил да ходя там..." ме впечетли. Върнахме си се при изключително любезните домакини на мотел-ресторанта на самия проход, хапнахме прекрасно и като стана дума за колегите им от хижата, казаха, че предните дни постоянните им клиенти били гостите на въпросната хижа - да се стоплят и нахранят....
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #26
                        В момента сме в хижа ЗВЕЗДИЦА и мръзнеме от студ.
                        1.мръзнеме от студ
                        2.парното и топлата вода ги спряха около 20ч
                        3.кухнята е ужас,персонала също
                        4.стаите са фантазия-мръсни,студени и мухлясали

                        Определено ако искате екстремно изживяване отидете там.

                        И пропуснах най-важното има ски писта обаче хижара ни хвана така докато си караме шейната да му разчистиме пистата.



                        Пропуснах да кажа,че въпросната "хижа" е на Витоша.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-09, 08:41.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Никога повече там.

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Малко по-рано днес ме изгониха! (със семейството ми и приятели) от хижа Петрохан, където решихме да се отбием и похапнем. Явно 2 януари е ден за разтребване и преброяване на спечеленото предните дни, но начина по който един селяндур ми се навика "защо изобщо съм решил да ходя там..." ме впечетли. Върнахме си се при изключително любезните домакини на мотел-ресторанта на самия проход, хапнахме прекрасно и като стана дума за колегите им от хижата, казаха, че предните дни постоянните им клиенти били гостите на въпросната хижа - да се стоплят и нахранят....
                          Ние също със жена ми бяхме изгонени от хижа Петрохан и то за абсурдна тъпотия, хрумнала на хижара. Дори ме накара да изкарам колата от "неговата" хижа и да паркирам по-далеч. НИКОГА неотсядайте там.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Никога повече там.

                            Хотел "Кипарис" във Врачанският Балкан (N43 10.609 E23 28.830)
                            Прекрасно място на което сме ходили няколко пъти - гледка, добра кухня... НО
                            Отиваме вчера 5 човека с малко дете (на 2 годинки), сядаме в Абсолютно празният ресторант в 11:30 ч. вътре са само 4-5 човека келнери и готвачи гледат нещо по телевизията, единият се приближава и адски тихо почва да обяснява, че "Не можете да останете!!!!" ...... Защото "Хотела е пълен" отпред има две или три коли??????? "И ресторанта е САМО ЗА ГОСТИ НА ХОТЕЛА!!!!", на въпроса Как може да гони единствените си в момента клиенти, дошли от над 150км. при това с малко дете, той вдига рамене
                            Аз бях Бесен и Задрасках това иначе прекрасно място в списъка за посещение, а жалко, че такива неща се случват САМО У НАС!

                            Преди месец бяхме в Гърция и влезнахме в Пълен ресторант (в ъгъла имаше една свободна маса) собственика дойде и ни попита колко хора сме - 15, няма проблем, появиха се още масички който сложиха до свободната, добавиха и столове и ние си изкарахме чудесно и си платихме с радост малката сметка (за обслужването което получихме).

                            П.С. Щеше ми се собственика/Управител да знае какъв персонал е наел, да му гони клиентите, та дано се оправят нещата!
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-09, 08:40.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Никога повече там.

                              Пицария Виктория във кино Арена Младост. В петък вечерта отиваме с приятели, 4 души. Идеята е да хапнем обилно и напоително. Заведението е наполовина празно и аз поисках да ни сложат на маса до прозореца, но видиш ли не можело, там били за по 6 души. Стана ми неприятно, но седнахме другаде. Може да си представите яда ми, когато и на двете свободни маси до прозореца настаниха компании по 4-ма души. Попитах ги защо на нас не разрешиха, а отговор не получих. Салонната управителка явно има за цел да си оптимизира празното заведение, а не да оставя клиентите доволни. Това отношение като към нежелани бедни роднини ме обиди безкрайно и там повече няма да стъпя. Имайте едно на ум за тези странности на тази пицария.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-09, 08:40.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                До: Никога повече там.

                                Ресторант МААРАТА над село Крушуна под Водопадите!
                                Монополисти (единствените май в района), Скарата беше студена, изгорена и зле, платихме доста пари а оставихме 80% от храната което не ми се беше случвало от Години.

                                П.С.
                                Жената каза, че супата на детето не била лоше, а и Хляба който пекът там не е зле (макар да го мажат на места с Кетчуп???).
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-09-09, 08:40. Причина: По-добра видимост на името

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X