Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охраната

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

    Пътя има няколко интересни шорт къта, сечащи някои от големите завои и явно колегата е кривнал по някой от тях. Спомням си поне 2-3 от тях, които са си бая стръмни и през тях минава пешаходната пътека надолу.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #92
      От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

      Има и моторджийски път, означен е на картата, който е доста по пряк, минавал съм го с Диското, но си е друсане.
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #93
        От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

        Там където сгреших имаше нещо като водохващане бетонов каптаж, там трябваше да завия надясно, но аз продължих направо покрай водохващането въпреки протестите на навигацията.В хотела в Априлци разбрах, че местната оффроуд група използва преките отсечки. Снимки ще кача по късно, но не са много щото прехода беше почти на фарове.

        Коментар


        • #94
          От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

          И аз минах по дози маршрут в началото на лятото. Тогава си казах, че не бих го минал отново, но сега като се сетя ми се иска пак да карам там, но този път от острец към х.Тъжа (нагоре) . Ако има и сняг, ще е още по интересно, но определено е добре джиповете да са поне 2 и да има въжета за теглене ...
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар


          • #95
            От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

            Не съм сигурен дали може да се качиш нагоре, на места може да потрябва лебедка и други работи...

            Коментар


            • #96
              От: До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охр

              Здравейте! Искам да попитам дали за разрешително за пътя от Калофер до вр. Ботев се заплаща, и дали ще могат да ми го извадят в почивните дни покрай Великден. Благодаря!

              Коментар


              • #97
                От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                Пpинципно е беззплатно, звъни на телефоните от пъpвото мнение. Почивните дни са почвини и за офисите на паpка.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #98
                  От: До: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охр

                  привет
                  извинявам се предварително за въпроса,но мисля,че тук ще намеря информацията която ме интересува.
                  Следващата година лятото ще правим един преход с деца около 10 годишни в Стара Планина,но се интересуваме дали има път между хижите който сме избрали така че децата да не си носят раниците постоянно пълни а да имаме вариант да организираме високо проходима кола да транспортира част от багажа на децата от хижа до хижа.
                  Та ето за това питам

                  ДЕН 1.
                  Карлово-хижа Хубавец-
                  ДЕН 2
                  хижа Хубавец-хижа В.Левски
                  ДЕН 3
                  хижа В.Левски-хижа хижа Добрила-
                  ДЕН 4
                  хижа Добрила-хижа Дерменка
                  ДЕН5
                  хижа Дерменка-Беклемето

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                    Ден едно може би, останалите забрави, няма да получиш разрешение, защото маршрута минавапрез 2 биосферни резервата
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                      Златев е на 90% прав но не за 1я ден.

                      Ден 1,2 и трети забрави за всякакъв вид транспорт ден 3 зависи от джипа минава но екстремно ден 4 магистрала става и кола.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                        Аз имам впредвид от гледище на защитените зони и разрешение от парка, за евентуалната проходимост не знам.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Аз имам впредвид от гледище на защитените зони и разрешение от парка, за евентуалната проходимост не знам.
                          Само Беклемето-Дербенка е свободен за движение пътя е магистрала на другите дни няма път.

                          Ааа ден 3 и с мотор не може
                          Последно редактирано от Pacharoza; 09-12-13, 17:50.
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                            Принципно могат да им се качат раниците но с коне Ние така правихме като се качвахме на атанасов ден на х.Васил Левски и си качвахме продуктите месеци по рано с коне горе.

                            Коментар


                            • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                              Колеги да попитам и аз в тази стара тема.
                              1. Карлово-х.Хубавец с атв може ли да се качи. Навремето бяха тесни дървени мостове сега какво е положението?
                              2. Априлци-връх Ботев? Ще ходя на почивка лятото. Каква е системата за пътуване? Трябват ли разрешителни и за двете места и от къде се получават?
                              Благодаря.
                              п.п Ако има някой началото на август на почивка Априлци с желание за миткане по балкана да свирка

                              Коментар


                              • От: Разходки в Парк Централен Балкан - начини за организиране и съгласуване с охранат

                                Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                                Колеги да попитам и аз в тази стара тема.
                                1. Карлово-х.Хубавец с атв може ли да се качи. Навремето бяха тесни дървени мостове сега какво е положението?
                                2. Априлци-връх Ботев? Ще ходя на почивка лятото. Каква е системата за пътуване? Трябват ли разрешителни и за двете места и от къде се получават?
                                Благодаря.
                                п.п Ако има някой началото на август на почивка Априлци с желание за миткане по балкана да свирка
                                От Априлци до Ботев се качвах с атв преди две лета, но е разрешено до хижа Мандрата от там нагоре до Ботев е забранено /има и бариера/ ние се качихме малко нелегално защото имахме информация че охраната няма да е там. До колкото знам има глоби ако те хванат. Същата работа е и до връх Триглав /също има бариера долу на пътя/. За разрешителното до колкото разбрах е почти невъзможно. Инъче гледките от горе са уникални.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X