Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki JIMNY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki JIMNY

    Здравейте, обмислям закопуване на ново Suzuki Jimny. Разбирам, че машината е подходяща за градски условия, както и за лек офроуд. Интересува ме какво е поведението й по извънградската пътна мрежа. В страницата на вносителя пише, че максималната скорост на джипчето е 140 км/ч. Притеснявам се дали ще мога да поддържам скорост от около 120 км/ч на магистрала?
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Suzuki JIMNY

    Suzuki JIMNY е изключително подходящ за Offroad.
    Като гледам колегата Spas55 как катери разкаляни баири, се убеждавам, колко е проходим този автомобил. И в Испания имаме един колега, който постига забележителни резултати.
    За 120 километра крейсерска скорост, съм убеден, че може, но струва ми се това е върхът. По нагоре ветровите условия и изпреварването на тирове и автобуси, при страничен вятър ще е проблем. Особено ако го управлява дама.
    Изборът е много добър. Успех !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki JIMNY

      Давай колега! И аз бих купил, ама ... няма сили.
      А искам да попитам - знам, че Джимнито е на пружини, но с цели мостове ли е като Самурая?
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki JIMNY

        Първоначално публикуван от nwobhm Преглед на мнение
        Притеснявам се дали ще мога да поддържам скорост от около 120 км/ч на магистрала?
        Благодаря предварително!
        Ще можеш. Това притеснение просто го забрави!

        Същевременно Nik Nikolov е прав за чувствителността към страничен вятър. А аз ще добавя, че "Джимни"-то поначало вози твърдо, следователно при високи скорости и неравности по магистралите (нашенските), трябва 1 наум и яко държане на волана.

        Поздрави!
        Последно редактирано от дядо Ники; 28-08-08, 21:12.
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki JIMNY

          джимнито както казват по горе колегите в щатния си вид си перка с 120км/х но имай предвид
          че аз карам дизел леко пипнат и с късите дифове повече от 90км/ч не може без да му изкочат буталта
          едно не ми е ясно в БГ къде освен на магистрала може да се кара с 120км/ч без да се обижда никой но всяка
          година пътувам по наще страхотни пътчета и се ужасявам от картинката.
          поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki JIMNY

            Първоначално публикуван от nwobhm Преглед на мнение
            Здравейте, обмислям закопуване на ново Suzuki Jimny. Разбирам, че машината е подходяща за градски условия, както и за лек офроуд. Интересува ме какво е поведението й по извънградската пътна мрежа. В страницата на вносителя пише, че максималната скорост на джипчето е 140 км/ч. Притеснявам се дали ще мога да поддържам скорост от около 120 км/ч на магистрала?
            Благодаря предварително!
            В един от по-старите броеве на списанието има подробен и обективен тест драйв на Джимни. Звънни в редакцията, мисля, че имат стари броеве и могат да ти намерят и продадат един. Спомням си, че там се дикутираше и поведението му на магистрала.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki JIMNY

              Изборът ти е много добър колега.
              Миналата седмица бях на остров в Гърция и взех едно чисто ново Джимни под наем за тест драйв /просто не се сдържах/
              Очарован съм.
              Карам самурай и трябва да кажа че няма нищо общо.
              Върви си като кола и е супер икономично.
              Цели мостове на пружини с ЛСД отзад.
              Едно не ми хареса - режимите на раздатката се сменят с бутони на таблото?
              Но си ги сменя в движение без проблем.
              Явно на новите е така.
              Не съм залягал сериозно да го гледам отдолу като как точно е изпълнено това.
              Но бих препоръчал стария вариант с лост.
              Инак за скорост - мой братовчед кара такова вече 3 години и на магистрала подържа само 140-150.
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki JIMNY

                ..на какви цени се намира такова нещо запазено на 1-2 години

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki JIMNY

                  няма джимни с ЛСД отзад казвам ти го защото съм доста в час относно джимнита.
                  а с ръчка ги забравете и не си мислете че с копче е по зле аз раздатки съм разглобил и от двата вида има си предимства има си и недостатъци сега да на пишем романи но не е болка за умиране.
                  само да подскажа че тези с копче конструкцията им е в пъти по здрава от на една с ръчка макар и да
                  имам една ръчна но с нормални забчатки това е отделен случай и много рядък.
                  интересни коментари за скорост правите бензиновите бягат а в гората май дизела си показва предимставата
                  да не говорим на всяко зареждане това за добри цифри но след лек тунинг шоуто по магистралата свършва.
                  едно джимни от старите тези с ръчка тук струва от 5-10.000 евро зависи много от годината километри машинките държат цена
                  тук специално.
                  интересно защо в наща мила родина са по скъпи като нови и не продават дизели интересна работа тук ги харчат доста добре.
                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki JIMNY

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    ..на какви цени се намира такова нещо запазено на 1-2 години
                    http://www.segundamano.es/li?q=suzuk...w=3&ps=&pe=&fc=
                    малко да ти подскажа тук има доста едно тунинговано джимни излиза доста скапо развлечение
                    аз се впуснах в подобно приключение и крайната сума е доста страшна но все пак резултата е на ниво.
                    поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suzuki JIMNY

                      http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...&doSearch.y=11

                      http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suzuki JIMNY

                        Продавам SUZUKI JIMNY 1.5 DDIS 2007г, 30000км гр.ВАРНА ,0887794815 18400лв

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki JIMNY

                          Здравейте колеги,
                          Може ли някой да ми даде съвет дали мога да подменя моят двигател на Jimny 1.3 2000г.,който е с ремък, искам да му сложа двигател с верига 1.3 пак свален от Jimny?
                          Благодаря ви!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki JIMNY

                            Здравейте, искам да попитам на Сузуки Джимни 2001 година ставали волан от друг автомобил Сузуки, че нещо е мисията невъзмона да се намери здрав, от Р Вагон ми изглеждат еднакви?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: От: Suzuki JIMNY

                              Здравейте,

                              оглеждам се за малак джип. преди биах със паджеро спорт и после Дисковери 2. Сега гледам в посока помалак. гледах вече терано2 но гледам и Джимито. като гледам да кола е колко може по нова. какво да се гледа при покупка на Джими 2014-2015 година? кви са му болни точки?

                              Благодаря в напред.
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X