Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ан-2: оффроуд в небето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ан-2: оффроуд в небето

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Знам какво е минимална скорост. Въпросът остава: Как така тя е била близка до нула при първия полет?
    Летял съм на Ан-2 или по-скоро само съм излитал с него, кацах по друг начин, но при нулева скорост самолетът си стоеше на пистата.
    Не до нула, а до нулева скорост, предполагам има предвид сривна.

    Коментар


    • #62
      От: Ан-2: оффроуд в небето

      На АН 2 крейсерската скорост е под 200 километра максималната около 250 а на приземяване под 70 . С тая голяма площ на крилата да изпадне в срив на потока не че е невъзможно но е доста трудно . Това е самолет конструиран да лети бавно .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: Ан-2: оффроуд в небето

        Все пак в 70 има една седмица преди нулата, която внася известна разлика

        Както и да е, явно цитатът по-горе е измъкнат от някакъв контекст или е част от някакъв местен хумор.

        Коментар


        • #64
          От: Ан-2: оффроуд в небето

          Под скорост близка до нула, дали нямат предвид полет при силен насрещен вятър, примерно при 20м/с, реално минималната устойчива скорост спрямо неподвижна точка може да се докара до нулата?

          Ммм даа, и аз имам няколко стотици излитания и само броени кацания. Ееее какви години бяха, още усещам миризмата на машината, а кефа от свежия въздух през лятото, като отвориш вратата на 2000 метра, безценно!

          Коментар


          • #65
            От: Ан-2: оффроуд в небето

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Все пак в 70 има една седмица преди нулата, която внася известна разлика

            Както и да е, явно цитатът по-горе е измъкнат от някакъв контекст или е част от някакъв местен хумор.
            От официалната страница на Сухой е. http://www.sukhoi.org/news/company/?id=5711

            Коментар


            • #66
              От: Ан-2: оффроуд в небето

              Това са интересни за мен неща, без да съм компетентен в материята, затова чопля.

              Значи остава: или имат предвид нулева спрямо земята, която винаги е различна от въздушната скорост. Достижимо за този самолет.
              Или нулева е сривната, но пък тя зависи от други фактори - височина и градуси на клапите.

              Авиаторите могат да внесат яснота ако искат.

              Коментар


              • #67
                От: Ан-2: оффроуд в небето

                Кат се замислих те това е самолета за нашите ВВС и никой друг-моля прехвърлете снимката в съседната тема, защото има следните предимства:
                -Стелт
                -изкл. ниска цена при закупуване , на летателен час и за поддръжка
                -излита и каца на много късо р-ние и няма нужда от бетонни дълги писти, както и от летища бъкани с поддържаща техника
                -имаме подготвени летци и техници бол
                -с новия двигател ще да е сравнително тих
                -много маневрен
                -може да се използва за щурмовик , за бомбардировач(справка-nitro постна линк как действа въоръжения предшественик) и за десант
                -ако няма военни действия може да се използва, като учебен, селскостопански, санитарен, за пътнически превози и др.
                -ракета с топлинно насочване не го лови, а дали нещо може да го прихване...?

                Ама са някой ще каже, че не е бърз, че не лети високо...ма то няма всичко в едно!А и за друго не можем да мечтаем, затова правителството да заръчва за начало стотина броя и да започваме да се въоръжаваме най-накрая!
                Последно редактирано от mbenz; 18-06-15, 15:26. Причина: допълнение
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #68
                  От: Ан-2: оффроуд в небето

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  че не е бърз, че не лети високо...
                  Ама за сметка на това може да лети и на 4-5 метра над земята без никакви ядове. Да превърнем дефекта в ефект

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ан-2: оффроуд в небето

                    То за това е създаден този самолет да лети бавно и ниско над земята . Селскостопанска авиация оперираща от 10 000 метра няма . Зя стелт си е стелт . Радарната сигнатура със сигурност му е по малка от на Ф 117 Това чудо на радарите изглежда много странно. Не излиза като цяла точка а като много малки точки и колегите се бъзикаха че виждат пироните ; двигателя и двата макаровци на пилотите
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ан-2: оффроуд в небето

                      Тия дни Антонов хлопна кепенците, поне внучката на баба Ана лети, дано поне и измислят читаво име, за съжаление няма да е Ан.


                      Последно редактирано от Любенов; 01-08-17, 14:00.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ан-2: оффроуд в небето

                        Гледам горе колегите са споменавали за нулева сривна скорост... Пилотите на АН-2 из руските форуми споменаваха, че самолетът практически е невъзможно да го сринеш, а при ниска скорост започва да парашутира... Т.е. управляемо да се снижава, като добавяне на газ веднага го изкарва от този режим...
                        Интересно ще е решението с новата аеродинамика и моторизация... Отдавна спрягат 'внучката', че ще им е доста удобен самолет включително (и основно) за севера...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ан-2: оффроуд в небето

                          Двигателя се запуска не с акумулатори а с суперкондензатори.



                          http://aviation21.ru/tvs-2dts-pervyj-v-mire-samolyot-s-sistemoj-starta-na-osnove-superkondensatorov/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ан-2: оффроуд в небето

                            Ето от тези дни едно клипче https://www.facebook.com/groups/5978...0321313416327/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ан-2: оффроуд в небето

                              Освен че не се вижда на радара, с тази ниска скорост няма ракета която да го уцели. Никакъв шанс на С400 да го уцели. Дори и всичките прехвалени изтребители не могат да го прихванат

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ан-2: оффроуд в небето

                                Че то Анюшката ще струва в пъти по-евтино от ракета на С-400
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X