Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ан-2: оффроуд в небето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ан-2: оффроуд в небето

    Аналогията на 4Х4 при самолетите е наличието на още едно крило - така наречените двуплощници. Второто крило означава голяма носеща площ (малко относително натоварване на крилото) поради което и до сега Ан-2 е с платнена обшивка на крилете; означава по-къс разбег и пробег, а и възможност за двойно повече управляващи плоскости по крилете. Освен въпросната "баба Ана", с която имам лични срещи, доколкото знам в България сега лети само още един тип двуплощник - Pitts Special S-2B, който е типичен авиошоу самолет, предназначен да върти фигури от висшия пилотаж.
    Ан-2 е създаден преди повече от 60! години и през това време е летял с каквото предназначение се сетите - излитал е от поляни с дължина 150 метра, по които може да се движи само джип и от водни площи, на него са се учили нови летци (значи прощава грешки), бил е пожарникар, селскостопанска пръскачка и какво ли още не... Естествено е бил и военен. Една от функциите му като такъв беше да ме хвърля като парашутист преди 23 години.
    Ето една съвременна снимка от нашите ВВС, на фона на един съвсем новичък автобус (в сравнение с годините на самолета):



    Горе-долу такъв му беше интериорът когато скачахме, само без тази екстра - луксозната тапицерия по ламаринените седалки (те имаха само отвори за естествена вентилация):



    А ето го във VIP вариант сега. Ако някога беше такъв, категорично щях да откажа... да скоча!


  • #2
    До: Ан-2: офроуд в небето

    В двора ми има една такава АН-ка само дето вече няма да види небе никога има пораснало дърво през крилото.

    На тези снимки се вижда малко:




    Коментар


    • #3
      До: Ан-2: офроуд в небето

      Единствения самолет с автоматични предкрилки в света
      може сам да излети и да кацне стига пилота да му зададе направление

      Коментар


      • #4
        До: Ан-2: офроуд в небето

        Малко му беше тесничка вратичката.... първоначално хич не ми се излизаше от нея...
        В Божурище имахме 2 - единият с прагче на вратичката, на другият беше заварена една ламаринка...
        Редовно някой се спъваше в прагчето и почваше да прави фигури с полуотворен парашут..
        Друг огромен плюс на тези машинки е и ниската скорост, с която може да лети и възможността да планира...
        Абе, жив въздушен УАЗ...
        Да се похваля, че никога не съм се приземявал с тази машина... преди 20-21г....
        Технология СТЕЛТ..
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #5
          До: Ан-2: офроуд в небето

          Точно от този в базата на Явор съм скачал и аз . Наистина излиташе и кацаше направо на поляната .
          Прикачени файлове
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Ан-2: офроуд в небето

            Дали няма да се намери някой ентусиаст да върне в небето тази изоставена птица?

            Коментар


            • #7
              До: Ан-2: офроуд в небето

              Не е толкова лесна работа Конкретната машина е вече доста здраво стъпила на земята, доколкото виждам. При самолетите от особено значение е умората на материала и стареенето. Това, че през крилото расте дърво не е толкова страшно само по себе си, предвид платнената му обшивка която се сменя и импрегнира. Проблем е здравината на носещата конструкция.
              От друга страна това е самолет, способен да работи доста след изтичане на ресурса си. Лошото е, обаче че сме смъртни а често и внезапно смъртни..
              Към Антоновката имам особен сантимент - и досега ми е любимата фърчилка.
              И да се възстанови кой ли ще се навие да го храни (около 200л/ч)
              1000 к.с.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Ан-2: офроуд в небето

                Прекалено сложна работа е удължаването на ресурса и струва доста пари.
                Ако е в чужбина ,може да се направи по лесно ,но в България с липсата на закон нещата се решават с пари.

                Коментар


                • #9
                  До: Ан-2: офроуд в небето

                  Това, е машина с относително лесно удължаване на ресурса.
                  Доволно проста и с доказани качества.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ан-2: офроуд в небето

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    В двора ми има една такава АН-ка само дето вече няма да види небе никога има пораснало дърво през крилото.

                    На тези снимки се вижда малко:




                    Яворе ти достигна върха на сладоледа при джиповете Така че ти е време да се захванеш със тунинга по самолетите А ето че той от доста време ти е в двора и те чака да го вдигнеш отново в небесата Нека и във въздуха да гледат рекламата на Вромос Така че действай !!!!!!!
                    Успех Пък с каквото можем ще помагаме и до нас има летище с музей така че части ще се намерят

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ан-2: офроуд в небето

                      а аз си мислех ,че във ВВС е спрян от полети

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ан-2: офроуд в небето

                        Единствения самолет в света с манивела в кокпита! Е, само някои модификации.

                        За този на Явор - мога да говоря с момчетата от аерогара Горна Оряховица и да кажат колко ще струва. Те имат лиценз за КВР (капитално-възстановителен ремонт).
                        На мнение съм, че това е по-отговорно от тунинг на джипка...
                        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                        Б.Франклин

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ан-2: офроуд в небето

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          И да се възстанови кой ли ще се навие да го храни (около 200л/ч)
                          Да, да. Потвърждавам. И с тези 200 литра трудно успява да се вдигне до 3000 м.
                          Ей на тези на Божурище (за които Gadeff говори) съм им влизал и аз в "коремчето".
                          Не беше толкова отдавна - 1995та 96та.
                          Плащахме си горивото на всеки скок. За 20 мин. - 10 човека сме на 1000м. После, като ти разрешат "на ръчка" - 10 човека си делват цената на 30 други и продължават ... Твърде скъпо за спокойно развитие на парашутните спортове. Като добавим и задължителното дрямане за разрешение от овенните, днеска-може, утре-не може и спорта съвсем зацикля.
                          Иначе - да, излита на късо разстояние, май защото доколкото си спомням, той и кацнал си беше с "ъгъл на атака".
                          Мечтаехме си за някой по-лек, по-бърз и с по-малък разход.

                          Яворе, на твоите снимки виждам само новото ти G

                          Ето една правена от Прасчо, дето твоят самолет по се вижда
                          Иначе казано "Бе кой няма снимка с твоят самолет"

                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ан-2: офроуд в небето

                            Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                            Нека и във въздуха да гледат рекламата на Вромос
                            За целта си правим мото-делта , а за летене който е идвал скоро при мен знае, че си хвъркам с едно робинзонче хем гори по-малко хем и кацаме където си поискаме. Последния път ходихме за миди на остров Свети Иван с него

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ан-2: офроуд в небето

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              В двора ми има една такава АН-ка
                              Какви ли работи си нямат хората по дворовете?!?
                              Някъде гледах, че си имат и нещо по-хард...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X