Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ан-2: оффроуд в небето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ан-2: офроуд в небето

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Какви ли работи си нямат хората по дворовете?!?
    Някъде гледах, че си имат и нещо по-хард...

    Това май е в Радуил.От другия край на площада има Т-34.
    Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

    Коментар


    • #17
      До: Ан-2: офроуд в небето

      Ако мога да вярвам на думите на един техник от Граф Игнатиево цената на един миг21 без двигател и другите ценности е 600 лева ,не знам дали има още ,защото доста нарязаха.

      Коментар


      • #18
        До: Ан-2: офроуд в небето

        Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
        ...Яворе, на твоите снимки виждам само новото ти G ...

        G - G: щом така казваш...
        Но според други хора това е просто реплика на УАЗ - "Волф", иначе казано.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          До: Ан-2: оффроуд в небето

          самолети да искаш ето един паркиран зад една бензиностанция в Русе
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #20
            До: Ан-2: офроуд в небето

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            Прекалено сложна работа е удължаването на ресурса и струва доста пари.
            Ако е в чужбина ,може да се направи по лесно ,но в България с липсата на закон нещата се решават с пари.
            Прав си ремонта зависи от ресурса които е останал на самолета , тоес колко летателни часа е имал , единственото АРЗ е в Монтана ако не се лъжа , там имам 3 г стаж на тези АН 2 , бавна машина със голяма подемна сила , ако желаете мога да проверя вмомента колко ще стрева ремонта на такава машина , качваме го на гаската за 30м 40м и го тръспортираме до Монтана момчета сигурно несте виждали но този съмолет става във една газка
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #21
              До: Ан-2: оффроуд в небето

              Направо не е за вярване! Продължават с обновяване на интериора - LCD TV и други глезотии... като знам обаче какви вибрации са вътре се чудя дали и тази изолация ще ги спре. Нали все пак е за VIP!

              По-интересното в случая обаче е обновяването на авиониката в кабината:

              Коментар


              • #22
                До: Ан-2: оффроуд в небето

                Аз само не разбрах - произвежда ли се още? Горните снимки на нови самолети ли са, или на преоборудвани стари?

                Коментар


                • #23
                  До: Ан-2: оффроуд в небето

                  Доколкото може да се вярва на руската уикипедия все още се произвежда само в Китай.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ан-2: оффроуд в небето

                    Двигателя му е един от най елементарните за самолет девет цилиндрова звезда работеща по документи с бензин А 73
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ан-2: оффроуд в небето

                      Дали не беше двойна звезда 18 цилиндъра с по две свещи на цилиндър -twin spark

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ан-2: оффроуд в небето

                        9 е. Литрова мощност 27 к.с./л Все пак е модел 1938 г.
                        За сравнение - Трабанта вади 27 коня от 650 куб. см.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ан-2: оффроуд в небето

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Двигателя му е един от най елементарните за самолет девет цилиндрова звезда работеща по документи с бензин А 73
                          Над 100 октана ! Зелен и съхне много бързо като го разлееш

                          Копиран е от Дакота, доколкото помня - 2.
                          Един от нашите, при прелитане към Судан беше аварирал и кацнал принудително на американска авиобаза. Там авиомеханиците от любопитство го разглобили, отремонтирали и казали: Това е DC-2!

                          Две седмици стоя нашия в базата, 2 месеца писа после обяснения на сигурността .


                          А със А73-76 лети КА-26. Затова беше задължително да имаш приятели и в двата отряда Микс.
                          “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                          Б.Франклин

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ан-2: оффроуд в небето

                            Бъркам с АШ 82 на Ми 4
                            а бензинът е Б 95/115
                            другият е Б 70
                            АШ 62 е копие на Циклон ако не се лъжа

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ан-2: оффроуд в небето

                              Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
                              Копиран е от Дакота, доколкото помня - 2.
                              Един от нашите, при прелитане към Судан беше аварирал и кацнал принудително на американска авиобаза. Там авиомеханиците от любопитство го разглобили, отремонтирали и казали: Това е DC-2!
                              Бъркаш!Руското копие на Дакота е "Лисунов Ли-2",Дакотата е моноплан най-малкото.А Ан-чето май си е чисто тяхно твортение.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ан-2: оффроуд в небето

                                Ето една интересна снимка на китайски Ан-2 със странни аеродинамични заврънкулки на краищата на горното крило



                                Които несъмнено са взаимствани от друг перфектен летец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X