Страница 11 от 11 ПървиПърви ... 7 8 9 10 11
Резултати 201 до 209 от 209

Тема: За стоп ефекта на патроните

Публикации
    7,964
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: За стоп ефекта на патроните

А, кой както иска така да си ги носи и с квото иска. Верно съм пишман прокурор, адвокат и съдия, даже изобщо не съм, но и не мисля, че при нас е възможна защита съгласно примерно калифорнийските закони и съдебни практики.

Относно самоотбрана при взлом също е една доста блатиста тема, със едни възможни неприятни тълкувания.
    Човек като не знае къде отива всеки път е лесен.

Място
    Шумен
    Публикации
    1,081
    Точки (при гласуване)
    17

А бе аз закона съм го чел и слава богу не го тълкува като дявола евангелието. Моля за протокола да ми покажете къде в закона и в кой закон е записано, че не може в оръжие за самоотбрана да се зареждат ръчно преснарадени боеприпаси и същите да се използват в условия на законна самоотбрана. Там където е записано, как и кога могат да се снарадяват съм го прочел обстойно и съм се възползвал от даденото ми от закона право. Всичко друго са свободни съчинения и тълкувания на форумни драскачи и философи.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

Място
    София
    Публикации
    1,858
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Павлин Андреев Преглед на публикациите
    .... за да "работят" правилно..... Това, по спецификация, е разстоянието, при което торбичката със съчми се отваря напълно.....

Само това е достатъчно за да кажа ,че нито си виждал стоп патрон ,нито как работи ,нито поражения от такъв.

Цитат Мнение на dimkaraganchev Преглед на публикациите
    Интересно, кои патрони визираш, като стоп. Ако става въпрос за тези:
    http://nitibg.com/bg/stop-patroni-9x...ov-i-9x19-para
    то такива си се продават. Лично аз съм си купувал такива на времето, когато имах личен ОПМ.
    Единствено стока срещу пари.Законно нито преди нито сега .

Цитат Мнение на Самодържец Преглед на публикациите
    ....

Относно самоотбрана ..... е една доста блатиста тема, със едни възможни неприятни тълкувания.
    Абсолютно вярно.
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    Шумен
    Публикации
    1,081
    Точки (при гласуване)
    17

Един казус за решаване - Спортист, член на спортен стрелкови клуб, имаш назначен треньор, който му е изготвил тренировъчен план, отива в служба КОС за разрешително за придобиване на съответния брой боеприпаси за спортни цели. Получава го! Следва съответното закупуване. Поради липса на лично оборудване за преснарадяване е безсмислено да си купува капсули и барут, а си купува съответния брой фабрично произведени боеприпаси. По смисъла на закона това са боеприпаси придобити за спортни цели. Тогава допустимо ли няколко от тези боеприпаси да бъдат заредени в оръжието му придобито с цел самоохрана, което е в същия калибър и как да направим разлика между едните и другите. Тука май и четата на Хорейшо не може да помогне! Хахахаха
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

Място
    Разград
    Публикации
    1,094
    Блог Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на ivo-police Преглед на публикациите
    Само това е достатъчно за да кажа ,че нито си виждал стоп патрон ,нито как работи ,нито поражения от такъв...
    Аха, така ще да е:

Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти:
    Прикачен 606055
    Прикачен 606056
    Прикачен 606057

Самото разтваряне обаче се извършва за някакво крайно време, за което все пак тя изминава някакво разстояние. В тези моменти торбичката все още не е напълно разтворена и проникването е като от проектил с по-голям от щатния калибър - примерно вместо 9 мм раната наподобява .40 (10 мм) или .45 (11,5 мм). Над 12 метра пък торбичката не следва предвидима траектория...

Изобщо идеята е била за боеприпаси, които да не пробиват самолетен фюзелаж.
    Я, аз да ви заинтригувам с три снимки:
    Прикачен 606514
    Прикачен 606515
    Прикачен 606516
    Не, не е това. Това го нямаше на въоръжение при нас.

Точно. Още по-точно ПКК-12. 100 килограмов бабаит пада като талпа при едно такова от около 20 метра, проверено на практика. Синката от удара е, хм, впечатляваща.
    Не само те. Освен това при нас можеше да си поиграеш и с "Лавина"-та на "Арсенал". За нея имаше 40 милиметрови боеприпаси с гумени сачми. Беше много ефектно. За съжаление нямам снимки на боеприпасите от този тип.

Бе изобщо, къде ли съм виждал аз патронЕ:

Име:  109df829072371.jpg
Прегледи: 87
Размер:  358.1 Кб

Име:  2e159a29072370.jpg
Прегледи: 87
Размер:  318.7 Кб

Хайде, лека...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

Публикации
    7,964
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на paunoff Преглед на публикациите
    как да направим разлика между едните и другите. Тука май и четата на Хорейшо не може да помогне! Хахахаха

Аз пък съм убеден, че всички дела да изчетеш, такъв случай няма да откриеш регистриран. А по цитата - то е ясно, че няма как да бъдат различени.
    Човек като не знае къде отива всеки път е лесен.

Публикации
    2,345
    Точки (при гласуване)
    14

Причините да не се разрешават стоп-патроните за цивилна употреба според мен са основно две.
    Първо предполага се, че психологическият праг за употребата на оръжие със стоп-патрони много ще се снижи.
    Второ на "куршум" на стоп-патрон няма как да се направи балистична експертиза.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    Копривщица
    Публикации
    14,940
    Точки (при гласуване)
    43

Цитат Мнение на Чичо Преглед на публикациите
    Второ на "куршум" на стоп-патрон няма как да се направи балистична експертиза.
    Ей това е съществото.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    София
    Публикации
    1,858
    Точки (при гласуване)
    12

Аха, така ще да е...Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти...
    Класификацията "стоп-патрон" най-точно се използва за патрон, чийто проектил представлява свита платнена (или найлонова) торбичка пълна със сачми. При изстрел торбичката се завърта по нарезите на цевта и в резултат на въртеливото движение се разтваря като увеличава челната си площ няколко пъти

Чел си ама има и още.
    Свита ,завита ,навита ,усукана -как и защо.Това провери като за начало.
    Последно редактиран от ivo-police ; 14-02-19 в 00:05 Причина: грешка с цитата
    Л.Р. Дискавари 1

Страница 11 от 11 ПървиПърви ... 7 8 9 10 11

Сходни теми

1. Лакирайте си патроните!
    От Volk във форум Боеприпаси
    Отговори: 40
    Последно мнение: 10-05-09, 09:14
  2. Купувам стоп за ТТР 600
    От 100U във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-08-08, 11:22
  3. Стоп за Терано 1